KAYIT     İLETİŞİMDoğu Ekspresi Turları
Ssctur Doğu Ekspresi ile hazırlamış olduğu turlar içerisinde rahatınıza uygun olarak Uçak ile gidiş dönüş imkanı sunmakla beraber Kars Erzurum arasında Doğu Ekspresi yolculuğu ile hem tren keyfini hemde kışın muhteşem manzaralarını görme imkanına sahip olacaksınız. hazırlanan tüm tur proğramlarımızda hem sizlerin zamanını çok daha fazla yaralanabileceğiniz daha fazla yer görebilmeniz için özenle hazırlanmaktadır. Turistlik Doğu Ekspresi ile Erzurum Kars Turumuzu inceleyebilirsiniz. Doğu Ekspresi Turlarımızda Uçak ile Van'a gidiyor meşhur Van kahvaltısı ile turumuza başlıyoruz, Van Akdamar adası gezimiz ve Van kesileri, Van kalesi gezi noktalarımız arasında yer almaktadır, tabikide Muradiye Şelalesi de gezi noktamız olacaktır. Ağrı dağının eteklerinden geçerken Doğu Beyazıt İshak Paşa Sarayı gezisi Kaçakçılar Çarşısı Iğdır ile beraber Kars Geçiyor Ani Harabeleri, Çıldır Gölünde Atlı Kızaklar ile Kayma imkanı, Sarıkamış Şehitliği gezimizde olacaktır. Kar'a gidince Kars Kaşarı almayı unutmayın diyoruz, Aşık atışmalarının yer aldığı kafkas Gecesinde bol bol eğlenme imkanına sahip olacaksınız. doğu Ekspresi ile Kars'dan Erzuruma geçiyor burada çağ kebabı ve kadayıf dolması tatma imkanına sahip olacaksınız, Çifte minareli medrese gezimizi Erzurum Kongre Binası gezimiz ile tamamlayıp Erzurum havalimanından turumuzu sonlandırıyoruz.

Doğu Ekspresi Turu
Doğu Ekspresi turları ile her hafta dört farklı tarihte düzenlenen turları ile Lüks Doğu Ekspresi turlarına katılabilirsiniz, Doğu Ekspresi Turu ile Van Akdamar adası gezisi, van kedi, evi gezisi, Van Muradiye Şelalesi Gezisi, Ağrı Doğu Beyazıt İshak Paşa Sarayı Gezisi, Kars Ani Harabeleri, Çıldır Gölü Atlı Kızaklar ile Kayak Keyfi, Kafkas Gecesi, Aşık Atışması, Kars Erzurum Arası Doğu Ekspresi İle yaklaşık 5 saat sürecek muhteşem serüven ve Erzurumda Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler Gezileri sizleri bekliyor. SSCTur Doğu Ekspresi Kars Van Erzurum turlarını sizin için özenle hazırlamış bulunmakta ve sizin konforunuz için her türlü imkanı sunmaktadır. 

Doğu Ekspresi
1.365,204 km Uzunluğundaki dünyanın en güzel tren yolculuğu yapılan gezi proğramları arasında yer alan Doğu Ekspresi treni yolculuğuna Ankara Gardan başlıyor ve Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum ve Kars'da son buluyor bu yolculuk yaklaşık 26 saat sürmektedir. Doğu Ekspresinde bulunan vagonlar şöyledir, Pulman koltuklar 2+1 oturma düzeninde geniş ve rahat koltuklardan oluşmaktadır. Örtülü Kuşetli vagonlar ise karşılıklı iki koltuktan oluşmakta olup koltuklar yatak haline gelmekte olup çok rahat olmayan fakat uyumak için imkan veren vagonlardır, yataklı vagonlar ise her bir vagonda iki kişilik olup alt üst iki tane yataktan oluşmaktadır kompartumanda size ait masanın ve oturma alanınızda bulunmaktadır, son olarak yemekli vagon bulunmaktadır bu vagonlarda 14 masa ve yaklaşık 50 kişiliktir, dilediğiniz saat ve zamanda giderek ister çay kahve içebilir isterseniz ana yemek yiyebilirsiniz sizler için özenle hazırlanmaktadır. 
Tren geçmiş olduğu güzargahlarda muhteşem manzaralara ve doğal güzelliklere sahip olduğu için son yıllarda Fotoğrafçılar ve Turistlerin yoğun ilgisi bulunmaktadır. 

Uçak Gidiş Dönüş Doğu Ekspresi Turları
Doğu Ekspresi turlarımızda Uçak ile gidiş dönüş imkanı sunduğumuz oldukça lüks turlarımız bulunmaktadır tabikide sizlerinde tren keyfini yaşamanız için Kars - Erzurum arasında Doğu Ekspresi turuna binerek hem kısa bir yolculuk yapıyoruz yaklaşık beş saat sürüyor ve hem 36 saat trende vakit geçirmeden oldukça rahat ve konforlu bir tur yapma imkanınız olacak. Doğu ekspresi tren turlarımızda diğer alternatiflerimiz ise Uçak ile gidiş tren ile dönüş veya tam tersi Doğu ekspresi treni ile Ankaradan Karsa gidiyoruz ve dönüşte uçak yolculuğu yapıyoruz, her mevsim bir başka güzelliklere sahip olan Doğu Anadolunu gezmeye ve Yaşamaya davet ediyoruz.

Doğu Ekspresi Van Turları
Ssctur sizler için Uçak ile Van gidiş imkanı sağlıyor Van kedilerini, Akdamar Adasını, Muradiye Şelalesini, Gezme imkanı bulacaksınız ve Van kahvaltısını Meşhur Sütçü Kenan'da yeme imkanınız olacaktır. Van gezimizde alış veriş i,çin ipek halılarında bulunduğu Halı sarayına gideceğiz ve bölgeye has gümüş atölyelerinide gezeceğiz. 

Doğu Ekspresi Kars Turları
Özellikle Kış aylarında buz tutmuş Çıldır gölünde atlı kızaklara binmek Muhteşem Kafkas danslarını izleyip aşık atışmalarına şahit olmak için Doğu Ekspresi İle Kars turlarına katılmak muhteşem bir fikir olacaktır. Meşhur Kaz eti yemek ve kafkas diyarının farklı yemeklerini yeme imkanı da bulacaksınız, Ani harabelerini gezecek Ermenistan sınırında bol bol resim çektireceksiniz. Tabiki kars kaşarının tadına bakacak bol bol alış veriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Kars kalesi şehrin bir bütününü oluşturmaktadır.

Doğu Ekspresi Erzurum Turları
Erzurum Dadaşlar diyarı olarak bilinen ve Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün üzerindeki askeri kıyafetleri çıkarıp sivil kıyafet giydiği şehir olarak da bilinen Erzurum'da Kongre binasını, çifte minareli medreseyi, kalesini gezmek ve tabiki Türkiyenin sayılı kayak merkezlerinin başında yer alan Palandöken Kayak merkezinide görmeniz gereken yerlerdendir. 

Uçaklı Doğu Ekspresi Turları
Zaman zaman zaman diye düşünen ve uzun yolculuk yapmak istemeyen misafirlerimiz için özen ile hazırladığımız Uçaklı Doğu Ekspresi turlarımız tam size hitap edecektir; Şöyleki Uçak ile Erzurum'a gidiyoruz ve tüm gün Erzurumun tadını Çıkarıyor burada Çağ kebabı yeme imkanı buluyoruz daha sonra akşam üzeri Trene binerek Kars!a doğru yola çıkıyor akşam yemeğini otelimizde alıyor ve dinleniyoruz, sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Kars gezimize başlıyoruz ve Ani harabeleri geziyor Çıldır Gölünde Atlı kızaklara binme imkanına sahip oluyorsunuz. Akşam sizler için özenle hazırlıklarını yaptırdığımız Kars Kale Restauranta gidiyor Kaz eti menüsünden oluşan akşam yemeğini aşık atışmasını dinlerken yemeye başlıyoruz ve Muhteşem Kafkas danslarını burada izleme imkanı buluyoruz. turumuzun bu gününde ise Van'a doğru hareket ediyor Ağrı ilimizin Doğu Bayazıt ilçesinde yer alan İshak Paşa Sarayını görüyor Muradiye şelalesinin hikayesini ve bizlere sunduğu kış güzelliğini görüyoruz. Van'da uyanıyor sabah meşhur Van kahvaltısını yapıyoruz Van kesi evini geziyoruz, ve son olarak gemiler ile Akdamar adasını ziyaret ediyoruz ve havalimanında turumuzu sonlandırıyoruz. Uçaklı Doğu Ekspresi Turumuzda bizi tercih ettiğiniz teşekkür ediyoruz.

Doğu Ekspresi Gezileri Nedir?
Doğu ekspresi yolculukları son zamanlarda oldukça popüler bile hale gelmiştir. Doğu ekspresi deneyimi kazanabilmek adına ister uzun bir tren yolculuğu ister hızlı bir uçak yolcuğu tercih edebilirsiniz. Kış aylarında görenleri kendine hayran bırakan doğu ekspresi çevre illerde konaklama yer sıkıntısı bile zaman zaman yaşatabiliyor. Ancak sizi uzun ve muhteşem bir gezintiye çıkaran doğu ekspresinin özellikle grup halinde gidildiğinde oldukça eğlenceli olduğunu biliyoruz. Kış aylarında beyaza bürünen yollarda doğa fotoğrafları çekebileceğiniz harika bir yer olduğundan Doğu Anadolu Turları çok popüler hale gelmiş durumdadır.

Doğu Ekspresi Turu Uçak İle Yapılabilir mi?
Ssc Tur güvencesi ile Erzurum Kars ve Van şehirlerinde 3 gece 4 gün lüks otellerde konaklamalı bir gezi yapabilirsiniz. Doğu Anadolu Bölgesine Türkiye'nin çatısı desek yanlış olmaz. Birbirine bağlanan yüksek dağları ,virajlı yolları, taş, kum ve kerpiç yapıları ile görenleri her seferinde kendine hayran bırakan Türkiye'nin otantik mozaiği denilen Doğu Anadolu mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerin başında gelmektedir.
İstanbul'dan gezinin başlandığı Van ile uçak ile seyahatiniz gerçekleştirilecektir. Gezinizin sonlandığı Erzurum'dan İstanbul'a da hava yolu ile sağlayacaksınız. Van ilinde sabah kahvaltısı ile ile başlayan geziniz, Tuşpa Kalesi, Akdamar Kilisesi ve Van Deniz turu ile devam edecek ve konaklamanız gün sonunda Van otellerinde olacaktır.
Bundan sonraki gurme turu gezi rotası ise şu şekilde olacaktır: Muradiye Şelalesi, Tendürek Dağı, İshakpaşa Sarayı. Konaklama Kars otellerinde olacaktır. 3. gün gezi rotasında Ani Harabeleri, Kanlı Tabya ve Kafkas gecesi olacaktır. 4. gün ise Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi, Sarıkamış Şehitliği ve Fethiye Cami gezilerek son bulacaktır. Bu gezinin ardından hızlı bir uçak yolculuğu da sizleri beklemektedir. Yalnızca 3 - 4 gün ancak bilgi birikimi ve deneyimlediğiniz bu görsel şölen ile bu yerleri illeri ve tatları yeniden görmek isteyeceksiniz. Butik turların avantajlarından biri olan yalnızca tanıdık grup ile gitme tercihinde bulunabilirsiniz. Bu sayede aileniz ve arkadaşlarınız ile unutulmaz anlar biriktirebilirsiniz.
Özellikle Kafkas Bölgesi tüm dünya tarihini derinden etkilemiş 1. Dünya Savaşına ait birçok ögeyi barındırması sebebi ile her yıl yüzlerce yurtdışından gelen turisti de ağırlamaktadır. Eğer siz de daha önce bu bölgeleri görmemişseniz yıl içerisinde hafta sonunuzu daha verimli geçirmek adına bu tür butik gezilere katılabilirsiniz. Detaylı bilgi alabilmek için Ssc Tur telefon numarasını arayabilir ya da internet adresini ziyaret edebilirsiniz.


HAKKIMIZDA

SSC Tur (BSC Club Turizm Seyahat Acentası) seyahat acentası olarak 20 yılı aşan deneyimli kadrosuyla sizlere her zaman daha iyi ve daha kaliteli hizmet vermeyi ilke edinmiştir. Devam »

İLETİŞİM

[email protected]
0216 472 3939
Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:41
    Daire:12 Kadıköy / İstanbul
Sitemizde bulunan tüm fiyatlar, sistemde bulunan geçerli kredi kartları ile tek ödeme için en ucuz başlangıç fiyatlarıdır, yeterli kontenjanlarda geçerlidir.
v2