KAYIT     İLETİŞİM

 • Balkanlar Rüyası 6 Gece 8 Gün

  Medeniyetlerin, Kültürlerin ve İnançların , Buluşma Noktasında Balkanların Kalbine Yolculuk Tarih ve Medeniyetlerin Buluşma Noktası. Bulgaristan – Sırbistan – Bosna…
  -%40
  8 Gün
  Otobus
  249
  348,60€
  Kişi Başı
  Detaylar
 • Ankara Çıkışlı Büyük Balkan Turu 9 Günde 9 Ülke

  Medeniyetlerin, Kültürlerin ve İnançların , Buluşma Noktasında Balkanların Kalbine Yolculuk Tarih ve Medeniyetlerin Buluşma Noktası.
  -%40
  9 Gün
  Otobus
  399
  558,60€
  Kişi Başı
  Detaylar
 • VİZESİZ

  Celestyal Olympia ile Promo 4 Gece 5 Gün Yunan Adaları (Iconic Aegean)

  • Heraklion Knossos Sarayı Turu • Klasik Atina Turu • Mikonos Transfer
  -%30
  5 Gün
  Deniz
  399
  518,70€
  Kişi Başı
  Detaylar
 • VİZESİZ

  Celestyal Olympia ile Promo 3 Gece 4 Gün Yunan Adaları (Iconic Aegean)

  • Heraklion Knossos Sarayı Turu • Klasik Atina Turu • Mikonos Transfer
  -%30
  4 Gün
  Deniz
  299
  388,70€
  Kişi Başı
  Detaylar
 • VİZESİZ

  Celestyal Crystal İstanbul Çıkışlı 6 Gece 7 Gün Yunan Adaları (Eclectic Aegean)

  • Santorini Oia Transfer • Klasik Atina Turu • İçecek paketi • Heraklion Knossos Sarayı Turu • Seyahat sigortası
  -%30
  7 Gün
  Deniz
  759
  986,70€
  Kişi Başı
  Detaylar
 • EN İYİ FİYAT

  Yunanistan Selanik Kavala Turu

  Ekim 2019 & Mayıs 2020 Dönemi Özel!... Komşu Ülkemiz Yunanistan'ın Sahilini Gece Tavernasını ve Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ümüzün Doğduğu Evi Ziyarete Gidiyoruz
  -%40
  3 Gün
  Otobus
  79
  110,60€
  Kişi Başı
  Detaylar
 • EN İYİ FİYAT

  Ekspres Balkan Turu

  3 Ülke 2 Başkent 2 Gece 4 Gün 4* Otelde 2 Gece Konaklama Zorunlu Ekstra Ödeme Yok
  -%40
  4 Gün
  Otobus
  99
  138,60€
  Kişi Başı
  Detaylar


Yunanistan Turları

Gezip görülmesi gereken ülkelerden birisi tarihi dokusu, turistik yerleri, ada ve sahilleri ile muhteşem doğası ile Yunanistan’dır. Komşu ülkelerimizden olan Yunanistan tatil ya da turistik amaçla gitmeyi düşünenler için ideal bir ülkedir. Yunanistan turları adlı yazımızda Yunanistan hakkında merak ettiğiniz önemli bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Yunanistan Hakkında Kısa Bilgi

Yunanistan, ilim ve bilim merkezi olarak tiyatro, felsefe, edebiyat, matematik gibi daha pek çok alanlarda gelişmiş lider ülkelerden birisidir. Bu açıdan kültür merkezi olarak dikkat çekici bir ülkedir. Yunan kültürü dışında Bizans kültürü ile de tanışmış daha sonra Osmanlı egemenliğinde uzun yıllar yaşamıştır.

Yunanistan kuzeyde Arnavutluk, Bulgaristan ve Makedonya ülkeleri ile doğuda ise Türkiye ile komşu ülkedir. Yunanistan’da para birimi olarak Euro kullanılmaktadır.

Yunanistan’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Yunanistan’a gittiğinizde öncelikle kalacak yer ayarlamalısınız. Yunanistan’da kalmak için pek çok otel ve pansiyon bulabilirsiniz. Kaliteli ve temiz otel seçenekleriyle Yunanistan’da kalacak yer bulduktan sonra Yunanistan’ı gezmeye başlayabilirsiniz. Yunanistan’da gezilecek yerler olarak şu yerleri mutlaka gezin:

Atina: Yunanistan’da ilk olarak ziyaret etmeniz gereken yerlerden birisi Yunanistan’ın başkenti Atina’dır. Atina’da Parthenon tapınağı Osmanlı zamanında cami olarak bazı dönemde ise cephanelik olarak kullanılmıştır. Atina’ya geldiğinizde bu tapınağı ziyaret edebilirsiniz. Atina’da Anayasa Meydanı, Ulusal Arkeoloji müzesi, Ancient Agora Müzesi Byzantine Müzesi ve Savaş Müzesi ziyaret edilmesi gereken önemli merkezlerdir.

Mykonos: Yunanistan’a yaz zamanı geldiyseniz plajları ve gezilecek güzel yerleri ile Mykonos tercih edilebilir. Burada çok sayıda plaj vardır. Palanga, Ano, Elia gibi plajlar en önemlileridir.

Rodos: Rodos şövalyeleri olarak biline tapına şövalyelerinin sürgün edildiği ünlü ada Rodos adası Yunanistan’da görülmesi gereken yerlerden birisidir. Bunlar dışında Yunanistan’da Kas Adası, Samos, Sakıs Adası Midilli Adası ve Girit Adasoın Yunanistan’da gezilip görülmesi gereken yerlerdendir.

Yunanistan’da Ne Yenir?

Yunanistan’da yenebilecek başlıca tatların içinde Döner( bizim dönere benzer), midye, ballı susamlı feta peyniri, ahtapot ızgara, kalamar yenebilecek ve denenmesi gereken lezzetlerdendir.

Yunanistan’dan Neler Alınır?

Yunanistan’a gidip de bir şeyler almadan buradan ayrılmak olmaz. Yunanistan’dan alınabilecek şeyler içinde Girit’ te özel koyun yününde örülü kilimler alabilirsiniz. Yunan yöresel kilimleri, Girit hediyelik eşyalar, biblolar buradan alabileceğiniz ürünlerdir.


HAKKIMIZDA

SSC Tur seyahat acentası olarak 15 yılı aşan deneyimli kadrosuyla sizlere her zaman daha iyi ve daha kaliteli hizmet vermeyi ilke edinmiştir. Devam »

İLETİŞİM

info@ssctour.com
0850 222 87 72
Hasanpaşa Mahallesi, Fahrettin Kerim
    Gökay Caddesi, No: 39-41/12 Kadıköy
11736
Sitemizde bulunan tüm fiyatlar, sistemde bulunan geçerli kredi kartları ile tek ödeme için en ucuz başlangıç fiyatlarıdır, yeterli kontenjanlarda geçerlidir.