KAYIT     İLETİŞİMTürkiye'nin Maldivi Salda Gölü

Salda gölü, Burdur iline bağlı Yeşilova ilçesinde muhteşem bir doğa harikası. Ormanla kaplı tepeleri, küçük alüvyal ovalarla capcanlı bir görsel. Karstik bir yapıya sahip, hafif tuzlu bir göldür. Göller yöresi içinde yer alan salda gölü, kapalı havza durumundadır. 

 DOĞA HARİKASI BİR GÖL 

 Güneybatı Anadolu' da göller yöresi olarak bilinen bölge de 185 metre derinliğe sahip bir göl konumundadır. Eni 6.8 km, uzunluğu 9186 km olan göl, tektonik bir çukurun üzerine yerleşmiş bulunmaktadır. 

  Salda Gölü, kendi yapısı itibariyle etrafında da bir çok güzellik bulundurur. Çevresindeki sulak alanlar, kayalar ve boylu ardıçlar barındırır. Salda Gölü Türkiye'nin büyük bir kazanımıdır. Mutlaka gezilip görülmesi lazım bir göldür.

 SALDA GÖLÜ HAYVAN ÇEŞİTLİLİĞİ VE ORMANLARI

 Salda Gölü birçok hayvan çeşidine de ev sahipliği yapar. Üzerinde 38 canlı hayvan barındırır. Bunlardan su kuşları büyük yer kaplar. Sakarmeke, elmabaş, yeşilbaş, macar ördeği başlıca hayvan türleridir. 

 Orman arazileri seyrekte olsa bölgede dikkat çekmektedir. Gölün bütünlüğü ile de uyum sağlamaktadır. Çevresi ve suyun muazzam rengi kendisine hayran etmektedir. Bu doğaüstü manzarayı mutlaka görmelisiniz. 

 SALDA GÖLÜ TURLARI 

 Gezmek, görmek turistik ziyaretler yapmak isteyenler için öncelik kendi Ana vatanımızı olmalıdır. Her yanı cennet yurdu olan Türkiye dışarıdan turist çeken turizm merkezlerinden birisidir. 

 Turizm cenneti ülkemiz, her gün yeni tarihi yerleri ile gündemini korumaktadır. Turistlerin de ilgisini çeken tarihi ve doğa harikası yerlere ülkemizden de büyük ilgi vardır. Özellikle batı ve güney bölgeler her mevsim yerli ve yabancı turist çekmektedir. 

 Cennet vatan yurdumuzun bu güzide yerlerinden birisi de Salda Gölü olmuştur. Son yılların en çok ilgi gören bölgelerinden birisidir. Burdur da bulunan bu göl yoğun bir ziyaretçi akınına uğramaktadır. Görüntü ve eşsiz manzarası ile hayranlık uyandırır. Mutlaka salda gölü turu ile görmek gerekir.

 Salda Gölü Doğa Harikası 

  Salda gölü, ziyaretinde bulunmak için salda gölü turları düzenlenmektedir. Rehber eşliğinde bu doğa harikası gölü gezip görebilirsiniz. Bu muhteşem manzarayı gezmek için ise SSCTUR tüm ekibiyle hizmete her daim hazır bulunmaktadır. 

 Salda gölünün eşsiz doğa harikası güzelliği SSCTUR ile daha da heyecan verici bir hal almaktadır. Yolculuk seçeneğini siz belirleyin SSCTUR sizi dünyanın en ulaşılmaz noktasına güvenle götürsün. 

 Salda Gölü Pamukkale Turu

 Ssctur ile gezip görmeye doyacaksınız. Turumuz salda gölü Pamukkale turu ile de müşterilerini memnun etmeye devam ediyoruz. Turkuaz suları, son derece temiz kumsalı ile unutamayacağınız bir tatil geçirin. Bu farklı deneyime mutlaka katılın. 

 Günübirlik turlar ile otel ve konaklama imkanı da ssctur güvencesi ile sağlanmaktadır. Pamukkale travertenlerini görmek istemez misiniz? Güvenli ve kaliteli yolculuk ve uzman rehberler eşliğinde güzel bir tatil sizleri bekliyor. 

 Bu tur da sırasıyla; 

l Yüzme molalı

l Çeşme, Alaçatı

l Hierapolis Antik Kenti

l Salda gölü 

l Ilıca plajı

l Pamukkale 

şeklinde düzenlenmektedir. 

 ÇEŞME ALAÇATI SALDA GÖLÜ TURLARI 

  Çeşme, Ege Bölgesi' nin merkezi olarak bilinen İzmir iline bağlı şirin bir beldesidir. Ege Denizi' ne kıyısı olan bu bölge de Alaçatı en çok ilgi gören yerler arasındadır. Alaçatı, tarihi taş evleri ile çok meşhurdur. Tarihi yapıların bu kadar çok olması yerli ve yabancı turistlerin de merakını uyandırır. 

 Çeşme, Alaçatı aynı zaman da yılın her günü rüzgarlı olması sebebiyle de rüzgar sörfüne elverişlidir. Sörf tutkunlarının en uğrak yerleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. 

 ANTİK KENT HİERAPOLİS 

 Hierapolis Antik Kenti, Denizli ilimiz de yer almaktadır. Hierapolis yunanca bir kelime olup anlamı 'kutsal şehir ' manasına gelmektedir. Bu kentin bir Frigya kenti olduğu söylenmektedir. Bu kentin doğa güzelliği ve tarihi yapısı ziyaretçilerini hayran bırakmaktadır. 

  Hierapolis Antik Kenti, dini yapıların çok olduğu bir kutsal kent görünümündedir. Adını da bu yüzden almıştır. Ayrıca Helenistik ve Hristiyan kültürünün kalıntıları da burada bulunmaktadır. Hierapolis Antik Kenti UNESCO Dünya Miras listesinde de yerini almaktadır. Bu sebeple de büyük önem taşır. 

 Hierapolis Antik Kenti ölmeden önce görülecek yerlerden birisidir. Gezilecek yerleri arasında Roma Hamamı, Antik havuz, arkeoloji müzesi, Antik Tiyatro bir kaçıdır. Hierapolis Antik Kenti girişi ücretli olup detaylı bilgi için ssc.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

 ÇEŞME' NİN EN UZUN PLAJI 

 Ilıca Plajı, Çeşme ilçesine 5 km mesafede bulunuyor. 'Mavi Bayrak' ödüllü plajlarımızdan bir tanesi olma özelliği de taşımaktadır. Denizi oldukça sığdır. 2 km uzunluğunda olup Çeşme' nin en uzun plajı olarak da dikkat çeker. 

 Ilıca plajı, adından da anlaşılacağı üzere üzerinde birçok sıcak su kaynağı taşımaktadır. İçerisinde barındırdığı kuvvetli ve sağlıklı metaryaller sayesinde masmavi suyunun sağlık açısından da faydalı olduğu bilinmektedir. Ayrıca uçurtma sörfü ile büyük ilgi çekmektedir. 

 PAMUKKALE TRAVERTENLERİNİ MUTLAKA GÖRMELİSİNİZ 

  Pamukkale, Denizli'nin travertenleri ile ünlü bembeyaz bir doğa harikası yerlerinden bir tanesidir. Kaplıcaları ile de çok meşhur yerler arasındadır. Ssctur ile bu muhteşem doğa olayını yerinde görebilirsiniz. 

  Likya Salda Gölü Turu

 Ssctur güvencesi ile likya salda gölü turu sizleri bekliyor. Kaliteli ve güvenli yolculuk ve konaklama imkanı burada da mevcuttur. Tur günübirlik olabileceği gibi birkaç gün olarakta yer almaktadır.

  Likya Salda Gölü turu içerisinde

l 12 adalar tekne turu

l Babadağ ' da yamaç paraşütü 

l Azmak çayı ve Gökova tekne turu

l Saklı Kent kanyonu ve Yaka park 

gezilerini bulabilirsiniz. Salda gölü gezisi de bunlara dahil edilmektedir. Uygun fiyatlardan ve taksit avantajlarından yararlanabilirsiniz. Her bütçeye uygun turlar mutlaka vardır. 

 12 adalar tekne turu, Fethiye' nin en gözde yerlerinden birisidir. Muhteşem denizi ve doğasıyla hayranlık uyandırır. Bu adalar sıralı bir şekilde bulunmaktadır. Harika bir görsel şölen sunmaktadır. Adalar içerisinde Kaşık adası en ilgi çeken adalar arasındadır. 

 Kızılada, 12 adalardan birisidir. Güneşin doğuş ve batış saatlerin de kızıl rengine büründüğü için bu ismi almıştır. Özellikle balıkçılık için çok elverişli olması yoğunluğu daha da arttırmaktadır. 

 Rodos Adası, 'şövalye adası' ismini almıştır. Tarihi Rodos şövalyeleri bu ada da yaşamaktadır. 12 adalar tekne turu için geniş bilgi site de mevcuttur. Fiyat ve günler için siteyi ziyaret edebilirsiniz. 

 Lavanta Tarlaları Salda Gölü Turu 

  Salda gölünün eşsiz güzelliğine uğrarken bir de Lavanta tarlaları salda gölü turu etkinliğini mutlaka deneyin. Lavanta Tarlaları, 'Lavanta Köyü ya da Lavanta Kokulu Köy ' olarakta bilinmektedir. Isparta nın Keçiborlu ilçesinde yer alır. Gelenleri farklı bir görüntüsü ile etkilemektedir. 

 Serinhisar Leblebileri 

 Gezi turları yaparken sevdiklerinize de Serinhisar leblebileri hediye edebilirsiniz. Serinhisar, Denizli il sınırları içerisinde yer alır. Serinhisar 'leblebinin başkenti ' olarak tanımlanır. Türkiye'nin leblebi ihtiyacının %80' i burada karşılanmaktadır. 

 SSCTUR GÜVENLİ VE KALİTELİ

 Gezi ve turlar SSCTUR garantisi ile müşterilerine hizmet vermektedir. Güvenli, kaliteli ve uzman kadrosu ile her zaman en doğru seyahat turu olmuştur. 

 SSCTUR İLE UYGUN FİYATLAR 

 Gezi ve günlerini resmi internet sitesinden takip edebilirsiniz. Online başvuru yaparak da turlara katılabilirsiniz. Ayrıca fiyatlar da taksit imkanı da bulunmaktadır. 

HAKKIMIZDA

SSC Tur (BSC Club Turizm Seyahat Acentası) seyahat acentası olarak 20 yılı aşan deneyimli kadrosuyla sizlere her zaman daha iyi ve daha kaliteli hizmet vermeyi ilke edinmiştir. Devam »

İLETİŞİM

[email protected]
0216 472 3939
Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:41
    Daire:12 Kadıköy / İstanbul
Sitemizde bulunan tüm fiyatlar, sistemde bulunan geçerli kredi kartları ile tek ödeme için en ucuz başlangıç fiyatlarıdır, yeterli kontenjanlarda geçerlidir.
v2