KAYIT     İLETİŞİM

Ukrayna Turları

Avrupa’da yüzölçümü olarak en çok yer kaplayan yerlerden birisi Ukrayna ülkesidir. Bu yazımızda Ukrayna ülkesine yolculuk yaparak bu güzel ülke hakkında size bilgiler vermeye çalışacağız. SSC tur katkılarıyla Ukrayna Turları içinde yer almak isteyen değerli müşterilerimize tura katılmadan önce Ukrayna hakkında bilgilendirmeye çalışacağız.

Ukrayna hakkında kısaca bilgi verirsek; Ukrayna üniter bit devlet sistemi ile yönetilmektedir. Başkenti Kiev şehridir. Kiev dışında Odesa, Yalta, Sivastopal gibi önemlş pek çok kenti bulunmaktadır. Ukrayna’ya gittiğinizde vaktiniz varsa bu kentleri de gezebilirsiniz. Ukrayna güney tarafında Karadeniz bölgemize yakın bir ülkedir. Ukrayna’nın diğer yakın yerleri ise yine güneyde Azak Denizi, Doğu ve Kuzeydoğusunda Rusya, kuzeybatıda Beyaz Rusya, batıda Macaristan ve Slovakya ve güneybatısında ise Romanya ve Moldova ile yakındır.

Ukrayna’ya Ne Zaman Gidilir?

Ukrayna ülkesine gitmek için en uygun zaman yaz zamanıdır. Bu güzel ülkeyi rahatça gezip görmek için Haziran ve Eylül zamanları içinde bu ülke ziyaret edilebilir. Kış zamanında ise kayak turizmi için Karpat Dağları tercih edilebilir. Ocak ve Şubat aylarında kayak turizmi için buy ülkeye geçiş yapabilirsiniz.

Ukrayna’ya Nasıl Gidilir?

Ukrayna’ya bizim ülkemizden gitmek artık çok daha kolay hale geldi. Bu güzel ülkeye gitmek için artık pasaport kullanmanıza gerek yok. Çipli kimlik ile bu ülkeye gidebilirsiniz. 90 güne kadar pasaport olmadan bu ülkede kalabilir ve burayı ziyaret edebilirsiniz.

Ukrayna’da Ne Yenir?

Ukrayna’da yapılacak işlerin en başında tabi ki yemek yenir. Karnınız doyurmak için bu ülkede pek çok alternatif bulabilirsiniz. Ukrayna’da yiyebilecekleriniz içinde borş çorbası yanında esmer ekmek ve Kiev tavuğu yiyebilirsiniz. Bunlar dışında katleta olarak bilinen balıki tavuk ya Da et köftesi ve Smetana kreması yiyebilirsiniz.

Ukrayna’da Gezilecek Yerler

Ukrayna’da gezilebilecek pek çok yer vardır. Burada gezilmesi gereken kentlerin başında Ukrayna’nın başkenti Kiev sonra Odessa ve Lviv kentleridir. Vaktiniz varsa Ukrayna’nın diğer kentlerini de gezebilirsiniz. Ukrayna’da Özgürlük Meydanı’nı ziyaret edebilirsiniz. Sofya Katedrali ve Golden Gata ve Kiev müzesi ziyaret edilebilir. Bunlar dılında Potocki Sarayı, Lychakiv Mezerlığı ve Limen Ermeni Katedrali gezilebilir.

Ukrayna’dan Ne Alınır?

Ukrayna’ya gelip de alışveriş yapmamak olmaz. Bu güzel ülkeden ayrıldığınızda eşinize dostunuza hatıra olarak bir hediyeler alabilir. Ukrayna’ya gittiğinizde hediyelik olarak Ukrayna yerel kostümleri ile giyimli olan el yapımız bebekler alarak bu ülkeyi en güzel şekilde temsil eden bir hediye almış olabilirsiniz. Bunun dışında buradan yiyecek bir şeyler almak isteyen kişiler Lviv şehrinde üretilen el yapımı çikolatalardan alabilirler. Farklı hediye örnekler olarak Kırım- Tatar seramikleri olan süs eşyaları alabilirsiniz. El örgüsü battaniyeler de bu ülkede alınabilecek eşyalar içindedir. Görüldüğü gibi bu ülkede el sanatı çok yaygındır. El işi ürünleri seven kişiler buradan el yapımı hediyelik eşyalar alarak sevdiklerine hediye götürebilirler.


HAKKIMIZDA

SSC Tur (BSC Club Turizm Seyahat Acentası) seyahat acentası olarak 20 yılı aşan deneyimli kadrosuyla sizlere her zaman daha iyi ve daha kaliteli hizmet vermeyi ilke edinmiştir. Devam »

İLETİŞİM

[email protected]
0216 472 3939
Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:41
    Daire:12 Kadıköy / İstanbul
Sitemizde bulunan tüm fiyatlar, sistemde bulunan geçerli kredi kartları ile tek ödeme için en ucuz başlangıç fiyatlarıdır, yeterli kontenjanlarda geçerlidir.
v2