KAYIT     İLETİŞİMKuzey Ege Turları

Ege'nin birbirinden güzel köylerini gezmek,  tertemiz sularından yüzmek mi istiyorsunuz ? SscTur yılın 9 ayı Kuzey Ege'yi kapsayan hem kültür hem de tekne turlu deniz molalı turlar düzenlemektedir. Kuzey Ege Turları Ege'nin tertemiz havasını irili ufaklı koyları, birbirinden güzel görülmesi gereken köyleri, zeytin yağlı özdeşmiş yemekleri mezeleri, antik yunan tarihini ve doğal güzelliklerini barındıran köy ve kasabalarını gezme imkanı bulacaksınız. Ucuz tatilin ve kaliteli turların rotlarını oluşturan SscTur'un Kuzey Ege Turlarını Mart, Nisan, Haziran'nın ilk haftalarına kadar kültür turları, Haziran, Temmuz, Ağustos ayının sonuna kadarda yüzme ve tekne turlarını barındıran programlarına katılabilirsiniz. Mevsimler sonbaharı gösterdiğinde ise zeytin hasadının başlamasıyla birlikte iliklerinize kadar hissedeceğiniz köy, köy karış karış gezeceğiniz kültür turlarıyla yılın 9 ayını bu mistik duyguları antik tarihe ve damaklarını çatlatacak yemeklerini tatma fırsatını bulacaksınız. Takvim tarihleri Ekim ve Kasım aylarını gösterdiğinde Ayvalık'tan Edremit'e, Kazdağları'ndan Çanakkale'ye kadar zeytin hasat zamanlarına ve şenliklerine tanıklık edeceksiniz. Kuzey Ege turu için erken rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. Otobüsle Kuzey Ege Turu iki gece üç gün, bir gece iki gün otel konaklaması vardır bu turumuz en kısa programımızdır. SSCTur olarak hem Ayvalığı, Assos'u, Çanakkale'yi Bozcaada'yı kapsayan alternatifli tur rotalarına sahip olan kurumsal disiplinli misafir hassasiyetine önem veren bir tur acentesidir. Kuzey Ege turlarımız online veya çağrı merkezimizden ve satış ofislerimizden kredi kartına 18 taksit olarak satın alabilirsiniz. Gerek münferit gerek özel gruplarınıza (Şirket, okul, dernek, belediye vb.) gruplarınıza özel Kuzey Ege Turları düzenleye bilecek ekip, tedarikçi zincirine sahiptir. Özellikle Kuzey Ege turlarımızı tercih eden misafirlerimiz, denizin, kumun, güneşin, doğanın, tarihin ve gastronominin en önemli mutfaklarından biri olan Ege mutfağının lezzetini en yakından tanıma fırsatı bulacaklar. Kuzey Ege  turuna katılan siz misafirlerimizi doğa ile baş başa kalacağınız yeşilin ve mavinin onlarca tonunu görebilirken Kazdağlarından gelen Türkiye'nin en temiz bol oksijenli havasını soluyabilecekler. Çanakkale'nin anlatılmadan geçilmeyecek tarihini, Bozcaada ve Gökçeada'nın tarihi dokusu ve bağbozumunun lezzetli üzümlerini tadabilir, Assos'un ve Truva Antik kentinin antik tarihini, Behramkale'nin kumda kahvesinin tadına bakabilecekler. Ayrıca Kuzey Ege'nin incisi Ayvalığın tarih kokan sokaklarını Şeytanın Ayak izine Cunda'nın lezzetlerini keşfetmiş olacaklar. Kuzey Ege Turları için çağrı merkezimiz numaramız 0850 222 8 772 (ssc)

Kuzey Ege Tatili

Yılın 9 ayı Kuzey Ege'nin masmavi sularında, yaz tatili veya elde değmemiş köylerinde dinlenme şehrin gürültüsünden kaçıp tatil yapma imkanınız olacaktır. İsterseniz Bozcaada'nın Ayazma plajında isterseniz Ayvalığın en güzel koylarında kendinizi bir teknede güneşlenirken görebilirsiniz. Veya Cunda'da taze balıklarınızı söyleyip denize karşı keyifle yiyip, Behramkale'de kahvenizi içe bilecekseniz. Hayal edin, mitolojide Tenedos Adası olarak bilinen, Poseidon’un üflediği rüzgârların kıyılarını dantel gibi şekillendirdiği Bozcaada veya Rumların “Kokulu Ada” anlamına gelen Moshinos, Türklerin ise Cunda Adası dedikleri AliBey adasında arnavut kaldırımlı sokaklarını ilmek ilmek gezip fotoğraflayabileceksiniz. Yada büyük gezi teknemizle, denizin, güneşin, eğlenceli animasyonların tadını çıkartıp gün boyu sürecek  Dalyan Boğazı, Hakkı Bey Yarımadası, Pınar Adası, Kara Ada, Çıplak Ada, Maden Adası, Ortunç Koyu Yüzme molaları arasında güzel bir yaz tatilinde kendinizi bulabileceksiniz. Kuzey Ege tatili bizlere tatil anlayışımızı değiştirdi neden mi ! Çünkü biz tatil denilince aklımıza sadece Akdeniz Otellerine odalara kapanıp boşa geçen bir zaman dilimi biliyorduk. Fakat son on yılda özellikle insanlarımız, yurt içi ve yurt dışından gelen turistlerimiz ile artık tatilde ilk önceliğimiz değişti ve artık Kuzey Ege favori rotalarımız arasında oldu. 

Her Dönemin En Özel Zamanlarında Ayvalık Assos Bozcaada ve Kuzey Ege Turları

Kuzey Ege turlarında bir ilke imza atan Ssctur  hem denizi hemde tarihi, sonbahar ve yaz dinlemeksizin yılın en güzel zaman dilimlerinde kusursuz tatil hizmeti vermekte. Ege'nin tarihi dokusunu, yeşil tonlarını, ve mavinin serinliklerini  hiç bu kadar farklı görmemiştiniz, Bahar aylarında yeşilin her tonuna şahitlik yapacağınız Kuzey Ege tur fırsatları Yaz aylarında da devam etmektedir. 23 Nisan Özel Ayvalık Assos Bozcaada, 1 Mayıs Özel Ayvalık Assos Bozcaada, 19 Mayıs Özel Ayvalık Assos Bozcaada, Sömestre Özel Ayvalık Assos Bozcaada, Yılbaşı Özel Ayvalık Assos Bozcaada turu, Ramazan Bayramı Özel Ayvalık Assos Bozcaada turu, Kurban Bayramı Özel Ayvalık Assos Bozcaada Turu, 29 Ekim Özel Ayvalık Assos Bozcaada Turu, Hasat Şenlikleri ile dolu bir Ege Turu 12 Ay Karadeniz Turu.  Ayvalık Assos Bozcaada Turlarımız aynı zamanda İstanbul, Ankara, Bursa Çıkışlı olarak düzenlenmektedir.

Kuzey Ege Turu

Eğer sizde bu tatilinizde maviye, yeşile doymak ve doğayla baş başa kalıp tarihe şahitlik etmek birbirinden lezzetli tatları tatmak istiyorsanız SSC Tur olarak sizi Kuzey Ege Turlarımıza davet ediyoruz. Kültür ve doğanın birleştiği nokta olan Ege'nin Kuzey sahilleri Türkiye'deki en bol oksijenli havasına ve bereketli toprağına sahiptir. Mutlaka görmeniz gereken Kuzey Ege Turlarımız  yeşili, tertemiz oksijen dolu havası, doğal yapısı ve tarihi ile tatilcilerin her zaman tercihleri arasındadır. Birbirinden güzel tatların sunulduğu bu bölgede mutlaka damla sakızlı ürünlerinden, zeytin yağlı yemek ve mezelerinden tap taze balıklarını tatmalısınız. Her sene özellikle yurtiçinde yaşayan milyonlarca turistin akın ettiği bu Ege kasabalarını SSC Tur'un sizler için düzenlediği Kuzey Ege Turları ile tanıma fırsatı yakalayabilirsiniz. Kuzey Güney ve İç Batı olmak üzere üç bölüme ayrılan Ege, her bölümünde ziyaretçilerine farklı güzellikler sunmaktadır. Kaz dağları ile ziyaretçilerini doğası ile büyülerken Gelibolu Yarımadası, Truva Antik Kenti, Assos'u Ayvalığı ile de ziyaretçilerini tarihi bir keşfe çıkarmaktadır. 

Kuzey Ege Yüzme Turları

Kuzey Ege Yüzme turları için siz değerli misafirlerimize inanılmaz fırsatlar, güzel bir tatil hizmeti, Ege sularının temiz koylarında yüzme fırsatı sunabiliriz. Özellikle ailenizle, sevdiklerinizle hatıralar, anılar biriktirebileceğiniz özel dakikalar yaşayabileceğini bir tatil için bu turumuza katılabilirsiniz. Ayrıca okullar, belediyeler, vakıf  ve derneklere özel paketler hazırlayabiliriz veya iş arkadaşlarınız ile birlikte motivasyon turları düzenleyebiliriz ve sadece size özel olarak tüm isteklerine cevap verebilecek programlar hazırlanabilir. Kuzey Ege yüzme turlarımız  yaz tatilinizi eğlenceli kılacak deniz kum ve güneşe doyacaksınız.

Kuzey Ege Tarih ve Kültür Turları

Kuzey Ege Tarih ve Kültür Turları ilkbahar ve sonbaharın vazgeçilmez ve en ideal zaman diliminde düzenlenen , Antik Yunan Tarihi, Osmanlı Tarihi, Yakın Türk Tarihi, savaşlar, aşkları barındıran bir sentez bölgesidir. Kuzey Ege Turlarının eşsiz güzelliklerini açık hava müzeleri, antik kentlerini gezme ve görme imkanını yaşayacaksınız, Ayrıca okullar, belediyeler, vakıf ve derneklere özel paketler hazırlayabiliriz veya iş arkadaşlarınız ile birlikte motivasyon turları düzenleyebiliriz ve sadece size özel olarak tüm isteklerine cevap verebilecek programlar hazırlanabilir. Kuzey Ege Tarih ve Kültür Turları tarih, eğlenceyi, doğal güzelliklerini yaşayacak ve bölgeden  hiç ayrılmak istemeyeceksiniz. 

Ramazan Bayramı Kuzey Ege Turları

Kuzey Ege turları için Ramazan Bayramı özel mevsimine ve tarihine göre  gerek yüzme gerekse kültür turları olmak düzenlenmektedir. Bayram dönemleri Kuzey Ege turları için tercih sebebi olmalıdır fakat bölge çok yoğun olmakla beraber her zaman en çok tercih edilen bölgeler arasındadır. Erken rezervasyon bayram turlarımız için yerinizi ayırt etmeniz gerekir çok ilgi olan bu turlarda doluluk oranı çok çabuk olmaktadır. Ramazan bayramı Kuzey Ege turlarımızda mevsimine göre teknemizde yüzme molalı eğlenceli dakikalar yaşayacağımız veya tarihi ilmek ilmek işleyeceğimiz bir tur programı olacaktır. Deniz ve tarihin yanı sıra bol bol zeytin ve zeytinyağlı yiyeceklerin, ada çayı, kumda kahvenin, taze papalina sardalya balıklarının tadına, leziz Ege mezelerini,  damla sakızın üretilmiş kahve, kurabiye, tatlıların tadına bakabileceksiniz bir program olacaktır.

Kurban Bayramı Kuzey Ege Turları

Kurban bayramı Kuzey Ege turları için tarihe, yeşilliğe maviye ve lezzetli yemeklere doymayacaksınız.  Kurban Bayramı Kuzey Ege turları ile Arnavut kaldırımlı sokakların, mevsimine göre gerçekleştireceğimiz tekne turumuzda Ege'nin eşsiz koylarındaki yüzme molalarımıza ve tarih mozağine şahit olacaksınız. Bozcaada lezzetli reçellere, Behramkale'de kumda kahveye, Çanakkale'de sardalya veya eritme helvaya, Ayvalık'da lezzetli zeytin yağlı yemek ve mezelere, amla sakızın üretilmiş kahve, kurabiye, tatlıların tadına bakabileceksiniz bir program olacaktır.

Kuzey Ege Yemekleri ve Tatları

Kuzey Ege bulunduğu bölge ve konum itibari ile verimli toprak yapısıyla ülkemizde tarım topraklarının en çok bulunduğu bölgeler arasındadır. Bölge toprak yapısı bakımından Çanakkale'de domates, Kaz Dağlarında zeytin, Ayvalık'ta ise dünya tadım ve gıda birliği tarafından üretilen dizem olarak en düşük seviyede bulunan sıvı altın olarak değerlendirilen zeytin yağına sahiptir. Ayrıca Cibes otu, Şevketi bostan, Deniz börülcesi , Arapsaçı, Turpotu gibi birbirinden lezzetli otlara sahiptir. Tabi çeşitler ve alternatifler bu kadar çok olunca lezzetli yemeklere rastlamamak imkansız gibi bir şey oluyor. Ada Üzümlerinin, Kabak Çiçeği Dolması, Deniz Börülcesi Salatası, Zeytinyağlı Yaprak Sarması, Turp Otu Salatası, Sarmaşık ve Arapsaçı (Rezene) Kavurması, Papalina balığı, Sardalya Balığı, Damla Sakızlı Kurabiye, Damla Sakızlı Türk Kahvesi, Ada Çayı'nın tadın bakabileceksiniz.

Kuzey Ege Ne Alınır?

Ülkemize gelen yerli ve yabancı turistler ve sizler Ege'de bölgesine ve şehrine göre her birinden ayrı ayrı lezzetler tadabilirsiniz ve hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Hediyelikler olarak Gelibolu'dan alçıdan yapılma asker ve savaş figürleri, Truva Antik Kentinden, el emeği oyma Truva Atı heykelleri, vb. ürünleri sevdiklerinize götürebilirsiniz. Ayrıca lezzetli  Bozcaada Reçel ve Şarapları, Ayvalık Zeytin ve Zeytin Yağı ürünleri, Sakızlı Dibek kahvesi, ve kurabiye alabilirler.

Kuzey Ege'de Görülmesi Gereken Yerler

Kuzey Ege bölgesinde, çok geniş bir alana yayılmış olması, Karadeniz turunuz sırasında çok çeşitli alternatiflerinizin olmasını sağlamaktadır. Kendinizi bazen tarih ve doğasıyla büyüleyici anlarda bazen de Ege'nin serin sularında bulacaksınız. Uğruna canların verildiği, aşkların ve savaşların yaşandığı, bu topraklarda kendizi yılların miras bıraktığı tarihi güzellikleri, mitolojisi ve kültürüyle içinde bulacaksınız. Hayatınızda oldukça güzel anılar bırakacak olan Kuzey Ege gezimiz sırasında görülmeye değer yerleri şöyle sıralayabiliriz.

Gelibolu Yarımadası

Kuzey Ege'nin destansı tarihin belki de en gerçekci yaşandığı bölgedir Gelibolu. Türkiye Cumhuriyeti’nin var olmasında büyük bir paya sahip olan Çanakkale, yıkılmak üzere olan bir devletin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesini göstermekte olduğu bir yerdir Gelibolu. 250.000 evladın şehit düştüğü bir vatanın var oluşunu koruma, güçlü donanma ve ülkelere kafa kaldırışının yaşandığı ve kahramanlıklarının anlatıldığı yerdir.

Bozcaada

Çanakkale ilimiz ve ülkemizin en  önemli adalarından olan Türkiye’nin üçüncü büyük adası Bozcaada; havası, doğası ve denizi lezzetli şarap ve mezeleri ile özellikle yaz aylarında ve Bağbozumu zamanı en yoğun ve en çok ziyaret edilen rotalar arasındadır. Bozcaada'ya gidildiğinde Rüzgârgülleri, Şarap Fabrikaları, Bozcaada Kalesi, ve Ayazma Plajı görülmesi gereken yerlerden bazılarıdır. 

Gökçeada

Kuzey Ege'nin önemli illerinden biri olan Çanakkale'ye bağlı olan ve Türkiye'nin en büyük adası konumunda olan bir yerdir Gökçeada. Bölgeye gidildiğinde Kefeloz koyu, ve Gökceada’ nın şarapçılığıyla ünlenmiş Rum Köylerini, adanın en kalabalık köyü olan Dereköy,  Barba Yorgo'nun Tavernasıyla ünlü olan Tepeköy’e ve Dibek Kahvesi ve Sakız Muhallebisiyle ünlü olan Zeytinliköy uğrunulması gereken bölgeler arasındadır. 

Assos Antik Kenti ve Behramkale

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi yakınlarında tarihi yaklaşık M.Ö. 6.yy dayanan bir yerleşim yeridir.  Surlar, Nekrapol, Athena Tapınağı, Amfi Tiyatro,  Agora'dan oluşan Assos Antik Kenti   Lidya, Pers, Pergamon¸ Roma, Yunan tarihi ve egemenliği altına girmiş, adeta burada tarihi bir sentez oluşturmaktadır. Behram Köyü ise; bölgenin ve medeniyetin aksine Osmanlı döneminde kurulmuş eski bir köydür bu köyü diğer medeniyetlerin aksine sahil kıyısı yerine bir yamaca kurulmasıdır. Behram köyüne giden misafirlerin bölgede surların altında kumda kahve içmelerini tavsiye ederiz.

Truva Antik Kenti

Homeros’un İlyada Destanı’nda bahsedilen Troya Savaşı’nın yapıldığı yer olan ve  UNESCO tarafından1998 yılında Dünya Miras Listesi’ne giren ve tarihi milattan önce 3 binli yıllara dayanan bir yerleşim yeridir. Tarihte ünlü Troya savaşı da yine bu antik kentte geçmiş olup bir savunma veya bir toprak savaşı olmayıp bir aşkın özeti olarak da özetleyebiliriz. Truva Savaşı, kaçırılan Sparta Kraliçesi Helena’nın kocası Menelaos tarafından geri getirilmesi için açılan bir savaştır. M.Ö. 500 yıllarında meydana gelen savaş, Agamemnon kumandanlığında Truva kentinde gerçekleşmiş olup dünyada bu aşkın hikayesine tanıklık etmek isteyen bir çok misafir tarafından ziyaret edilmektedir.

Ayvalık ve Cunda Adası

İlkbaharı ayrı, sonbaharı ayrı yazı ise apayrıdır. Tarihi doğal dokusu ile Kuzey Ege'nin en gözde yeridir Ayvalık. Tarihte Cisthna, Taliani ve Kydonia olarak adlandırılmış çok eski bir yerleşim merkezi olan Ayvalık, Şeytan Sofrası, uçsuz bucaksız, Sarımsaklı Plajı, Saatli Camii, Taksiyaris Kilisesi, Cunda Adası görülmesi gereken noktalar arasındadır. Cunda Adası, diğer bir adıyla Alibey adası  bölgenin en eski yerleşim yerlerinden biridir. Piri Reis'in, Kitab-ı Bahriye'sinde adı geçen Yunda Adaları olarak geçmektedir. İkinci adını ise ulusal kurtuluştan sonra düşman birliklerine ilk karşı koyan kahraman komutan Ali Çetinkaya'dan almaktadır ve onun anısına adaya "Alibey Adası" adı verilmiştir. Cunda'da Taş Kahve'de damla sakızlı türk kahvesi, balık restaurantlarında lezzetli mezeleri ve İmparator'da dökme lokma yenmesi gereken lezzetler arasındadır. Bölgeye geldiğinizde  Cunda Sokakları, Cunda Kordonu, Yel Değirmeni ( Sevim-Necdet Kent Kitaplığı), Taksiyarhis Kilisesi (Rahmi Koç Müzesi), Patriça Koyu, Panaya Kilisesi gezilecek noktalar arasındadır.


HAKKIMIZDA

SSC Tur (BSC Club Turizm Seyahat Acentası) seyahat acentası olarak 20 yılı aşan deneyimli kadrosuyla sizlere her zaman daha iyi ve daha kaliteli hizmet vermeyi ilke edinmiştir. Devam »

İLETİŞİM

[email protected]
0216 472 3939
Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:41
    Daire:12 Kadıköy / İstanbul
Sitemizde bulunan tüm fiyatlar, sistemde bulunan geçerli kredi kartları ile tek ödeme için en ucuz başlangıç fiyatlarıdır, yeterli kontenjanlarda geçerlidir.
v2