KAYIT     İLETİŞİM

 • Günübirlik Eskişehir Masal Şatosu Ve Odunpazarı Turu

  En Güzel Şehir olan Eskişehir Odunpazarı Tarihi Evleriyle birlikte sizi zamanda unutulmaz bir yolculuğa çıkarıyor. Kim gondolda keyifli anlar yaşamak istemez ki…
  -%50
  1 Gün
  Otobus
  900TL
  1.350TL
  Kişi Başı
  Detaylar


Eskişehir Turları
Son zamanlarda tur seçenekleri arasında Eskişehir Turları da oldukça fazla tercih edilen turlar arasındadır. Bu şehrimizin tarihi çok eskilere dayanmaktadır ve ilk yerleşim alanı da Şarhöyük Dorylain'dir. Bu alana zamanında Frigler gelip yerleştiği için burada Friglerden kalma eser mevcuttur. Özellikle Yazılıkaya bu anlamda oldukça fazla ziyaretçi akınına uğramaktadır. Şehrin adı eski yerleşim alanında bulunan eski harabelerden gelmektedir.Eskişehir'in uzun bir tarihi geçmişi olduğu için burada birçok kültürel zenginlikleri görebiliyoruz. Özellikle Selçuklu ve Osmanlı İmparatorluğu'ndan kalma birçok yapı karşımıza çıkmaktadır. İsterseniz yazımızın devamında Eskişehir'de görülmeye değer mekanları tanıyarak, Eskişehir turlarına katılmak isteyen değerli misafirlerimize bir ön bilgi niteliğinde bilgiler sunalım.

Günübirlik Eskişehir Turları
İstanbul Çıkışlı Günübirlik Eskişehir Turları her hafta cumartesi ve pazar günleri düzenlenmektedir, ayrıca SSCTUR olarak 1 Mayıs Günübirlik Eskişehir Turu, 19 Mayıs Günübirlik Eskişehir Turu, 23 Nisan Günübirlik Eskişehir Turu, 30 Ağustos Günübirlik Eskişehir Turu, 29 Ekim Günübirlik Eskişehir Turu, 15 Temmuz Günübirlik Eskişehir Turu, Ramazan Bayramı Günübirlik Eskişehir Turu, Kurban Bayramı Günübirlik Eskişehir Turu günübirlik turlar ile Anadoluda modern bir kent olan Eskişehir günübirlik gezilerle yaşatmaya çalışacağız.

Konaklamalı Eskişehir Turları
İstanbuldan her hafta cumartesi sabah hareket eden turumuz ile Eskişehir'i gezeceğiz ve özellikle gece hayatı ve eğlencelerini yaşayacağımız şehrimizde karış karış gezip Porsuk Çayında Tekne gezintisi yapacağız.

Eskişehir Turları ile Gezilecek Yerler
Yukarıda da bahsettiğimiz gibi burada Selçuklu ve Osmanlı döneminden kalma yapılara rastlamaktayız. Örneğin Odunpazarı Evleri bu dönemden kalma yapılar arasındadır ve bu yapılar restore edilip müze ve yaşam alanlarına dönüştürülmüştür ve bazılarının içinde görülmeye değer müzeler kurulmuştur. Eskişehir misafirlerinin oldukça dikkatini çeken bu yapılar mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Şehrin bir diğer özelliği ise Türkiye'deki ilk cam sanatları müzesi olan Çağdaş Cam Sanatları Müzesi'dir. En önemli müzelerden biri sayılan Balmumu Müzesi de yine Eskişehir'de yer almaktadır. Bu müze beş bölümden meydana gelmektedir ve aşağı yukarı 200 kişinin balmumu heykeli burada sergilenmektedir. Yine Odunpazarı'nda görülmeye değer bir başka yapı ise Kanuni Sultan Süleyman döneminde yapılan Kurşunlu Camii ve Külliyesidir. Burada ziyaretçilerin dikkatini en çok çeken şey ise Külliyenin Hanihaki bölümündeki Lületaşı Müzesidir.
Tarihi geçmişi bu kadar eskiye dayanan bir şehrin güzellikleri tabi ki de bunlarla sınırlı değildir. Eskişehir için bir öğrenci şehri denilmektedir ve bu nedenle daha çok genç nüfusun hakim olduğu bir şehirdir. Dolayısıyla Şehrimiz genel anlamda oldukça hareketli bir yapıya sahiptir. Birbirinden güzel kafeleri, türkü evleri, eğlence merkezleri ile Eskişehir, ziyaretçilerine muhteşem bir gezi imkanı sunmaktadır. Görülmesi gereken yerler arasında yer alan Şelale Parkı, Kentpark, Sazova Parkı şehre ayrı bir güzellik katmaktadır. Şelale Parkı, adını içinde bulunan yapay şelaleden almaktadır ve konumu nedeniyle bu parktan tüm şehir görülebilmektedir. Özellikle geceleri buradan Eskişehir'i izlemenin ayrı bir zevki vardır. Kentpark'ı özel kılan şey ise içerisindeki yapay plajdır diyebiliriz. Bu plajın özelliği ise Türkiye'nin ilk yapay plajıdır. At binme alanlarının olması da parkın ayrı bir güzelliğidir diyebiliriz. Eskişehir'in diğer bir güzelliği ise yukarıda bahsettiğimiz Sazova Parkı'dır. Bu park 400.000 metrekarelik çok geniş bir alana sahiptir. ve içerisindeki yapılar ile sadece ülkemizin değil dünyanın sayılı parkları arasında yer almaktadır. Bu park içerisinde yer alan Masal Şatosu, Korsan Gemisi, Yapay Gölet, Hayvanat Bahçesi, Eti Sualtı Müzesi, Bilim ve Deney Müzesi, Saban Uzay Evi Eskişehir ziyaretçilerinin gezileri sırasında mutlaka görmesi gereken yerler arasında yer almaktadır.


HAKKIMIZDA

SSC Tur (BSC Club Turizm Seyahat Acentası) seyahat acentası olarak 20 yılı aşan deneyimli kadrosuyla sizlere her zaman daha iyi ve daha kaliteli hizmet vermeyi ilke edinmiştir. Devam »

İLETİŞİM

[email protected]
0216 472 3939
Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:41
    Daire:12 Kadıköy / İstanbul
Sitemizde bulunan tüm fiyatlar, sistemde bulunan geçerli kredi kartları ile tek ödeme için en ucuz başlangıç fiyatlarıdır, yeterli kontenjanlarda geçerlidir.
v2