KAYIT     İLETİŞİMEge Turunun Hakkını Vermek Gerek

Pamukkale Turu, Pamukkale Turları, 

Batı turları söz konusu olduğunda gezilip görülebilecek en güzel yerler hiç şüphesiz Pamukkale, Kuşadası ve Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen Salda Gölü dur.

 Hem tarihi hem de kültürel olarak kesinlikle gezilip görülesi bu yerler oldukça özel yerlerdir. Her yıl binlerce turist ağırlayan bu yerler eşsiz bir doğaya sahiptir.

 Hem yerli, hem de yabancı binlerce turistin gezip görüp keşfettiği ve hayran kaldığı bu yerler oldukça büyüleyicidir. Hem kültürlerini genişlettikleri, hem de doyasıya eğlendikleri bu geziler birçok kişinin hayatında yepyeni güzel bir anı olarak kalıyor.

 Kültür ve doğal miras olarak ülkemizde yer alan bu çok özel yerler dünyanın dört bir tarafından yabancı turistlerin de dikkatini çekiyor. Yılın dört mevsimi yerli ve yabancı turistlerin akın merkezi haline geliyor.

 Pamukkale Travertenleri

 Pamukkale travertenleri antik çağlardan kalan Hierapolis şehrinin yamacında kalan bir bölümdür. Bu çok özel yapı, gören turistleri hayrete düşürüyor. Bembeyaz travertenler adeta doğanın bize verdiği bir hediyedir.

 Dünyada çok sınırlı sayıda bulunan doğal miras olan travertenler görenlerde hayranlık uyandırıyor. Ayrıca şifa dağıttığı da iddia edilen travertenler gidilip görülmeye değer. Bu özel yerleri Pamukkale turu ile gezebilirsiniz 

 Antik zamanlardan bugüne kadar gelmiş bu doğa mucizesini mutlaka gidip görmek gereklidir. Dünyadaki en eski yerleşim birimlerinden birisi olan Ege bölgesi saklı güzelliklerle doludur. Bu özel toprakları keşfetmeye doyamayacağımsınız 

 Hierapolis Antik Tiyatro

 Milat’tan önce tiyatronun temellerinin atıldığı ilk yer Ege bölgesidir. İlk sanatsal faaliyetleri Milat’tan önceki antik çağlara dayandığı Ege bölgesinde yapılan arkeolojik çalışmalar sonucu ortaya çıkmıştır.

 Denizli ilini daha da özel bir hale sokan Hierapolis bölgesi, Pamukkale’nin hem doğal hem de kültür mirası bölgesi ünvanını alan dünyadaki nadir bölgelerden olmasını sağlamıştır.

 Eski Çağlar da ilk sanatsal faaliyetlerin, ilk ekonomik faaliyetlerin yer aldığı Hierapolis bölgesi Ege bölgesinin önemli ve özel yerlerinden biridir. Bu kültür turizmini SSC tur ayrıcalığı ile Pamukkale turları olarak deneyimleyebilirsiniz. 

 Hierapolis anlamı olarak kutsal şehir anlamına gelir. Bölgedeki suların şifalı olduğuna inanılır. Bu sebeple de şehir ismini buradan alır. Dünyanın dört bir yanından insanlar da gerek doğal güzellikleri görmek için, gerek kültür turizmi için, gerekse şifa bulmak için Denizli’de Pamukkale’yi ziyaret ediyor.

 Pamukkale’nin Meşhur Kırmızı Suyu

 Pamukkale bölgesinde kesinlikle gezilip, görülmesi gereken bir başka yer de Karahayıt kaplıcalarıdır. Buranın özelliği de suyun kırmızı akmasıdır.

 Yer yapısının sebebiyle suyun renginin doğal olarak kırmızı olması görenleri büyülüyor. Ayrıca suyun birçok rahatsızlığa da iyi geldiğine inanılıyor. Renginin kırmızı olmasına istinaden yapılan araştırma da suyun temiz olması da mucizevi bir gerçektir.

 Bölgenin tektonik yapısı sebebiyle kaplıcalara sıklıkla rastlanır. Bu durum da dünya da benzerinin olmamasını sağlamıştır. Eski çağlardan bu yana insanlar şifa bulmak amacıyla bölgeyi ziyaret eder. Ayrıca SSC turun sunduğu Pamukkale balon turu ile bu bölgeyi ziyaret edebilirsiniz. 

 Pamukkale’nin Şifalı Kaynak Suları

 Pamukkale ilçesi mucizevi yer yapısı ile bilinir. Pamukkale bölgesi çok eski zamanlarda birçok tektonik oluşuma şahitlik etmiştir. Bu nedenle bölgede birçok kaynak suyu vardır. Bu suların şifalı olduğuna inanan yerli ve yabancı turistler bölgeyi yoğun bir şekilde ziyaret eder.

 Oldukça özel sayılan bölge de bir kaç farklı yerde kaynak suları bulunmaktadır. Bölgeyi ziyaret eden turistler bir kaç farklı kaynağı da ziyaret ederler. Bu alanların bazılarında suyu girmek serbesttir.

 Hem eğlenceli hem de kültürlü olan bu geziler yılın dört mevsimi yapılabilir. Bölge yılın her ayı turist ziyaretlerine açıktır. Pamukkale yılın her mevsimi ayrı güzelliktedir.

 Türkiye’nin Maldivler’i Salda Gölü

 Bembeyaz kumu ile Maldivler’i aratmayan Salda Gölü gidilip görülmeye değer. Ülkemizde birçok özel oluşum dikkat çekiyor. Bunlardan birisi de Salda Gölü’dür. 

 Salda Gölü temizliği, berraklığı ve güzelliği ile dikkat çekiyor. Kumlarının bembeyaz oluşu Maldivler’i aratmıyor. Yılın her mevsimi ziyaret edebileceğiniz bu cennet mekan her gün yerli ve yabancı onlarca turist ağırlıyor. Salda gölü Pamukkale turu ile bölgeyi detaylı gezebilirsiniz.

 Ege Denizinin Gözdesi Kuşadası

  Ne demiş şair; “Bu deniz efendi deniz, Bu deniz Ege Denizi” Ege denizi söz konusu olduğunda muhteşem denizi ve eşsiz tabiatı ile Kuşadası akla geliyor. Aydın iline bağlı olan Kuşadası çok tatlı bir ilçedir.

  Kuşadası hem köy hem de şehiri içinde barındıran sevimli mi sevimli bir ilçedir. Aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bu ilçede gece hayatı capcanlı, gündüz plajlar dopdoludur. Gecesiyle gündüzüyle ayrı güzel olan bu ilçe görülmeye değer.

 Yerli ve yabancı birçok turistin ilgisini çeken Kuşadası Ege Denizi’nin en temiz kalan bölgelerindendir. Hem kültür hem de eğlence turizminin odağı olmuştur.

 Kuşadası Kales 

 Kuşadası kalesinin iç kısmı Barbaros Hayrettin Paşa tarafından yaptırılırken dış kısmı da 1.800 lü yıllarda dönemin zenginlerinden İlyas Ağa tarafından yaptırılmıştır. 

 Kuşadası Kalesi oluşabilecek tehditlere karşı kalın ve yüksek duvarlarla örülmüştür. Kalenin aslında kara ile bağlantısı yoktur ancak zaman içerisinde kale tarihi değer kazandığı için kara ile bağlanan bir yol inşa edilmiştir.

 Kale turistlerin ziyaretine açıktır. Yılın her mevsimi gidip görebileceğiniz bu tatlı kalenin pencerelerinden Ege Denizi’ni seyretmeye doyamayacaksınız. Bu kaleden denizi izlediğinizde şairin “Efendi Deniz” benzetmesini anlayabilirsiniz.

 Kuşadası Zeus Mağarası

 Zeus Mağarası bölgenin en özel yerlerinden birisidir. Mitolojide de geçen Zeus mağarası, rivayete göre Afrodit’in bu mağarada yıkanarak güzelliğini koruduğu ifade ediliyor.

 Zeus mağarası hem yerli hem de yabancı binlerce turisti ağırlıyor. Oldukça serin ve güzel olan bu mağara turistlerin dikkatini çekiyor. 

 Aynı zamanda Zeus mağarasında Eğen Denizi’nin en soğuk halini bulabilirsiniz. Sıcaklığı ile bilinen Ege Denizi’nin en soğuk hali Zeus mağarasında her gün onlarca turisti karşılıyor. Kuşadası Pamukkale turu yapan SSC tur ile bölgeyi gezebilirsiniz.

 Kuşadası Milli Parkı 

 Kuşadası’nın Dilek yarımadası bölgesinde kalan milli parkı hala keşfedilmeyi bekliyor. Milli park bölgesinin bir bölümü turistlere açıktır. Burada Ege Denizi koyları bulunur. 

 Bu bölgede denize giren turistler evcilleştirilmiş domuzları da seviyorlar. Tamamen hoş görü ilçesi olan Kuşadası doğası ve deniziyle görülmeye değer. Milli parkın bir diğer özelliği de henüz keşfedilmemiş güzelliklere sahip olmasıdır.

 Bu eşsiz manzara ve doğaya sahip ilçe adeta cennetten bir parça gibi. Gidilip görülmesi gereken, denizinin, doğasının ve manzarasının tadının çıkarılması gerekli olan oldukça özel bir yerdir. 

 Meşhur Kuşadası Plajları

 Kuşadası’na gidilip dillere destan olmuş meşhur plajları ziyaret edilmeden dönülmez. Bölgenin temiz ve sıcacık denizi her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapıyor. Ege bölgesinin en uygun fiyatlı tatilini sunan Kuşadası bölgesi aynı zamanda en özel plajlarıyla dikkat çekiyor.

 Tamamen doğal ve tertemiz plajları, eşsiz doğası ve muhteşem manzarası ile Ege’nin incisi olan Kuşadası gezilip görülmeye değer. Hem tatil, hem de kültür turizmine kucak açan Kuşadası yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağıdır 

 Ayrıca birçok turistik bölgeye yakınlığı ile dikkat çeken Kuşadası’na yolunuz düşerse Ege Denizi’nin tadını çıkarmadan geri dönmeyin. Ilık havası ve sıcacık denizi ile bilinen bu ilçe oldukça büyüleyici güzelliğe sahiptir.

HAKKIMIZDA

SSC Tur (BSC Club Turizm Seyahat Acentası) seyahat acentası olarak 20 yılı aşan deneyimli kadrosuyla sizlere her zaman daha iyi ve daha kaliteli hizmet vermeyi ilke edinmiştir. Devam »

İLETİŞİM

[email protected]
0216 472 3939
Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:41
    Daire:12 Kadıköy / İstanbul
Sitemizde bulunan tüm fiyatlar, sistemde bulunan geçerli kredi kartları ile tek ödeme için en ucuz başlangıç fiyatlarıdır, yeterli kontenjanlarda geçerlidir.
v2