KAYIT     İLETİŞİMRomanya Turları

Romanya gezisi yapmayı düşünenler için SSC tur katkılarıyla siz değerli müşterilerimize Romanya turları öncesi bilgilendirme yaparak Romanya’yı tanıtmaya çalışacağız. Romanya hakkında genel bilgi vermek gerekirse Romanya Avrupa Birliği ülkelerinde 9. Sırada yer alan bir ülkedir. Bükreş başkentidir. Tarihi açıdan zengin bir mirasa sahip olan Romanya turistik açıdan en çok ziyaret edilen ülkeler arasındadır. Ülkede büyük bir önem sahip yerlerden birisi de Tuna Nehridir. Romanya’nın Bükreş dışında önemli şehirleri; Braşov, Cluş, Banat, Moldoviave Eflak’tır. Romanya Balkan yarımadasının kuzeyinde yer almaktadır. Karadeniz’in batı kıyılarına yakındır. Ayrıca Bulgaristan, Moldova, Ukrayna ve Maceristan ile de komşudur. Romanya’da Romanca dışında Macarca, Almanca, İngilizce ve Fransızca’da konuşulmaktadır. Romanya halkının çoğu katoliktir. Bunun dışında Protestanlık dinine sahip olanlar da bulunmaktadır.

Romanya’ya Ne Zaman Gidilir?

Romanya’ya gitmek için yaz zamanın tercih edebilirsiniz. Turizm açısından zengin olan ülkeyi yaz zamanında rahatça ziyaret edebilirsiniz. Kayak yapmak isteyenler aralık ve mart aylarında ülkeyi ziyarete gelebilir. Kuş gözleme zamanları da nisan ve mayıs zamanlarıdır.

Romanya’ya Nasıl Gidilir?

Romanya’ya gitmek için öncelikle vize almak gerekir. Bu ülkeye gitmek için vize almak zordur. Vize aldıktan sonra İstanbul’dan Bükreş’e uçuş yapabilirsiniz.

Romanya’da Ne Yenir?

Romanya’da değişik yemek kültürleri bulunmaktadır. Roman mutfağında Türk, Alman ve Macaristan yemek kültürünü bulmak mümkündür. Bunlar dışında Roman yemek kültüründen tatmak isteyenler Romanya’ya köfteli çorba, pirinç topları, çorbalar ve balık çorba çeşitlerinden tadabilirler. Mersin balığı da buraya ait sevilen lezzetler içinde yer almaktadır.

Romanya’da Gezilecek Yerler

Romanya tarihi açıdan zengin bir yer olduğu için turistik açıdan çok ziyaretçisi olmaktadır. Romanya’nın en çok gezilmesi gereken yerlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

Sighişoara: Orta çağ kasabası olarak bilinen bu kasaba oldukça şirin bir yerdir. Renkli evleri, tatlı ve şirin caddeleri ve kafeleriyle dikkat çekmektedir. Romanya’ya geldiğinizde bu şirin kasabayı mutlaka ziyaret edin.

Corvin Şatosu: Masal havası içinde olan bu şato Romanya’nın ilgi çekici yerlerinden birisidir. Romanya’ya geldiğinizde bu şatoyu da ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.

Bükreş Parlamento Sarayı: Dünyanın en büyük ve ünlü saraylarından olan Parlamento Sarayı’da Romanya’da görülmesi gereken önemli yerler arasındadır.

Balea Gölü: Deniz seviyesinden 2034 metre kadar yükseklikte olan Balea gölü de görülmesi gereken yerler arasındadır. Gölün kıyılarında bulunan iki köşk gölü daha çekici hale getirmektedir.

Targu Mureş Kültür Sarayı: Önemli mimari yapılardan birisi olan Targu Kültür Sarayı’da Romanya’da ziyaret edilmesi gereken önemli tarihi yapılardan birisidir.

Romanya’dan Ne Alınır?

Romanya’dan ayrılırken pek çok şey alabilirsiniz. Örneğin porselen ürünler, gümüş sofra takımı, yün kazaklar, halılar, ahşap ürünler alabilirsiniz. El yapımı mücevherler bulabilirsiniz. Buradan ayrılmadan önce bunlar gibi daha pek çok hediyelik eşya satın alabilirsiniz.


HAKKIMIZDA

SSC Tur (BSC Club Turizm Seyahat Acentası) seyahat acentası olarak 20 yılı aşan deneyimli kadrosuyla sizlere her zaman daha iyi ve daha kaliteli hizmet vermeyi ilke edinmiştir. Devam »

İLETİŞİM

[email protected]
0216 472 3939
Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:41
    Daire:12 Kadıköy / İstanbul
Sitemizde bulunan tüm fiyatlar, sistemde bulunan geçerli kredi kartları ile tek ödeme için en ucuz başlangıç fiyatlarıdır, yeterli kontenjanlarda geçerlidir.
v2