KAYIT     İLETİŞİM

 • Ilgaz (kayak Merkezi) Safranbolu Yörük Köyü Turu (1 Gece Konaklamalı)

  Tek turda Hem kayak turu hem doğa turu yapmak için sizleri davet ediyoruz.
  2 Gün
  Otobus
  349TL
  Kişi Başı
  Detaylar
 • Günübirlik Safranbolu Amasra Turu

  Unesco Dünya Misarı Listesinde Bulunan Müze Kent Safranbolu'da Geleneksel Osmanlı Mimarisinin En Güzel Örneklerini İnceleme Fırsatı, Çeşm-i Cihan Olarak Anılan…
  1 Gün
  Otobus
  169TL
  Kişi Başı
  Detaylar
 • Batı Karadeniz Safranbolu Amasra Turu (1 Gece Konaklamalı)

  Dünya Miras Listesine Giren Tarihi ve Doğal Güzellikler… Unesco Dünya Misarı Listesinde Bulunan Müze Kent Safranbolu'da Geleneksel Osmanlı Mimarisinin En Güzel…
  -%50
  2 Gün
  Otobus
  349TL
  523,50TL
  Kişi Başı
  Detaylar
 • Safranbolu Amasra Küre Dağları Ve Kanyon Şelaleleri Turu (1 Gece Otel Konaklamalı)

  Hep Birlikte Kastamonu Küre Dağları'nın Vadilerini, Şelalelerini, Mağaralarını ve Kanyonlarını Keşfedeceksiniz. Bozulmamış Bir Köy Yaşamı ve Mimarisi de Nadir Karşılaşacağınız…
  -%60
  3 Gün
  Otobus
  349TL
  558,40TL
  Kişi Başı
  Detaylar


Safranbolu Turu

Safran Çiçeği

Safranbolu Lokumları

Safranbolu Konakları

Batı Karadeniz Safranbolu

Safranbolu Cam Teras

Safranbolu Yörük Köyü

 Safranbolu 

 Safranbolu, Karabük iline bağlı tarihi bir turizm bölgesidir. Konumu Ankara'nın 231 kilometre kuzeyinde ve Karadeniz'in 90 kilometre güneyindedir. Karabük ilçe merkezinin 8 kilometre kuzeyinde yer almaktadır. Safranbolu şehir merkezi ve Karabik şehir merkezi birbirine yakındır.

 Beypazarı, Göynük, Scratching, Odunpazarı ve Osmaneli anasayfalarından örnekler. Türkiye'nin birçok bölgesi, klasik Osmanlı mimari tarzını yansıtan tarihi Safranbolu evleri ile ünlü şehirlerle karşılaştı. Bu özellik, Türkiye'nin Bir dünya mirası bölgesi olun. 9 büyük kültürel mirastan biridir ve birçok turistin ilgisini çekmiştir. Safran Şehri adını bölgede yetişen nadir bir bitki olan safranın adını almıştır.

 2010 adrese dayalı nüfus sayımına göre nüfusu 49.014 idi. Roma İmparatorluğu'nun Paphlagonia bölgesinde yer alır ve birçok medeniyete ev sahipliği yapar. 1196'da Türkler tarafından kesin olarak kabul edildi. 

  Türkiye’nin en özel yerleşim yerlerinin bir listesi varsa müze kenti Safranbolu altın harflerle kesinlikle birinci sırada yer alabilir. Evin yerel mimarisi gelenek ve görenek çeşitliliğine eklendiğinde Safranbolu tam bir kültür hazinesine dönüşüyor. Burası küçük bir Anadolu bölgesi olmasına rağmen Safranbolu'yu ziyaret eden toplam yerli ve yabancı turist sayısı 300.000'i aşıyor; bölge dünyanın diğer ülkelerinden (Amerika Birleşik Devletleri, Çin Halk Cumhuriyeti gibi) ülkeleri bile çekiyor. Ve Tayvan) turistler. 

  Bölge geceleri çok sessiz. Hafta sonu gösterileri için kolayca uygun olabilir. Binlerce yıllık tarihin yaşayan bir tanığı olmak istiyorsanız, o zaman Türk bayramlarını kullanmasanız bile, yıllık tatiller cennetten bir köşe bile olacaktır. Hemen sizi Safranbolu'ya götürelim. Safranbolu turu da sizler için harika olabilir. 

HAKKIMIZDA

SSC Tur seyahat acentası olarak 15 yılı aşan deneyimli kadrosuyla sizlere her zaman daha iyi ve daha kaliteli hizmet vermeyi ilke edinmiştir. Devam »

İLETİŞİM

info@ssctour.com
0850 222 87 72
Hasanpaşa Mahallesi, Fahrettin Kerim
    Gökay Caddesi, No: 39-41/12 Kadıköy
Sitemizde bulunan tüm fiyatlar, sistemde bulunan geçerli kredi kartları ile tek ödeme için en ucuz başlangıç fiyatlarıdır, yeterli kontenjanlarda geçerlidir.