KAYIT     İLETİŞİM

 • Otobüs İle Selanik Thassos Yüzme Turu

  Selanik ve Thassos Yüzme Turu
  3 Gün
  Otobus
  69
  Kişi Başı
  Detaylar
 • Otobüslü Kavala & Thassos Yüzme Turu

  Kavala & Thassos Yüzme Turu
  3 Gün
  Otobus
  69
  Kişi Başı
  Detaylar
 • Otobüslü Halkidiki & Thassos Yüzme Turu

  Halkidiki & Thassos Yüzme Turu
  5 Gün
  Otobus
  149
  Kişi Başı
  Detaylar
 • Otobüslü Klasik Yunanistan Turu (3 Gece 5 Gün)

  SELANİK (1) – KALAMBAKA – ATİNA (2) – KAVALA
  5 Gün
  Otobus
  159
  Kişi Başı
  Detaylar
 • Otobüslü Balkan Üçlüsü Turu (2 Gece 4 Gün)

  Osmanlı’nın Rumeli başkenti Üsküp’ te konaklama ile
  4 Gün
  Otobus
  89
  Kişi Başı
  Detaylar
 • Otobüs İle Baştan Sona Balkanlar Turu (tüm Geziler Dahil)

  SOFYA, BELGRAD (1), SARAYBOSNA (1), KONJIC, MOSTAR, BLAGAJ, POÇİTEL, DUBROVNİK, TREBİNJE (1) KOTOR, BUDVA, İŞKODRA(1), PRİZREN, PRİŞTİNE, ÜSKÜP (1), MATKA, TETOVA,…
  7 Gün
  Otobus
  279
  Kişi Başı
  Detaylar
 • Otobüs İle Baştan Sona Balkanlar Turu (6 Gece 8 Gün)

  SOFYA, BELGRAD (1), SARAYBOSNA (1), KONJIC, MOSTAR, BLAGAJ, POÇİTEL, DUBROVNİK, TREBİNJE (1) KOTOR, BUDVA, İŞKODRA(1), PRİZREN, PRİŞTİNE, ÜSKÜP (1), MATKA, TETOVA,…
  8 Gün
  Otobus
  199
  Kişi Başı
  Detaylar


Yunanistan Turları

Gezip görülmesi gereken ülkelerden birisi tarihi dokusu, turistik yerleri, ada ve sahilleri ile muhteşem doğası ile Yunanistan’dır. Komşu ülkelerimizden olan Yunanistan tatil ya da turistik amaçla gitmeyi düşünenler için ideal bir ülkedir. Yunanistan turları adlı yazımızda Yunanistan hakkında merak ettiğiniz önemli bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Yunanistan Hakkında Kısa Bilgi

Yunanistan, ilim ve bilim merkezi olarak tiyatro, felsefe, edebiyat, matematik gibi daha pek çok alanlarda gelişmiş lider ülkelerden birisidir. Bu açıdan kültür merkezi olarak dikkat çekici bir ülkedir. Yunan kültürü dışında Bizans kültürü ile de tanışmış daha sonra Osmanlı egemenliğinde uzun yıllar yaşamıştır.

Yunanistan kuzeyde Arnavutluk, Bulgaristan ve Makedonya ülkeleri ile doğuda ise Türkiye ile komşu ülkedir. Yunanistan’da para birimi olarak Euro kullanılmaktadır.

Yunanistan’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Yunanistan’a gittiğinizde öncelikle kalacak yer ayarlamalısınız. Yunanistan’da kalmak için pek çok otel ve pansiyon bulabilirsiniz. Kaliteli ve temiz otel seçenekleriyle Yunanistan’da kalacak yer bulduktan sonra Yunanistan’ı gezmeye başlayabilirsiniz. Yunanistan’da gezilecek yerler olarak şu yerleri mutlaka gezin:

Atina: Yunanistan’da ilk olarak ziyaret etmeniz gereken yerlerden birisi Yunanistan’ın başkenti Atina’dır. Atina’da Parthenon tapınağı Osmanlı zamanında cami olarak bazı dönemde ise cephanelik olarak kullanılmıştır. Atina’ya geldiğinizde bu tapınağı ziyaret edebilirsiniz. Atina’da Anayasa Meydanı, Ulusal Arkeoloji müzesi, Ancient Agora Müzesi Byzantine Müzesi ve Savaş Müzesi ziyaret edilmesi gereken önemli merkezlerdir.

Mykonos: Yunanistan’a yaz zamanı geldiyseniz plajları ve gezilecek güzel yerleri ile Mykonos tercih edilebilir. Burada çok sayıda plaj vardır. Palanga, Ano, Elia gibi plajlar en önemlileridir.

Rodos: Rodos şövalyeleri olarak biline tapına şövalyelerinin sürgün edildiği ünlü ada Rodos adası Yunanistan’da görülmesi gereken yerlerden birisidir. Bunlar dışında Yunanistan’da Kas Adası, Samos, Sakıs Adası Midilli Adası ve Girit Adasoın Yunanistan’da gezilip görülmesi gereken yerlerdendir.

Yunanistan’da Ne Yenir?

Yunanistan’da yenebilecek başlıca tatların içinde Döner( bizim dönere benzer), midye, ballı susamlı feta peyniri, ahtapot ızgara, kalamar yenebilecek ve denenmesi gereken lezzetlerdendir.

Yunanistan’dan Neler Alınır?

Yunanistan’a gidip de bir şeyler almadan buradan ayrılmak olmaz. Yunanistan’dan alınabilecek şeyler içinde Girit’ te özel koyun yününde örülü kilimler alabilirsiniz. Yunan yöresel kilimleri, Girit hediyelik eşyalar, biblolar buradan alabileceğiniz ürünlerdir.


HAKKIMIZDA

SSC Tur seyahat acentası olarak 19 yılı aşan deneyimli kadrosuyla sizlere her zaman daha iyi ve daha kaliteli hizmet vermeyi ilke edinmiştir. Devam »

İLETİŞİM

[email protected]
0216 472 3939
Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:41
    Daire:12 Kadıköy / İstanbul
Sitemizde bulunan tüm fiyatlar, sistemde bulunan geçerli kredi kartları ile tek ödeme için en ucuz başlangıç fiyatlarıdır, yeterli kontenjanlarda geçerlidir.
v2