KAYIT     İLETİŞİMBursa Çıkışlı  Ege Ve Akdeniz Turları

Bursa’dan yola çıkıp Egeyi dolaşıp ardından Akdeniz sahillerinde de dolaşmak hayal değil… Böyle bir geziyi kim düşlememiştir. Bu hayalin gerçekleşmesi artık bir tık ilerinizde. Size bu olanağı sunacak bir teklif ile karşınızdayız. Gezilecek güzel yerleri inceleyip böyle bir geziye hazır olup olmadığınızı kontrol etmelisiniz. Sonra kararınızı bize bildirmekte lütfen gecikmeyin. Bunu şiddetle tavsiye ediyoruz. Çünkü verdiğimiz hizmeti almanın nasıl bir ayrıcalık olduğunu deneyimlemiş eski konuklarımız tarafından büyük bir hızla turlarımız dolmaktadır.

 Böyle güzel ve mutlu olduğunuz bir başka zaman dilimi yaşama olanağınız her zaman karşınıza çıkmayabilir. Böyle bir zamanda gökte ararken yerde bulacağınız fiyat aralığında bu şansı yakaladığınız için çok mutlu olacaksınız.

 Bir an önce Ege ve Akdeniz kıyılarını ve görülebilecek yerleri gözden geçirerek başlayabilirsiniz. Bu arada göreceksiniz ki size sunulan imkanlar ve plan başka yerlerde göreceğiniz olanaklardan çok daha çekici olacaktır. Turların ücreti sabittir ve tur süresince verilen tüm ücrete dahil hizmetler için önceden bilgileneceksiniz. Tur ücretimize dahil olmayan ekstra hizmetler hakkında da kesin bilgilerle geziye başlayacaksınız. Bu sayede harcanacak para ile ilgili kesin bir hesap yapabilme olanağına sahip olacaksınız.

Bu geziyi planlarken arkadaşlarınızı da haberdar etmeyi sakın unutmayın. Güzel anılara eğer dostlarınızla birlikte sahip olursanız kopmaz bağlarla bağlanacaksınız, buna emin olun.

Tüm güzellikler aileniz, sevdikleriniz ve dostlar ile katlanarak çoğalacaktır. Bunları hep birlikte yaşamak istiyoruz ve size hizmet vermeye adayız ve hazırız.

Güvenli otobüs şoförlerimiz ve eğitimli ve deneyimli rehberlerimiz ile güzel bir ekibin birer parçasıyız.

Şimdi birlikte güzel ege kıyılarına ve Akdeniz sahillerine göz atmanın vakti geldi.

 Acaba bu gezide hangi güzellikleri göreceksiniz?

 Güzelliklerin doğal güzelliklerle sınırlı olmayan topraklarda yaşıyoruz. Sadece doğal güzellikleri değil, aynı zamanda geçmişin bu güne uzantısı olan tarihi mirasımıza da şahitlik edebilmek herkesin dilediği bir şeydir. Bu konuda şanslı bir coğrafyayı gezme şansına sahip olmak bedelsiz bir mutluluktur ve anılarımızda en unutulmayan günler olarak yer alacaktır.

Bursa çıkışlı turlarımız size tüm yukarıda söz ettiğimiz şeylerin dışında başka sürpriz yaşanmışlıklar da ekleyecektir.

 Uzun bir süre bu geziden söz edeceğinizi ve aynı turun benzeri farklı turlara da ilk tatil planınızda katılacağınıza eminiz. Bundan önce birlikte olduğumuz konuklarımızın olumlu geri dönüşleri bizim kendimize güvenimizi oluşturmuştur. Bu güzel geri dönüşlerden birini de sizden alacağımızı umuyoruz.

 Başlangıç Noktamız Bursa

 Gezilerimiz Bursa içinden başlıyor. Çeşitli toplanma noktalarından araçlarımız misafirlerimizi alacak. Mutlaka listedeki bir yer sizin tercihiniz için uygundur. Tam saatinde sizin seçtiğiniz noktada hazır olan otobüslerimiz ile alınacaksınız ve ege turları içinde en keyifli olanına başlayacaksınız.

 Bu başlangıç noktaları sırasıyla şunlardır ve mutlaka geziye katılacağınız noktayı belirleyip bize bildirin. Zamanında orada olmanızı bekliyoruz

 Sıcakkanlı Bir Akdeniz Gecesine Merhaba

 Misafirlerimizle yaptığımız gece otobüs yolculuğu ile Bursa çıkışlı Ege Akdeniz turu başladı.

 Antalya olan ilk hedefimize güvenli ve konforlu bir gece yolculuğundan sonra sabah erkenden varıyoruz. Antalya’da size gezdirmek istediğimiz ilk yer Düden Şelalesi olacak. Daha sonra en iyi korunmuş tarihi eserlerimizden olan Aspendos Antik Tiyatrosunu Romalıların günümüze kalmış en nadide eserlerinden birini gezeceksiniz. Bu coğrafyada yaşayıp ama bu antik tiyatroyu görmemek olmaz elbette.

 Ardından Köprülü kanyonda salcılık macerası yani rafting yapmayı seçebilirsiniz. Bu deneyimden çok zevk alacağınız kesin ve doğa sporlarını seviyorsanız kaçırmadan bu sporu yapmayı deneyeceğinize eminiz. Böyle bir fırsatı yakalamak sizi mutlu edecektir. Belki de yeni bir spora ilk adımınızı burada atacaksınız. Sizde tutku haline gelebilir.

 Bu ekstraya katılmak istemeyen, ya da bu kadar heyecanlı bir işe girişmeyi göze alamayan konuklarımız restoranlarında iki buçuk saat dinlenme fırsatına sahip olabilirler.

 Sizi gezmeye doyuracağımız kesin. Bu sürenin sonunda Antalya merkeze döneceğiz. Merkezde Kaleiçi, Yivli Minare ve Saat Kulesi gezildikten sonra otele girip yerleşeceksiniz.

 Akşam yemeğinden sonra yine bir ekstra olan kale içindeki barları rehberimiz ile birlikte dolaşıp Antalya gecelerini deneyimleyebilirsiniz. Eğleneceğinize ve iyi vakit geçireceğinize eminiz.

 Bu etkinliğe katılmayan konuklarımız otelde dinlenebilir veya otelde olan bir etkinliğin keyfini çıkartarak sevimli bir Akdeniz turları gecesi ile eğlenceye başlayabilir. Sonrasında da geceyi dinlenerek ve ertesi güne enerji toplayarak devam etmeyi tercih edebilir.

 Bir Doğa Harikası: Saklıkent Kanyonu

 Güne otelde geziye dahil hizmetlerden açık büfe kahvaltı ile başlanacak. Yol boyunca Kemer, Kumluca geçilecektir. Ardından Finike Üçağız’a otobüslerle yolculuk yapacağız. Bu noktadan tekne ile Kekova turumuz başlayacak. Kekova köyü, Hamidiye Koyu, Batık şehir ile gezeceğiz yerler devam edecektir. Bu gezilen yerlerde molalar verilecek ve bu esnada denize girme olanağınız olacaktır. Böyle temiz bir denize daha önce girmediğinizi düşünüp yaşadığınız anın ve anların tadını çıkarmaya çalışacaksınız. Güneşte yanıp, teninizde deniz tuzunun ferahlığını hissedeceksiniz. Çocukluğunuzdan beri denize bu kadar çok girmediğinizi düşünecek ve çocukluğunuzda duyduğunuz hazzı duyacaksınız. Mavi turumuz esnasında teknede öğle yemeğini ekstra olarak alabilirsiniz.

 Ardından Kaputaş Plajı ve Kaş’ı gören bir tepede fotoğraf çekme olanağınız olacak. Anılarınıza fotoğraflar ekleyeceksiniz.

 Ardından Saklıkent Kanyonunda gezmek ve buz gibi suları deneyimlemek fırsatınız olacak.

 Tüm bunların ardından Fethiye’de otelinize varıp, otelde set menü ya da açık büfeden yemeğinizi yiyebileceksiniz.

 Gece arzu eden konuklarımız otelden ayrılıp Fethiye Barlar turunda gezdirilmeye devam edeceklerdir(Ekstradır)

 Arzu eden misafirler oteli tercih edebilecekler ve Akdeniz'de geçirdikleri ikinci güzel geceyi yaşayacaklardı

 Akdeniz'in Büyülü Adalarına Yolculuk

 Bu sabah da erkenden kalkmanın dinçliği ile yeni güne başlanacak. Önünüzde dolu dolu yaşayacağınız bir gün var. Enerjiniz yerinde olmalı. Sıkı bir kahvaltıyı aman atlamayınız. Kahvaltı otelinizde açık büfe alınacaktır 

 Ardından 1975 metreden Babadağ’dan ekstra ücretle yamaç paraşütü deneyimlemek isteyebilirsiniz. Sonra rehberinizin eşliğinde otelden ayrılıp Fethiye ye ulaşacaksınız. Fethiye ve Göçek ada ve koylarını gezeceğiniz 12 ada turuna tekneyle başlayacaksınız. Bu gezi sırasında bazı uygun noktalarda masmavi denizde yüzebilirsiniz. Akdeniz'e serpiştirilmiş bu güzel adalar ve çevresindeki denize asla doyamayacak ve bu doğa harikasının tadını çıkarmaya çalışacaksınız.

 Fethiye merkezde bir mola ile tekne turunuz noktalanacak. Sonrasında otele dönüp akşam yemeğini otelde açık büfeden yeme olanağınız olacak ve otelde gece geçirilecek.

 Otelde yenilen açık büfe kahvaltı sonrası yine yola çıkılarak Leviada yani savaş sonrasında mübadele ile boşalan Kara köy ziyaret edilecek. Bir kez daha mübadele esnasında çekilen çileler anımsanacak, geçmişe ağıt gibi anlar yaşanacak. Geride bıraktıkları köy, sanki onların özlemini çeker gibi gözünüze hüzünlü görünecek, giden mi daha üzüntülüydü yoksa diye düşünmekten kendinizi alıkoyamayacaksınız.

 Ardından ünlü Ölüdeniz kıyılarında gezilecek ve kavuşamadığı aşkı için sulara atlayıp yaşamını yitiren kızın öyküsünün geçtiği Belce kız mevki ziyaret edilecek. Ölüdeniz ’de yüzülmeden geçmek tabi olanaksız. Ardından Dalyan’ a gidilecek. Köyceğiz Gölü ile denizin bağlandığı noktadaki fiyort oluşumu gözlemlenecek. Dalyandan teknelere binilip o ismini hep duyduğunuz Caretta-Carettaların ve Nil kaplumbağalarının yumurtlama mevsiminde kullandıkları ünlü kumsala sahip olan İztuzu Plajına güzel bir tekne turu yapılacaktır. Bu gezi size başka değeri, nesli tükenmekte olan bir canlıyı tanıttığı için mutlu olacaksınız. Sizin de doğaya bakışınızda değişiklikler olacak, Daha korumacı olma yöntemlerini tüm ömrünüze yaymak isteyeceksiniz. Bu gezi size yepyeni bir bakış açısıyla dünyaya bakma yeteneği sağlayacak. Bu arada Kaunos Kral Mezarlarını görme şansını da verecek ve aynı topraklarda bizden evvel yaşamış insanlarla gurur duyacaksınız. Belki de ilk olarak sazlıkların keyfini çıkartma şansınız olacak. Sazlıklarda yaşayan bir çok hayvan olduğunu düşünüp onların yaşam alanlarına bu kadar yakın olduğunuz için garip duygular hissedeceksiniz. Öğle yemeğinizi Dalyan’da yiyeceksiniz, yemek tur ücretine dahil değildir.

 Gezi sırasında yüzme fırsatını da İztuzu Plajında değerlendirmek isteyebilirsiniz. Daha sonra otobüsünüz ile Marmaris'e doğru yol alacaksınız. 

 Marmaris'e girmeden sizi dev okaliptüs ağaçları olan Aşıklar Yolu karşılayacak. Burası anı fotoğrafları çektirmek ve doğa fotoğraflarıyla gelecekte anımsamak için muhteşem güzellikte bir yer. Bu fırsatı kaçırmamayı ve bol bol fotoğraf çekmeyi herkese öneriyoruz.

günün sonunda Marmaris bizi karşılıyor ve otele yerleşiyoruz. Burası Ege Akdeniz turları kesişme noktası. Şu ana kadar konakladığınız tüm oteller gibi Marmaris’teki oteliniz de 3 ya da 4 yıldızlı bir otel. Size verdiğimiz diğer akşam yemekleri gibi otelde açık büfe akşam yemeğiniz de tur ücretine dahil.

 Eğer arzu ederseniz gece Marmaris Barlar Sokağına bir ekstra ücrete tabi gezimiz olacak. Akdeniz gecelerinin keyfini çıkarmak isteyen konuklarımız burada doyumsuz bir gece yaşayacaklarına emin olabilirler.

 Bu sabah da diğer beş günde yaptığımız gibi kahvaltımızı otelimizde açık büfe yapıyor ve yeni bir gün için hazırlanmaya başlıyoruz. Yoğun ama dinlendirici bir gün olacağı kesin

 Kahvaltıdan sonra otobüs ile Akyaka’ya gidiyoruz. Akyaka ve özgün mimarisiyle evlerine aşık olmamak elde değil. Hemen herkesin emeklilik hayali olacak küçük bir kasabaya hayran kalacaksınız. Buna eminiz.

 Azmak Çayı kenarında kısa bir dinlenme arasından sonra ver elini uzun bir tekne turu diyoruz. Gökova tekne turu ile görmediğimiz birçok yeri ziyaret etme fırsatımız olacak. Su altı Mağaraları, İncekum, Gelibolu, lacivert koy, hepsinde yüzmek isteyebilirsiniz. Daha sonraki menzilimiz Sedir Adası olacak. Sedir Adasındaki o ünlü Kleopatra Plajını ve denizinde kulaç atmadan geçmek olmaz elbette. Hepsine tek tek hayran kalacaksınız ama Sedir Adasının yeri bir başka olacak. Tekne turunuz esnasında yemeğinizi yiyebilirsiniz. Bu öğle yemeği ekstradır, tur ücretine dahil değildir. Her ne kadar ayrılmaya yüreğiniz dayanmasa da Akyaka’ya geri dönme zamanımız geldi. Ödüllü evleriyle zihnimizden asla silinmeyecek bu kasabada geçirdiğiniz her anı unutmamaya çalışacağınıza eminiz.

 Artık Gökova Körfezinden ayrılıp daha da gezimizde ilerlememiz gerekiyor. Ama Sakar geçidinde bir mola daha verip ayrıldığımız Gökova'ya bir kez daha bakmak isteyeceksiniz. Bu noktada vereceğimiz molada bol bol fotoğraf çekip her güzelliği, her gördüğümüz muhteşem şeyi belgelemeye çalışacağınızı biliyoruz. Ardından da yola devam ediyoruz.

 Geceyi geçireceğimiz otel bu sefer Bodrum’da.

 Hayal kasabası, geceleri ile ünlü Bodrum'da sizi yine güzel bir otel tüm sıcaklığı ile bekliyor. Otele yerleştikten sonra size ikramımız olan akşam yemeğini yiyebilirsiniz.

 Bodrum’da akşam olur da gecelerin keyfi çıkarılmaz mı? Bodrum gecelerinin keyfini çıkartmak isteyen misafirlerimiz için düzenlediğimiz ekstra Barlar Sokağı Turuna katılabilirsiniz. Bu renkli gecenin keyfini çıkartmak sizin isteğinize bağlıdır.

 Ama elbette otelinizde sakin ve yine eğlenebileceğiniz bir ortam olup dinlenmeniz de olası.

 Günümüze erkenden başlayacağız. Yine yoğun bir gün bizi bekliyor. Gezdikçe gezmeye doyamadığınız bir gün olacağına kesin gözüyle bakıyoruz.

 Güne otelimizde alacağımız tur ücretimize dahil açık büfe kahvaltının keyfi ile başlıyoruz. Ardından tekne turlarıyla geçen gezimize bir beşinci turu da ekliyor ve Bodrum’dan tekne ile açılıyoruz. Güzelliklere ne kadar çok kez merhaba dedik.

  Göreceğimiz birbirinden güzel koylardan ve plajlardan bazılarını burada saymak istiyoruz: Camel Beach, Bağla Koyu, Aspat Koyu, Akvaryum Koyu. Her birinde vereceğimiz molaları bu temiz ve mavi sularda değerlendirecek ve denizin ne kadar muhteşem bir şey olduğunu bir kez daha his edeceksiniz. Yemeğinizi yine turumuz esnasında alabilirsiniz, ekstradır, tur ücretine dahil değildir.

 Tekne turumuz sonunda tamamlanıyor. Ama daha görmemiz gereken şeyler var. Mydos Kapısı ve antik tiyatroyu atlamak olmaz elbette. Menderesler yaparak Egede dolaşan ve dolaştığı her yerden koparıp getirdiği bereketli toprakları getirip bir havzaya yığan bir ırmak Menderes Nehri. Adını yaptığı salınarak dönerek akışından almış. Getirip bereketli toprakları bıraktığı yerde denizle bağlantısı kesilen su bir küçük göl oluşturmuş. Biliyorsunuz işte, Bafa Gölü. Bu tatlı su gölünde yaşayan balıklar arasında yüzmek de güzel olacaktır. Bir çay molasında göl manzarasının keyfini çıkartacaksınız.

 Ardından otobüslerimize doluşup ver elini adı gibi bir köye, Şirince’ye. Rehber eşliği ile köy gezilecek ve mola verilecektir. Bu molada var olan şarap satan dükkanlarda sayısız tadım yapabilirsiniz. Meyve şaraplarını beğeneceğinizi sanıyoruz. Hediyelik şaraplar ile ayrılacağınız bir köy. Ayrılırken ardınızda sevimli taş Rum evleri ve sıcak insanlar bırakacaksınız. Büyük olasılıkla başınızda kadın erkek demeden satın alacağınız bir geleneksel çiçek tacı olacak. Unutmadan tepedeki küçük kilisede dilek dilemek ve mum yakmak da bir gelenektir bu köyde. Dileklerinizin olması dileği ile.

 Akşam yemeği tur ücretine dahil değildir. Arzu ederseniz bir restoranda ya da Şirince’de satılan köy yemekleriyle yapabilirsiniz. Böylece yerel lezzetleri de tatmış olacaksınız. Bunun yanı sıra tarhanadan sabuna kadar köy halkı tarafından üretilen birçok şeyde sizi bekliyor 

 Şirince’de verilen serbest zaman sonrası otobüslere geri dönülüyor ve tadına doyamadığımız geziden Bursa’ya dönüş başlıyor.

 Bu son geceyi Bursa’ya yolculuk için otobüste geçirilecektir.

 Bu bir hoşça kal deme anı değil. Siz ile ve dostlarınızla her zaman birlikte gezmekten keyif alacağız. Yeni gezilerde, belki yeni yerler görecek belki de doyamadığımız için aynı geziyi sizinle birlikte yineleme şansımız olacak. Sadece ummuyoruz, eminiz. Çünkü eski konuklarımızla birlikte aynı şeyi yapıyoruz.

 Her gezide yorulacak ama eksilmeden çoğalmanın zevkini birlikte yaşayacaksınız.

 Biz memnun kaldık ve sizinle yinelersek bundan gurur duyacağımıza emin olmanızı istiyoruz.

HAKKIMIZDA

SSC Tur seyahat acentası olarak 19 yılı aşan deneyimli kadrosuyla sizlere her zaman daha iyi ve daha kaliteli hizmet vermeyi ilke edinmiştir. Devam »

İLETİŞİM

[email protected]
0216 472 3939
Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:41
    Daire:12 Kadıköy / İstanbul
Sitemizde bulunan tüm fiyatlar, sistemde bulunan geçerli kredi kartları ile tek ödeme için en ucuz başlangıç fiyatlarıdır, yeterli kontenjanlarda geçerlidir.
v2