KAYIT     İLETİŞİM

 • Günübirlik Bursa Cumalıkızık Gölyazı Mudanya Trilye Turu

  Kitaplara sığmayan tarihi, bakmalara doyum olmayan doğal güzelliği ve tadı damaklarda kalan lezzetli yemekleri ile benzersiz bir kültür birikimidir Bursa. Doğal…
  -%50
  1 Gün
  Otobus
  900TL
  1.350TL
  Kişi Başı
  Detaylar
 • KESİN ÇIKIŞ

  Kervansaray City Otel Bursa Konaklamalı Uludağ Kayak Turu (2 Gece Otel Konaklamalı)

  Kendinizi ve Sevdiklerinizi, Uludağ’ın Beyaz Büyüsünde ve Bursa’nın Doğal, Tarihi Atmosferinde Ödüllendirebilirsiniz. Osmangazi Köprüsü'nden Hızlı Ulaşım ile Uludağ'a…
  -%65
  3 Gün
  Otobus
  2.250TL
  3.712,50TL
  Kişi Başı
  Detaylar
 • KESİN ÇIKIŞ

  Gönlüferah Termal Bursa Konaklamalı Uludağ Kayak Turu (2 Gece Otel Konaklamalı)

  Hergün Kesin Kalkışlı ve Kış Tatilinizde Kendinizi ve Sevdiklerinizi, Uludağ’ın Beyaz Büyüsünde ve Bursa’nın Doğal, Tarihi Atmosferinde Ödüllendirebilirsiniz. Osmangazi…
  -%65
  3 Gün
  Otobus
  4.990TL
  8.233,50TL
  Kişi Başı
  Detaylar
 • KESİN ÇIKIŞ

  Hilton Otel Bursa Konaklamalı Uludağ Kayak Turu (her Cumartesi Hareketli )

  Hergün Tatilinizde Kendinizi ve Sevdiklerinizi, Uludağ’ın Beyaz Büyüsünde ve Bursa’nın Doğal, Tarihi Atmosferinde Ödüllendirebilirsiniz. Osmangazi Köprüsü'nden…
  -%65
  2 Gün
  Otobus
  1.499TL
  2.473,35TL
  Kişi Başı
  Detaylar


Bursa Turları
Türkiye sıralamasında dördüncü büyük şehir olan Bursa şehri Osmanlı İmparatorluğunun ilk başkentidir. Hal böyle olunca şehrin tarihinin ne kadar köklü olduğunu belirtmeye bile gerek kalmaz diye düşünüyoruz. Köklü tarihinin yanı sıra sahip olduğu doğal güzellikleri ile ve bir çok noktadan ulaşım kolaylığının olması ile yılın her döneminde çok fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. 2016 Dünya Yaşanabilir Şehirleri sıralamasında dünya 28. si olan Bursa Türkiye'de 1. sıradadır. Türkiye'de konum olarak Marmara Bölgesi'nin Güney Marmara bölümünde yer almaktadır. Türkiye'de gezilmesi ve görülmesi gereken en önemli şehirlerden biri olan Bursa şehrini SSCtur olarak sizlere tanıtmaktan mutluluk duyarız. Düzenlediğimiz Bursa Turları esnasında her zaman ilk amacımız misafirlerimizin memnuniyeti ve konforudur.

Bursa'yı Ne Zaman Ziyaret Etmeliyiz?
Bursa'nın denizden olan yüksekliği 155 metredir ve her ne kadar genellikle ılıman bir iklime sahip olsa da bölgelere göre iklim değişikliği yaşanmaktadır. Bursa'yı ne zaman ziyaret edeceğiniz, aslında oraya gitmekteki amacınıza göre değişmektedir. Bursa'da sıcaklığın en fazla hissedildiği aylar Temmuz ve Eylül ayları arasındaki zaman dilimidir. En soğuk dönem ise Şubat ve Mart ayları arasındaki zaman dilimidir. Eğer bir şehir gezisi amacıyla Bursa'ya gidecekseniz Temmuz- Eylül ayları arasında gitmeniz en doğru seçenek olacaktır. Özellikle bu aylarda çok fazla kültürel etkinlikler yapılmaktadır. Örneğin; Karagöz Festivali bunlardan sadece bir tanesidir. Ama Bursa'ya kayak sporu yapmak amacıyla gidecekseniz Ocak ve Şubat ayları arasındaki dönemde giderek Uludağ'da muhteşem bir zaman geçirebilirsiniz.

Bursa'da Nereleri Gezmeliyiz?
Bursa şehrinin tarihine şöyle bir baktığımız zaman hem Osmanlı döneminin hem de pek fazla tarihi dönemlerin izlerini görebiliriz. Bu kadar tarihi birikimi olan bir şehirde de gezilecek yerlerin büyük çoğunluğunu camilerin, medreselerin, hanların ve kiliselerin oluşturması gayet normaldir. Bursa'yı ziyaret ettiğiniz sırada mutlaka görmeden geri dönmemeniz gereken yerlerden biri Ulu Camii iken bir diğeri de Tirilye'dir. ve tabi ki Uludağ'ı da unutmamak lazım. İsterseniz bunları alt başlıklar altında daha detaylı inceleyelim.
Ulu Camii: Bursa için tam bir tarihi sembol haline gelen Ulu Camii, eski şehir merkezinde, Atatürk Caddesi üzerindedir. 1396-1399 yılları arasında Yıldırım Beyazid tarafından yaptırılmış olup mimarının Ali Neccar olduğu söylenmektedir. Tarih boyunca birçok felakete maruz kalmasına rağmen yapılan onarımlar ile günümüze kadar ihtişamlı görünümünü korumayı başarabilmiştir.
Yeşil Medrese: Osmanlı medreselerinin ilklerinden biride Yeşil Medrese'dir. Aynı zamanda Sultaniye Medresesi olarak da bilinmektedir.1414-1424 tarihleri arasında yapıldığı söylenmektedir ve mimarisi Hacı İvaz Paşa'dır. Günümüzde Türk İslam Eserleri Müzesi olarak kullanılmaktadır ve Selçuklu, Beylik ve Osmanlılara ait çini, oyma, kakma ve ahşap eserleri bu mimaride karşımıza çıkmaktadır.
Atatürk Evi: Tahminlere göre 19. YY.'ın sonlarına doğru yapılmıştır. Yapı olarak iki katlıdır ve ayriyeten çatı katı ve bodrum katı vardır. Atatürk'ün Bursa'ya yaptığı ikinci ziyaretinde Bursa Belediyesi tarafından kendilerine armağan edilmiştir ve Atatürk Bursa'ya her gelişinde bu evde kalmıştır. 1938 yılında Atatürk hayata veda ettikten sonra Atatürk Evi'ni Bursa Belediyesi T.C. Emekli Sandığına satmıştır ve 1968 yılında da kullanımı Müzeler Genel Müdürlüğü'ne devredilmiştir. 29 Ekim 1973 ten beri Atatürk Evi müzeye dönüştürülerek halkın ziyaretine açılmıştır.

Bursa'da Neleri Tatmalıyız?
Bursa tarihi geçmişinde birçok uygarlıkların merkezi olduğu için mutfağı da oldukça geniştir. Bursa'da tadacağınız en dünyaca ünlü yemeği İskender Kebabıdır diyebiliriz. Adını yaratıcısından alan bu kebabı diğer kebap türlerinden ayrı kılan şey üzerine dökülen tereyağı, domates sosu, etin altına döşenen yağlı pide ve yanındaki yoğurdudur. İskender kebabının ilk tanındığı dükkan günümüzde de hizmet vermekte olan Kebapçı İskender'dir. Bu lezzetin yanı sıra Bursa ziyaretiniz sırasında tatmanızı önereceğimiz tatlardan biri de oldukça ünlü olan cantiktir (Bursa pidesi) ve tahinli pidedir. Bursa denilince akla ilk gelen tatlardan bir tanesi de tabi ki kestane şekeridir. Bursa dağlarının kestane ormanlarında yetişen bu kestaneler dünyada da ün kazanmıştır. Bunların yanı sıra ziyaretiniz esnasında tatmanız gereken diğer tatlar ise Marşal Pasta, Kemalpaşa tatlısı, İnegöl köfte, ciğer sarma,mihaliç peyniri, pideli köfte, cevizli lokum, tirilye zeytinidir diyebiliriz.


HAKKIMIZDA

SSC Tur (BSC Club Turizm Seyahat Acentası) seyahat acentası olarak 20 yılı aşan deneyimli kadrosuyla sizlere her zaman daha iyi ve daha kaliteli hizmet vermeyi ilke edinmiştir. Devam »

İLETİŞİM

[email protected]
0216 472 3939
Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:41
    Daire:12 Kadıköy / İstanbul
Sitemizde bulunan tüm fiyatlar, sistemde bulunan geçerli kredi kartları ile tek ödeme için en ucuz başlangıç fiyatlarıdır, yeterli kontenjanlarda geçerlidir.
v2