KAYIT     İLETİŞİMFestival Turları
Gezi turları arasında en eğlenceli ve en dolu dolu yaşanan turlar festival turlarıdır diyebiliriz. Çünkü bu tür etkinliklerde festivalin yapıldığı bölgeye ait kültür ziyaretçilere en ince detaylarına kadar yaşatılmaktadır. Zaten ülkemiz kültür çeşitliliği bakımından çok zengin bir ülke olduğu için ve tarihte pek çok uygarlığa ev sahipliği yaptığı için Türkiye'nin neresine giderseniz gidin hayran kalacağınız kültürel zenginliklerle karşılaşacaksınız. Sadece kültürel etkinliklerin olmadığı aynı zamanda o yöreye ait mutfağın lezzetlerini tanıma fırsatı da bulabilirsiniz.
Bir Karadeniz Bölgesinde düzenlenen Kardan Adam Festivali'ne katılıp sevdiklerinizle tahmin edemeyeceğiniz kadar eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Bembeyaz bir kar örtüsüne bürünen Ayder Yaylası'nda festival süresince o yöreye ait lezzetleri tadıp yöresel sanatçılar eşliğinde düzenlenen horon eğlencelerine katılabilirsiniz. Karadeniz'e ait lezzetleri oksijeni bol bir doğada tatmak ayrı bir keyif verecektir. Ege bölgesinin en eğlenceli festivallerinden biri olan ve Çeşme ve Alaçatı'da düzenlenen Alaçatı Ot Festivali sırasında bu yörenin kadınları tarafından yapılan lezzetli zeytinyağlı yemeklerini yeme fırsatı yakalayabilir ve yine Alaçatı'nın sıcak atmosferli sokaklarında kurulan pazardan bu yöreye ait eşsiz tatlara sahip otlardan alabilirsiniz.
Her sene nisan ayında düzenlenen Adana Portakal Çiçeği Festivali'ne katılarak, çok farklı etkinliklere dahil olabilirsiniz. Bu festival sırasında düzenlenen yoga seansları, dans gösterileri, resim sergileri ile kendinizi bambaşka bir dünyada bulacaksınız. Bu festivalin en önemli özelliklerinden biri de Türkiye'deki ilk sokak festivalidir ve tam anlamıyla bir kültür-sanat festivalidir diyebiliriz. Baharın gelişini coşkuyla karşılamak adına her sene Edirne'de düzenlenen Edirne Kakava Festivalindeki Hıdırellez şenlikleri mutlaka yaşanması gereken bir festivaldir. Bu bölgenin halkı zaten oldukça eğlenmeyi seven bir halk olduğu için böyle eğlence dolu bir etkinlikte festivale ayrı bir tat katmaktadırlar. Yine bir bahar festivali olan Kapadokya Festivali mayıs aylarında neredeyse dünyanın her yerinden ziyaretçi akınına uğramaktadır. Bu festivalde yapılabilecek en güzel etkinlikler bir trekking ve bisiklet rotalarına katılmak olabilir ya da eşsiz konserler ile doyunca bir eğlence yaşayıp bu yöreye ait lezzetleri tadabilirsiniz.
Festivallerin en güzel kokulusu olan ve Isparta'da her yıl temmuz ayında düzenlenen Lavanta Festivalidir. Gül bahçeleri, lavanta bahçeleri ve gölleri ile ziyaretçilerine adeta bir cennet bahçesi sunan Isparta, festival sırasında misafirlerine sahip olduğu tarihi mekanları ve kendine özgü tatları sunmaktadır. Tüm bu bahsettiğimiz Festivallerin tadını çıkarabilmeniz için SSCtur olarak elimizden geleni yapmaktan büyük mutluluk duymaktayız. Bu anlamda siz değerli misafirlerimizin beklentileri her zaman bizim önceliğimiz olmuştur.


HAKKIMIZDA

SSC Tur (BSC Club Turizm Seyahat Acentası) seyahat acentası olarak 20 yılı aşan deneyimli kadrosuyla sizlere her zaman daha iyi ve daha kaliteli hizmet vermeyi ilke edinmiştir. Devam »

İLETİŞİM

[email protected]
0216 472 3939
Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:41
    Daire:12 Kadıköy / İstanbul
Sitemizde bulunan tüm fiyatlar, sistemde bulunan geçerli kredi kartları ile tek ödeme için en ucuz başlangıç fiyatlarıdır, yeterli kontenjanlarda geçerlidir.
v2