KAYIT     İLETİŞİM

Safranbolu Turu

Safran Çiçeği

Safranbolu Lokumları

Safranbolu Konakları

Batı Karadeniz Safranbolu

Safranbolu Cam Teras

Safranbolu Yörük Köyü

 Safranbolu 

 Safranbolu, Karabük iline bağlı tarihi bir turizm bölgesidir. Konumu Ankara'nın 231 kilometre kuzeyinde ve Karadeniz'in 90 kilometre güneyindedir. Karabük ilçe merkezinin 8 kilometre kuzeyinde yer almaktadır. Safranbolu şehir merkezi ve Karabik şehir merkezi birbirine yakındır.

 Beypazarı, Göynük, Scratching, Odunpazarı ve Osmaneli anasayfalarından örnekler. Türkiye'nin birçok bölgesi, klasik Osmanlı mimari tarzını yansıtan tarihi Safranbolu evleri ile ünlü şehirlerle karşılaştı. Bu özellik, Türkiye'nin Bir dünya mirası bölgesi olun. 9 büyük kültürel mirastan biridir ve birçok turistin ilgisini çekmiştir. Safran Şehri adını bölgede yetişen nadir bir bitki olan safranın adını almıştır.

 2010 adrese dayalı nüfus sayımına göre nüfusu 49.014 idi. Roma İmparatorluğu'nun Paphlagonia bölgesinde yer alır ve birçok medeniyete ev sahipliği yapar. 1196'da Türkler tarafından kesin olarak kabul edildi. 

  Türkiye’nin en özel yerleşim yerlerinin bir listesi varsa müze kenti Safranbolu altın harflerle kesinlikle birinci sırada yer alabilir. Evin yerel mimarisi gelenek ve görenek çeşitliliğine eklendiğinde Safranbolu tam bir kültür hazinesine dönüşüyor. Burası küçük bir Anadolu bölgesi olmasına rağmen Safranbolu'yu ziyaret eden toplam yerli ve yabancı turist sayısı 300.000'i aşıyor; bölge dünyanın diğer ülkelerinden (Amerika Birleşik Devletleri, Çin Halk Cumhuriyeti gibi) ülkeleri bile çekiyor. Ve Tayvan) turistler. 

  Bölge geceleri çok sessiz. Hafta sonu gösterileri için kolayca uygun olabilir. Binlerce yıllık tarihin yaşayan bir tanığı olmak istiyorsanız, o zaman Türk bayramlarını kullanmasanız bile, yıllık tatiller cennetten bir köşe bile olacaktır. Hemen sizi Safranbolu'ya götürelim. Safranbolu turu da sizler için harika olabilir. 

HAKKIMIZDA

SSC Tur seyahat acentası olarak 19 yılı aşan deneyimli kadrosuyla sizlere her zaman daha iyi ve daha kaliteli hizmet vermeyi ilke edinmiştir. Devam »

İLETİŞİM

[email protected]
0216 472 3939
Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:41
    Daire:12 Kadıköy / İstanbul
Sitemizde bulunan tüm fiyatlar, sistemde bulunan geçerli kredi kartları ile tek ödeme için en ucuz başlangıç fiyatlarıdır, yeterli kontenjanlarda geçerlidir.
v2