KAYIT     İLETİŞİMBalkan Turu
Balkan turu ile yılın oniki ayı her hafta SSC tur ile Balkan turu fırsatlarından yararlanmayı unutmayın Tüm Balkan turlarımız kredi kartına 3 taksit yapılmaktadır. Balkan Turu fırsatları ile, Yunanistan Turları, Bulgaristan Turları, Kuzey Makedonya Turları, Sırbistan Turları, Bosna Hersek turları, Saraybosna turları, Belgrad Turları, Hırvatistan Turları, Karadağ Turları, Budva turları, Kotor Turları, Arnavutluk turları, Kosova Turları, Priştina turları, Üsküp Turları, Ohrid Turları için İster otobüslü Balkan Turları, İster Uçaklı Balkan turları fırsatlarından yararlanabilirsiniz. 
Uçaklı Balkan Turları ile Vizesiz turlarıdan yaralanabilirsiniz, Uçaklı Balkan tur Fırsatları, Uçaklı Balkan Turu fiyatları ve Uçaklı Balkan Turları.
Otobüslü Balkan Turları ile her hafta Yunanistan, Bulgaristan ve Tüm Balkan ülkelerine turistlik seyahat yapabilirsiniz.

Balkan Turları
Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki yurt dışı turları arasında en çok tercih edilen Balkan Turlarıdır. Çünkü, Balkan ülkeleri vizesiz olduğu gibi çok fazla zaman ayırmadan birkaç yer de görebilme imkanı tanımaktadır. Peki Balkanlar dediğimiz zaman hangi ülkeler bu gruba girer, bu ülkelerde ne gibi güzellikler var, ziyaretçilerine ne gibi lezzetler sunar? Bu soruların hepsini tek tek detaylı olarak sizler için bu yazımızda anlatmaya çalışacağız. Öncelikle Balkanlar denilince hangi ülkeler aklımıza gelmeli? Balkanlar, Güneydoğu Avrupa diye de bilinen, ülkemizin batısında yer alan Arnavutluk, Bosna-Hersek, Saraybosna, Bulgaristan, Hırvatistan, Karadağ, Kosova, Makedonya, Romanya, Sırbistan, Slovenya ve Yunanistan ülkelerini kapsamaktadır. SSCtur olarak size bu Balkan ülkelerinin güzelliklerini sunabilmek için düzenlediğimiz turlarla nerelere gidebileceğinizi ve ne gibi güzelliklerle karşılaşacağınızı, hangi tatları tadacağınızı, o yerlerin en bilinmesi gereken yönlerini alt başlıklar halinde inceleyelim.

Balkan Turu Fiyatları
SSCtur'un düzenlemiş olduğu Balkan turları 59€ başlayan fiyatlar ile sizlere hizmet vermekten gurur duyarız. Otobüslü Balkan turları veya Uçaklı Balkan turlarımıza katılabilirsiniz. Ramazan Bayramı Balkan Turu fiyatları ve tur proğramları yeterince açık ve anlaşılır bir şekilde web sayfamızda yer almaktadır, ayrıca Kurban Bayramı Balkan turları ve fiyatları web sayfamızın Balkan turu sekmesinde bulabilir ve online olarak satın alabilirsiniz.

Büyük Balkan Turları
Sizler için özenle hazırlamış olduğumuz Büyük Balkan turlarımız isterseniz Uçaklı ve vizesiz olarak yapılmakta üstelik tüm ekstralar ve akşam yemekleride dahildir, ayrıca Otobüslü Büyük Balkan turları da düzenlenmektedir. Büyük balkan turlarımız yılın her mevsimi katılabileceğiniz ve her mevsimin tadını ayrı ayrı çıkaracağınız turlarımızdır. 

Vizesiz Balkan Turları
Balkan Turları için vizesiz turlar düzenlenmektedir, Balkan Ülkeleri ile yapılan karşılıklı anlaşmalar gereği Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları vizesiz ülkelerine kabul edilmektedir fakat bu ülkelere ulaşabilmek için Uçak ile gidilmesi gerekiyor, Ülkemizin Batı sınır ülkeleri Bulgaristan ve Yunanistan Avrupa Birliği üyesi oldukları için Türk Vatandaşlarını Ülkelerine vizesiz kabul etmemektedirler.

Uçaklı Balkan Turları

Balkan turlarımız 12 ay boyunca yapılmaktadır. Pegasus veya Air Montenegro Havayolları ile gerçekleştirilmektedir. Uçaklı Balkan turlarında vize istenmediği için 6 ay geçerliliği olan pasaportunuzla birlikte çok rahat ulaşım sağlayabilirsiniz. Programımızda Ohrid-Üsküp-Tiran-Bitola gibi bölgenin görülmesi gereken tüm yerlerini rehberimizin renkli anlatımıyla keşfediyoruz. Balkanlara gidip Atatürk'ün okulu olan Askeri İdadiyi de görmeden gelmiyoruz. Bol bol alışveriş yapma ve fotoğraf imkanı bulacağınız Balkan turları için erken rezervasyon ile yerinizi ayırtmayı unutmayın..

Otobüsle Balkan Turları

Bir seyahatte birden fazla ülke görme imkanı ile bir turdan fazlasıdır Balkanlar.. Otobüslü olmasının avantajı olarak yol boyunca birçok farklı yer görme imkanı bulacağınız Balkan turlarımız yılın 12 ayı devam etmektedir. Türk mutfağına yakınlığı ile bilinen meşhur Balkan yemeklerinin tadına varırken kendinizi aynı zamanda evinizde hissedeceksiniz. Bütçenizi yormadan hem uygun hemde keyifli bir tatil düşünüyorsanız hemen eken rezervasyon fırsatlarımızdan yararlanıp yerinizi ayırtmayı unutmayın. 

Ramazan Bayramı Balkan Turları

Balkan turlarımız yılın 12 ayı devam ettiği gibi özel günlerde de düzenlenmektedir. Harika yapılar, bol eğlence, doğayla iç içe üstelik Avrupa'da bir tatil.. Balkanlar hayallerinde ötesinde bir tatil planı.. Uygun bütçe, lezzetli yemekler ile Balkanlar keşfedilmeyi bekliyor..

Kurban Bayramı Balkan Turları

Oldukça farklı kültürleri birarada bulacağınız Balkan turlarımız yılın her ayı kesin hareketli olarak yapılmaktadır. Uçaklı veya otobüslü tercih edebileceğiniz gibi ister uzun ister kısa birçok farklı alternatifimiz ile Üsküp, Ohrid, Tiran, Budva, Kotor, Mostar, Saraybosna Belgrad göreceğiniz yerlerden sadece birkaçı. Ssc tur ile yeni anılara yelken açarken Balkanlardan bir sonraki durağınız için bizi takip etmeye devam edin. 

Yunanistan Turları

Yunanistan turlarımız otobüslü olarak yapılmaktadır. Haftasonunu değerlendirebileceğiniz kısa zamanlı tatil planlarınız için tercih edebilirsiniz. Atatürk'ün doğduğu  evi görüp sonrasında kısa bir mola vererek Selaniğin meşhur cafeleri arasında yürüyüş yapıp Kavala kurabiyesi ve Frappe'nin tadına bakıyoruz. Mavi ile beyazın buluştuğu eşsiz mimarisi, masmavi denizi ile gençlerin ve özellikle balayı çiftlerinin tercihinde ilk sırayı alıyor. Yunanistana gidip Yunan Taverna turumuza katılmadan dönmek olmaz. Rehberimizin eşliğinde müthiş bir eğlence sizleri bekliyor. Kredi kartına taksit avantajlarımız ile sizde Yunanistan turlarımız için yerlerinizi ayırtın. 

Thassos Adası Turları

Turumuz otobüslü olarak yapılmaktadır. İpsala sınır kapısındaki pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Gümülcine otoyolunun takip ederek Keramoti Limanından yaklaşık 40 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından Thasos Adası'na ulaşıyoruz. Egenin nefes kesici manzarası ve heybetli bir atmosferi olan Thassos adasını keşfe çıkıyoruz..Thassos adasında tam gün yüzme imkanı ve çıtır kalamar eşliğinde leziz ege yemeklerinin tadına varıyoruz. Deniz kum güneş üçlüsü ve uygun bütçeli tatil fırsatı için Thassos Adası tam size göre..

Halkidiki Turları

Halkidiki turumuz otobüslü olarak yapılmaktadır. Selaniğin güneydoğusunda bulunan yarımada üç dişli mızrak görüntüsüyle Ege'yi andırır. Altın kumlu plajları, geleneksel köyleri, muhteşem doğal güzelliği ile adeta Avrupanın Maldividir. 47 mavi bayraklı ve 400 ödüllü plaja sahiptir. Hem sakin hemde eğlenceli bir tatil geçirmek istiyorsanız Halkidiki tam size göre. Çam ağaçlarının kokusu ve denizin tuzlu suyu bedeni ve ruhu rahatlatmak için birleşerek sizi denizin ihtişamının tadını çıkarmanız için huzur içinde bırakır. Bunun yanı sıra  muhteşem yunan yemeklerinin tadına bakabilir, yunan müziğinin keyfine kendinizi kaptırabilirsiniz. 

Sofya Plovdiv Turu

Bosna Hersek Jahorina Turları

Budva Turu

Varna Burgas Turları

Bansko Kayak Turları
Bulgaristan'daki en gözde kayak merkezlerini sayın derseniz size mutlaka Bansko'dan bahsederler. Bansko, ayrıca Avrupa'daki sayılı kayak merkezleri arasında da yer almaktadır. Konum olarak Bansko'nun yer aldığı bölge; Prin Dağı'nın eteklerinde yer alan milli parkın içindedir. Prin Dağı, birçok geniş ve çeşitli zorluk derecelerine sahip kayak pistlerine sahip bir bölgedir. Bansko Kayak Merkezi, çok fazla çam ağaçlarının ortasında yer alan ziyaretçilerinin bir kayak merkezinden beklentilerini karşılayabilecek bir kapasiteye sahip muhteşem bir kayak pistidir diyebiliriz.

Bulgaristan - Pamporovo Kayak Merkezi
Pamporovo, mevki olarak Rodop Dağları'nın tam ortasındaki, rakımı 1926 metre olan Snejenka zirvesinin eteklerindedir. Bu bölge yıl içinde 240 gün güneşli gün görmektedir ve çığ ile fırtına riski oldukça azdır. Kayak tutkunları için oldukça ideal bir adres olan Pamporovo'da kışın karın kalınlığı ortalama 2 metreyi bulmaktadır ve bu bölgede ziyaretçiler birbirinden farklı 18 tane kayak pistininden birini tercih edebilir. Tercih edilen bu pistler çeşitli zorluk derecelerine sahiptir. Pamporovo Kayak Merkezi otellerden oluştuğu için bir kasaba merkezi yoktur ama oteler bölgesi olarak bilinen Alkoçlar Grand Murgavets ve yakın mesafesinde tercih edilebilecek restoran ve gece kulüpleri vardır. Bu mekanlarda farklı damak tatlarına hitap edebilecek lezzetler de vardır. Tavsiye almak isterseniz yemek öncesi bir Şopska salatası alabilirisiniz. Bu salatayı bizim çoban salataya benzetebilirsiniz ama üzerine konulan yumuşak bir beyaz peynir aradaki farkı baya açıyor diyebiliriz. Yemek olarak oralara kadar gidip de mutlaka yemeniz gereken şey kuzu çevirmedir. Ama 4 saatlik bir pişme süresi olduğu için bunu gündüzden sipariş etmeniz gerekiyor.

Belgrad Turları
Belgrad konum olarak bir Avrupa ülkesi olan Sırbistan'ın kuzeyinde yer almaktadır. Hem konum olarak hem tarihi açıdan oldukça önemli ve büyük bir şehirdir. Belgrad şehri Panoniyen Ovası ile balkanları birbirine bağlayan Sava ve Tuna nehirlerinin kesişme noktasındadır diyebiliriz. Sırbistanın başkenti olan Belgrad en kalabalık şehir olmasından dolayı burada günün he saati oldukça hareketli geçmektedir. En eski Avrupa yerleşim yerlerinin arasında yer almaktadır ve konumunun stratejikliğinden dolayı tarihte birçok işgal görmüştür ama her seferinde yeniden kurulmuştur. Sırpçada kelime anlamı "Beyaz Şehir" olarak bilinen Belgrad tarihte yaşadığı kara günleri arkasında bırakarak yaşadığı işgaller nedeni ile tanıdığı ve kaynaştığı kültürler ile daha çok gelişerek kozmopolitan bir yapıya sahip olmuştur. Orta Avrupa'nın göz bebeği olan bu yer ziyaretçileri için hem tarihi hem doğası ile çok doğru bir yerdir diyebiliriz. Şehir birçok anlamda en popüler yerlerden biri olduğu için yıl içindeki ziyaretçi sayısı da oldukça fazladır. Buna bağlı olarak da çok fazla otel seçeneği vardır. Aşağı yukarı 2000'den fazla konaklama tesisi vardır diyebiliriz. Seçenek çok olunca tercih ederken de kararsız kalınabilinir ama bu noktada size tavsiyemiz Belgrad'ın ön planda olan konaklama tipi olan daire tipli apart yerleridir. Otellerden çok daha fazla sayıya sahip olan bu konaklama yerleri fiyat olarak da oldukça uygun ve konforlu bir yapıya sahiptirler. Belgrad'ı ziyaret etmek isteyenler en uygun zamanlar mayıs ve eylül ayları arasındaki zamandır. Burada ziyaretçilerin mutlaka görmesi gereken en önemli yerler ise; Kalemegdan Kalesi ve parkı, Aziz Sava Katedrali, Nikola Tesla Müzesi, Sırbistan Ulusal Müzesi, Cumhuriyet Meydanı ve Taş Meydan gibi yerlerdir diyebiliriz. Çok fazla kültürden etkilendiği için sırp mutfağı oldukça geniştir. Sırp mutfağında baharatlara oldukça fazla yer verilmiştir ve sofraların vazgeçilmez tadı olan Paprika adlı acı ve kırmızı biberdir. Özellikle ete çok yer ayrılan bu mutfakta balığa da yer verilmektedir.

Saraybosna Turları
Saraybosna'ya gittiğiniz zaman görmeden gelmemeniz gereken yerleri sizin için bu yazımızda anlatmaya çalışacağız. Saraybosna'yı tam anlamıyla keşfedebilmeniz için en azından 2-3 gününüzü burada geçirmeniz gerekmektedir. Müze, cami, kilise ve çok sayıda çarşıları olan bu yerde doğu kültürlerinin yanı sıra batı kültürlerini de görebilirsiniz. Kültürel olarak çok fazla çeşitliliğe sahip olduğu için "Balkanların Kudüs'ü" olarak bilinen Saraybosna ayrıca şehrin sürekli dinamik olan hayatı nedeniyle de Osmanlı İmparatorluğu zamanında "Kuzeyin Şam'ı" olarak isim almıştır. Bosna Hersek'in başkenti olan Saraybosna'da ziyaretçilere mutlaka görmesi gerektiği yerler hakkında tavsiyeler vermek istersek; Baş çarşı, Gazi Hüsrev Yadigar Cami, Saraybosna Tüneli ve buna benzer daha birçok yer sayabiliriz. Saraybosna mutfağına değinecek olursak bu mutfakta baharat çeşitleri çok fazla kullanılmasına rağmen baharatların dengeli bir şekilde kullanılmaktadır. Ayrıca birçok yemek çok fazla suda pişirildiği için yemekler genelde çok hafif olur. Yemeklerde kullanılan soslar tencerede pişmiş et ve sebzelerin suyundan hazırlandığı için tamamen doğal soslardır. Türkleri için de vazgeçilmez bir tat olan baklava bu mutfağın en meşhur tatlıları arasındadır. Saraybosna'da bulunursanız Boşnak mutfağının Türk mutfağı ile çok fazla ortak yönünün olduğunu da fark edeceksinizdir. Özellikle Boşnak mutfağında karşımıza çıkabilecek en meşhur et yemeklerini de şu şekilde sıralayabiliriz; Boşnak köftesi, pljeskavica (patetesli yemek), etli ve sebzeli çorba, soğan dolması, köfte, burek (etli börek), yaprak sarma. Kahvaltıların vazgeçilmez tadı olan peynir çeşitleri ise livno peyniri, tesanjski, travnicki (beyaz peynir), suhi sir ( isli peynir), kajmaktır.

Üsküp Turları
Üsküp bilindiği üzere Makedonya'nın başkentidir. Bu şehir sahip olduğu tarihi güzellikleri, mimarisi ve cana yakın insanları sayesinde her sene çok fazla turist ağırlamaktadır. Özellikle 2010 yılından beri burada yapılan yapısal değişiklikler sayesinde daha da fazla tercih edilen bir yer haline gelmiştir. 2010 yılından beri yapılan bazı yapısal değişikliklerden bahsedecek olursak; Vardar Nehri üzerine yapılan yeni köprüler, Makedonya Meydanı yeni heykellerle süslenmiştir. Bu yüzden Üsküp aslında biraz da heykeller şehri olarak anılmaktadır. Bu şehre konum olarak bakarsak, Makedonya'nın kuzeyinde, Kosova sınırına yakın bir bölgededir diyebiliriz. Balkanlar'ın ortası kabul edilen Üsküp şehrinin kuzeyi Şar Dağları ile çevrilidir. Üsküp'te ziyaretçilerin mutlaka görmesi gereken yerler arasında; Aziz Ohrid Kliment Katedrali, Bedesten, Mustafa Paşa Camii en başta gelen yerlerdir. Üsküp'te ziyaretiniz sırasında oldukça farklı ve güzel tatlar tadacağınızdan emin olabilirsiniz. Bu şehre ait geleneksel tatlar arasında kuzu etinden yapılma güveç çeşitleri, kebap çeşitleri, lahana ve patates yemekleri, çorba çeşitleri, genellikle içleri kıyma ile yapılan dolma ve sarmalar, tencere ve güveç yemekleri ve turşuları en çok karşınıza çıkacak tatlar arasındadır. Hemen hemen bütün yemeklerde sarımsak, soğan ve biber kullanılmaktadır diyebiliriz. Tatlı çeşitlerine baktığımız zaman ise karşımıza en çok çıkan tatlılar puding çeşitleri, sütlaç, meyve salataları gibi hafif tatlıların yanı sıra baklava, tulumba ve revani gibi şerbetli tatlılar da vardır. Bu yörenin mutfağı hakkında Evliya Çelebi Seyahatnamesinde Makedonlar hakkında ağızlarının tatlarına çok düşkün insanlardır diye bahsetmiştir ve özellikle ülkenin kuzu kebabı ve balıklarını övmüştür.


HAKKIMIZDA

SSC Tur (BSC Club Turizm Seyahat Acentası) seyahat acentası olarak 20 yılı aşan deneyimli kadrosuyla sizlere her zaman daha iyi ve daha kaliteli hizmet vermeyi ilke edinmiştir. Devam »

İLETİŞİM

[email protected]
0216 472 3939
Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:41
    Daire:12 Kadıköy / İstanbul
Sitemizde bulunan tüm fiyatlar, sistemde bulunan geçerli kredi kartları ile tek ödeme için en ucuz başlangıç fiyatlarıdır, yeterli kontenjanlarda geçerlidir.
v2