KAYIT     İLETİŞİMParis Turları

Gezi listesine Paris şehrini eklemek isteyenler için bu makalemizde Paris hakkında pek çok bilgiler bulabileceksiniz. SSC tur olarak Paris turları yapmak isteyen değerli müşterilerimiz Paris hakkında detaylı bilgilere sayfamızı okuyarak ulaşabilirler.

Paris şehri Fransa’nın başkentidir. Dünyanın en ünlü şehirlerinden birisi olan Paris şehri Eyfel Kulesi nedeniyle en çok ziyaret edilen yerlerden birisidir. Paris’te alışveriş açısından pek çok imkan bulabilirsiniz. Kültürel açıdan da Paris şehri zengin bir ülkedir. Sanat ve bilim ve moda dünyasının en önemli merkezlerinden birisi olan Paris şehri içinde genel olarak yerleşim Sen Nehri civarındadır. Paris’te Fransızca konuşulmaktadır. Din olarak Müslüman, Protestan ve Yahudi dinleri tercih edilir.

Paris’e Ne Zaman Gidilir?

Paris okyanus ikliminin etkisindedir. Bu açıdan 4 mevsim de en güzel şekilde bu güzel şehirde yaşanır. Kışın kar yağışı olmasına rağmen yerler kar tutmadığı için kışında rahatça bu şehri gezebilirsiniz. Paris şehrini gezmek için en uygun zaman nisan ayıdır. Festivalleri ziyaret etmek için yazın yola çıkabilirsiniz. Tenis ve bisiklet gezileri içim mayıs ve temmuz arası ziyaretinizi yapabilirsiniz.

Paris’te Gezilecek Yerler

Paris şehrinde gezmek için çok sayıda alternatif bulunmaktadır. Paris şehrinde en çok görülmesi gereken yerler şunlardır;

EyfeL Kulesi: Paris denilince ilk akla gelen yerlerden birisidir. Fransa’nın sembolü olarak nitelendirilen Eyfel Kulesi Paris’te gezilmesi gereken yerlerin başında gelir. Üç katlı olan bina muhteşem bir güzelliğe sahiptir.

Louvre Müzesi: Paris ve dünyanın en önemli müzelerinden birisi olan Louvre Müzesi Paris’e gelince mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Camdan yapılı olan bu müzeyi Paris’e gelince ziyaret etmeden geçmeyin.

Montmartre: Ressamlar tepesi olarak anılan bu yerde sanatla işli sokaklar ve güzel evlere rastlayabilirsiniz. Manzara izlemek isteyenler için de bu yer idealdir.

Disneyland: 32 km karelik alanda kurulu olan eğlence mekanı Disneyland çocuklarınızla birlikte Paris’e geldiğinizde gitmeniz gereken yerlerden biridir. Paris’te eğlence dolu anlar yaşamak isteyenler için burası ideal eğlence merkezlerinden birisidir.

Şanzelize: Paris şehrinin en meşhur caddelerinden birisi olan Şanzelize pek çok kutlama ve anma törenlerinin sıklıkla yapıldığı yerlerden birisidir. Zafer Takı olarak bilinen ünlü yer burada bulunur.

Paris’te Ne Yenir?

Paris’te yenilecek pek çok lezzetli yiyecek bulabilirsiniz. Yemek kültürü açısından zengin olan Paris şehrinde makaron, ördek, Kaz ciğeri, antrikot, krep, soğan çorbası, tartar, kruvasan yiyebilirsiniz. Paris’te kahvaltı kültürü yoktur bu açıdan burada kahvaltılık kuruvasan tüketebilirsiniz.

Paris’ten Ne Alınır?

Paris’ten almak için çok sayıda seçenek bulabilirsiniz. Modanın merkezi olan Paris şehrinde klasik eşyalardan antika eşyalara kadar pek çok şey bulabilirsiniz. Müzik aletleri, giyim ve daha pek çok ürünü bu şehirden ayrılmadan önce satın alabilir ve sevdiklerinize bu güzel şehirden ayrılmadan önce hediyeler götürebilirsiniz.


HAKKIMIZDA

SSC Tur (BSC Club Turizm Seyahat Acentası) seyahat acentası olarak 20 yılı aşan deneyimli kadrosuyla sizlere her zaman daha iyi ve daha kaliteli hizmet vermeyi ilke edinmiştir. Devam »

İLETİŞİM

[email protected]
0216 472 3939
Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:41
    Daire:12 Kadıköy / İstanbul
Sitemizde bulunan tüm fiyatlar, sistemde bulunan geçerli kredi kartları ile tek ödeme için en ucuz başlangıç fiyatlarıdır, yeterli kontenjanlarda geçerlidir.
v2