KAYIT     İLETİŞİMBatum Turları, Gürcistan Batum Turları, Karadeniz Batum Turları, Doğu karadeniz ve Batum Turları, Batum Tiflis Turları

Batum Turu

Karadeniz kıyısında yer alan nispeten yeni bir şehir hüviyetindeki Batum, hem yerli halk hem de Ruslar için Gürcistan'ın başlıca turistik tercihidir. Batum turları ile Gürcistan'ın en güzel plajlarına (Abhazya'yı Gürcistan'ın bir parçası olarak saymazsak), en iyi yemek yeme ortamına ve en çılgın gece hayatına seyahat edebilirsiniz. Sevilen ve bu sebeple her yıl binlerce turistin tercih ettiği Batum turu, Gürcistan'a seyahatinizi planlarken hayal ettiğiniz sırt çantalı seyahat destinasyonunuz olacaktır. Ancak bu seyahati sizin için sıradan bir turistik gezi havasının ötesine çıkaracak esas şey, şehirdeki şaşırtıcı bir şekilde korunmuş olan tarihi yapıların çekiciliği ve karakteridir. Ulaşım açısından uçaklı Batum turları en pratik yol olarak tavsiyemizdir.

 Batum'un kıyı konumu ve subtropikal iklimi onu popüler bir tatil beldesi yapıyor. Sahil kulüplerinde giderek artan bir şekilde ünlü uluslararası DJ'lerin yer alması, bu şehri gece hayatıyla giderek artan bir üne kavuşturarak parti başkenti yapar. Plajlarda Ruslar, Ermeniler, Azeriler, İranlılar, Türkler, Hollandalılar ve tabii ki Gürcülerle parti yapmayı bekleyin. Ayrıca Batum, modern girişimleri eski mimariyle harmanlayan ilginç bir mimariye sahiptir. Tüm bu ekstra özellikler Gürcistan'ı Karadeniz Batum turu ile her yıl daha fazla insanın ziyaret etmesine yol açar.

  Batum'da Yapılacak Şeyler Ve Daha Fazlası

 Karadeniz'in kumar beldesi başkenti Batum, bölgede gördüğüm en büyük değersiz turizme ev sahipliği yapıyor. Kesinlikle baş döndürücü sahil barlarından gelen korkunç, yüksek sesli müziği duymadan gezinti yolunda yürümenin imkansız olduğu bir şehir.

 Sürekli yarı çıplak, birbirinden güzel Rus turistlerin günün hangi saatinde sarhoş olup eğlendiklerini gördüğünüz bir şehir. Avrupa'nın en çok ziyaret edilen ülkelerinden biri olmasının yanında, devasa anıtlar inşa etmek için milyonlar harcayan bir şehir olarak göze çarpıyor. Batum için Karadeniz’in Dubai'si demek yanlış olmaz. İnandığımız her şeyin, ilkelerimizin antitezi ve ilk başta gitmek istediğimiz bir yer olarak şiddetle tavsiye ediyoruz. 

 Batum İçin Kişisel Tavsiyelerimiz

 Batum son derece hoşunuza gidecek çünkü insanoğlu olarak tuhaf şeyleri seviyoruz ve Batum'da fazlasıyla var. Gerçek şu ki, tatil köyleri, kumarhaneleri ve çılgın partilerinden hoşlanacaksınız, ancak onu farklı bir perspektiften görmeyi başardığınız zaman daha da eşsiz görünecektir. Örneğin Avrupa'nın en geleneksel ülkesi, üzerine bir dönme dolap takılı devasa bir gökdelen nasıl inşa edebilir? Tam anlamıyla çok eğlenceli ve çılgın bir şehir. Karadeniz Batum turu turistler için bu anlamda unutulmaz bir seyahat olacaktır.

 Türkiye'ye yakınlığından dolayı Batum, büyük bir Gürcü Müslüman nüfusundan, Türk kahvesi ve yemek sunan birçok Türk tarzı kafeye kadar önemli kültürel farklılıklara sahip olduğu için bunu beğeneceksiniz. Çünkü Batum'un Eski Şehri gerçek bir ruha sahip ve orada yaşayan genç nesil modern, Tiflis gibi düşünen insanlar terimi kulaklarınızda çınlayacaktır.

 Batum Tarihi

 Sovyetler Birliği döneminde, ülkenin tatil başkenti Sohum'du. Tanınmayan Abhazya Cumhuriyeti'nin başkenti, Sovyet seçkinleri de dahil olmak üzere SSCB'nin dört bir yanından gelen yüzbinlerce turisti alan bir şehir ve bölgeydi. Gürcistan-Abhazya savaşının ardından, SSCB'nin dağılmasından ve bağımsızlığından kısa bir süre sonra Gürcistan, tatil merkezini Batum'a taşımaya karar verdi. Ardından 2009'da başlayan gerçek bina patlaması.

 Ayrıca Batum'un Karadeniz'in Las Vegas'ı olmasının yanı sıra anlatacak bir tarihi var. Aslında, doğal limanı ile burası eskiden bir Yunan ticaret kolonisiydi ve aslında Batum, Yunanca "bathys limen" kelimesinden geliyor ve kelimenin tam anlamıyla derin liman anlamına geliyor. Batum, Gürcistan'da seyahat etmek için en sevdiğiniz yer olacak ve orada geçirdiğiniz zamandan çok keyif alacaksınız. Batum turu ile bu sıra dışı ülkeyi ziyaret etmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Neden Batum? Çünkü Batum tuhaf bir antropolojik çalışma ve deneyim, daha önce gördüğünüz her şeyden çok farklı.

 Batum'u Ziyaret Etmek İçin En İyi Zaman

 Batum'un tüm yıl boyunca ziyaret edilebilir. Ama neyi sevdiğinize de biraz bağlı. Plaja ve yüzmeye meraklıysanız yazın gitmelisiniz. Sadece turistik gezi amaçlı takılmakla ilgileniyorsanız, istediğiniz zaman gelebilirsiniz. Aslında, daha az kalabalık, daha az sıcak ve fiyatlar daha düşük olduğu için yaz dışı (omuz mevsimi) ideal zaman olacaktır.

 Batumiye Nasıl Gidilir?

 Tiflis'ten seyahat ediyorsanız, oraya gitmenin en iyi yolu tren kullanmaktır, ancak yazın biletler çabuk tükendiği için birkaç gün önceden rezervasyon yapmayı unutmayın. Tren İstasyon Meydanı'ndan kalkıyor ve çift katlıdır, modern bir tren. 2. sınıf bilet ücreti 56tl ve 1. sınıf 135tl'dir. Tren sizi Batum'a 5km uzaklıkta olan Makhinjauri'den bırakır. Bir taksi size 25-30tl'ye mal olur, ancak istasyondan çıkıp ana yoldan geçerseniz, sürekli olarak geçen ve sizi şehir merkezine bırakan bir otobüs vardır.

 Tren biletleri nasıl satın alınır: Tren istasyonundan kalkıştan bir veya iki gün önce satın alabilirsiniz, ancak en kolay yolu bu SSCTUR web sitesi üzerinden çevrimiçi satın almaktır.

 Tekneyle: Karadeniz kıyısında oturan Odessa, Ukrayna'nın en büyük şehirlerinden biri ve Batum'a feribotla bağlanan bir şehir. Feribot hizmeti sunan Ukrferry ve Ferrysped adında 2 şirket vardır ve web sitelerinde ayrıntılı tarifeler bulunabilir. Bir bilet kabaca 100 dolar tutarındadır ve yolculuk yaklaşık 1 gün sürer, ancak hava koşullarına bağlı olarak bazen bir veya iki gün daha fazla sürebilir. Bu, feribot yolculuğunun sıkı bir programla seyahat edenler için olmadığı anlamına gelir. Batum, akşamları yapmanızı tavsiye ettiğimiz Eski Şehir'de takılmanın yanı sıra, etrafta dolaşmak ve birkaç garip anıt, bina ve Avrupa benzeri meydanları ziyaret etmekle ilgilidir. Şimdi birazda görülmesi gereken önemli turistik yapılara değinelim:

 -Alfabet Kulesi:

 Gezinti yerine Gürcü alfabesiyle sarılmış 130 metrelik devasa bir kule hakimdir. Üstteki büyük top aslında süslü, dönen bir bar / restoran. Sanıldığı kadar pahalı değildir ve yukarı çıkıp eşsiz manzarayı kendiniz görebilirsiniz.

 -Avrupa Meydanı

 Tarihi şehirlerle ilgili bir şey de, ilgili olmak istedikleri yerlerin adını vermeleridir. Batum'daki Avrupa Meydanı bunun açık bir örneğidir. Aslında görkemli binaları ve mimarisiyle Avrupa Meydanı gerçekten Orta Avrupa'dan bir meydan gibi görünür. Bu arada, burası şehrin merkezi ve kendi kendine rehberli yürüyüş turunuza başlamak için uygun bir yerdir.

  -Pıazza Venecıa

 Turistler için özel olarak inşa edilmiş bir bölgeye başka bir örnek: Piazza Venecia, Venedik'teki Piazza San Marco'ya benzemeye çalışır. Elbette özellikle kitsch mimarisi var, pahalı restoranları ve bir Irish Pub'ı vardır.

  -Dönme Tekerlekli Skyscraper

 Gürcistan Batum'daki gökdelenin üzerinde dönme dolap: Batum'daki en özel bina ve hayatta görebileceğiniz en sıra dışı yapılardan biridir. Temel olarak, bu, tepesine takılı dev bir dönme dolabı olan çok uzun bir binadır. Hotel Meridien'e ait ancak henüz açılmamış ve asırlardır yapım aşamasındadır 

 -Dönme Dolap

 Sadece 15tl ile 55 metrelik bu dönme dolaba çıkıp Batum'u yukarıdan görebilirsiniz. Şiddetle tavsiye edilir. Kesinlikle kaçırılmaması gereken bir görsel şölen sunar.

 -Boulevard'ta Aşk Heykelleri

 Batum sahillerinde aşk heykeli: Batum'un Sevgi Şehri olarak bilinir, bu da onları Sighnaghi (Gürcistan'ın başka bir şehri) olarak da Sevgi Şehri olarak adlandırdıkları için oldukça orjinal bir bölge haline getirir. Her halükarda, kalpleri ve benzerlerini içeren aşk heykelleri şehrin her yerinde, en ilginçleri bulvar boyunca yerleşmiştir. Özellikle aşık çiftler için bu anlamda unutulmaz bir turistik seyahat olacaktır.

 -NINO Ve ALI

 Batum şehri Georgia | nino ve ali heykelleri: Bu metal, hareketli heykel oldukça tuhaf ve yüzlerce turistin ilgisini çekiyor. Temel olarak, Romeo & Juliet'in yerel versiyonu olan Kurban Said'in romanına, Hıristiyan bir Gürcü kız ile Müslüman bir Azeri erkeğin aşk hikayesine dayanıyor.

 -Batum Botanik Bahçeler

 Bu normal bir botanik bahçesi değil, ama görünüşe göre, Meksika ve Japon bahçeleri de dahil olmak üzere dünyanın en büyük flora çeşitlerinden birine sahip. Ulaşım bölümünde de söylediğimiz gibi biraz şehir dışında, tam 10 km. Oraya ulaşmak için, merkeze çok yakın olan Chavchavadze caddesinden bir marshrutka alın. Bahçe giriş ücreti yaklaşık 40 TL’dir.

 -Mtsvane Kontskhı'de Plaj

 Batum plajı mtsvane kontskhi: Birçok turiste göre botanik Bahçesi’nin hemen yanında bulunan en iyi Batum plajı burası. Botanik bahçesi ile başlayıp ardından sahil barlarından birinde bira içip kumların üzerinde geçerek tüm günü bu alanda geçirebilirsiniz.

 -Chacha Kulesi

 Görünüşe göre, bu 25 metrelik kuleler her gün 19: 00'da yaklaşık 10 dakika boyunca gerçek chacha döküyor, ama o sırada orada olup bu görsel şöleni anlatacak kelime bulamamanız söz konusu olabilir. Bu yüzden fotoğraf makinenizi veya kameranızı yanınızda götürmeniz bu anlamda işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Unutmamalısınız ki yakın zamana kadar belli tarihlerde sadece arada bir dökülen bu gösteri günümüzde her gün gerçekleşmektedir.

 -Orta Jame Camii

 Bu cami, Türkiye'de görebileceğiniz herhangi bir cami mimarisine sahip değildir. Gürcistan için oldukça sıra dışı bir yapıdır. Ve her zaman bu bölgeyi karakterize eden büyük Müslüman Gürcüler topluluğunu kabul eder.

  Batum'da Nerede Yemek Yenilir

 Batum bir liman kenti olduğu için burada balıkları denemelisiniz! Yerel bir balık pazarına gidin, tercih ettiğiniz ürünü satın alın ve telinize oradaki birçok restorandan birinde hazırlanmasına izin verin. Hazırlık 10tl, artı balıklar kg başına 20-30tl'dir. Somon oldukça ucuz, pisi balığı biraz daha pahalıdır. Balıkla birlikte biraz Ojakhuri veya patates püresi alın. Balıkları kendiniz satın almanız daha iyidir, çünkü restoranlar, restoranın içinde sipariş edildiğinde balık için orijinal fiyatın yaklaşık iki katı ücret almaktadır 

 Gürcistan Khachapuri Adjaluri'de ne yenir? Cevap tabi ki Khachapuri Acaluri olacaktır. Khachapuri Adjaluri adlı popüler peynir teknesini biliyor musunuz? Aceluri adını başkenti Batum olan Acara eyaletinden almıştır. Evet, doğru tahmin ettiniz, Khachapuri Acaluri Batum'dan geliyor ve burada ülkenin, dolayısıyla dünyanın en iyilerini bulabilirsiniz. RETRO adında ki bir restoran, en iyilerden biri olarak bilinir ve her yıl binlerce turiste hizmet etmesiyle ünlüdür. Ayrıca Tiflis'te Sarbutalo'da yeni bir Retro restoran açılmıştır. Şimdiye kadar yapılan en iyi Khachapuri Acaluri olduğunu söyleyen pek çok turist vardır. CAFÉ ADJARA'yı da tavsiye ederiz çünkü ziyaretçilere bu bölgeden kaliteli yerel yemekler servis eden ve yerlilerin özellikle tercih ettiği bir restorandır. Gürcü standartlarına göre son derece hesaplı ve sanırım şarap dahil kişi başı 50tl hesapla karnınızı doyurabilirsiniz.

 Batum İklimi

  Batum ve çevresi, Gürcistan'ın Karadeniz kıyısındaki önemli turizm ve tatil bölgelerinden biridir. İklim nemli subtropikaldir. Ilıman bir kış ve sıcak yaz ile birlikte düşük yıllık sıcaklık aralığı, şehrin ve Gürcistan kıyılarının da karakteristik özelliğidir. Yıllık ortalama sıcaklık 15 ° C'dir. En soğuk ay olan Ocak ayında ortalama sıcaklık 7 ° C ve en sıcak ay olan Ağustos 25 ° C'dir. Yıllık yağış 2.500 mm'dir. Sağanak yağışlar karadenize özgü olarak sık görülür. Nadiren kar yağar ama yağdığında kar kolayca erir. Kıyıda denizin yıllık ortalama sıcaklığı 17 ° C'dir.

HAKKIMIZDA

SSC Tur (BSC Club Turizm Seyahat Acentası) seyahat acentası olarak 20 yılı aşan deneyimli kadrosuyla sizlere her zaman daha iyi ve daha kaliteli hizmet vermeyi ilke edinmiştir. Devam »

İLETİŞİM

[email protected]
0216 472 3939
Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:41
    Daire:12 Kadıköy / İstanbul
Sitemizde bulunan tüm fiyatlar, sistemde bulunan geçerli kredi kartları ile tek ödeme için en ucuz başlangıç fiyatlarıdır, yeterli kontenjanlarda geçerlidir.
v2