KAYIT     İLETİŞİMSsc Tur İle Marmaris'te Gidebileceğiniz Yerler Neresidir?

Marmaris, Muğla şehrinin son zamanlarda en çok gelişen ve tatil için tercih edilen bölgelerinden biridir. Bunun sebebi berrak ve dingin denizi, doğa ile iç içe tatil köyleri, tatil yapabileceğiniz diğer bölgelere yakınlığı ve tabi ki doğal ve kültürel güzellikleridir. Özellikle tur teknelerinin sıklıkla uğradığı Marmaris koyları güzelliği ile ziyaretçilerini büyülemektedir. Antik şehirlerin, büklerin, koyların, her keseye uygun otel ve pansiyonların bulunduğu Marmaris şehri her yıl binlerce kişiye ev sahipliği yapmaktadır. Giden kişilerin kesinlikle tekrar gitmek isteyeceği bir yer olan Marmaris kendine has yapısı ve sıcaklığı ile tatil yapmak isteyen kişilere sayısız alternatif sunmaktadır. Heyecan, hareket, sakinlik, huzur ya da eğlence yapmak istediğiniz tatilden ne bekliyorsanız Marmaris bunlara en iyi ve çabuk ulaşabileceğiniz eşsiz güzellikte bir yerdir.

 Siz de eğlenceli, keyifli ve huzurlu bir zaman geçirebilmek için Marmaris'i tercih edebilirsiniz. Eğer Muğla ve Marmaris'te daha kaliteli vakit geçirmek kısa zamanda daha çok yer görüp, gezmek istiyorsanız tur gezisine katılmak akıllıca olacaktır. Sizin ve aileniz için en kaliteli zamanı yaratan, birçok farklı tatil paketleri ile bizim önerimiz kesinlikle www.ssc.com.tr/marmaris-turlari internet adresini ziyaret etmenizdir. Ssc Tur olarak otel konaklamalı, yüzme turları, içerisinde eğlenceli etkinliklerde olan günübirlik turlar, Ege, Akdeniz, Karadeniz, İç Anadolu Bölgesi gibi Türkiye'nin birçok şehir ve yöresine turlar düzenlemektedir. Eğer bir deniz tatili yapmayı düşünüyorsanız Ssc Tur'u güvenle tercih edebilirsiniz. Biz sizler için Marmaris ilçesinde gidebileceğiniz yerleri derledik. 

 1- Kız Kumu 

 Eğer Marmaris' e gittiyseniz Muğla'nın Orhaniye ilçesinde bulunan efsaneleşmiş hikayesi ve koyunun güzelliği ile sizi büyüleyecek Kız Kumu 'na mutlaka uğramalısınız. Kulağa tuhaf gelse de denizin içerisinde uzun yürüyüşler yapabileceğiniz denizin içinden kuma çıkabileceğiniz sanki suyun üzerinde yürüyormuş hissi ve görüntüsü veren Kız Kumu'na gittiğinizde hem şaşıracak hem de güneşin ve denizin tadını çıkaracaksınız. 

 2- Datça 

 Datça taş binaları, eşsiz doğası, ıssız koyları, kendine özgü mimari ve kültürel yapısı ile tatil beldesi olarak seçilen yerlerin başında yer almaktadır. Datça'da Knidos Antik Kenti'ne uğrayarak orada bulunan Sanat Akademisini ziyaret edebilirsiniz. Keyifli Marmaris gezileri için birçok koy, körfez ve henüz çok fazla keşfedilmemiş bükleri görmenize imkan veren özellikle aracınız olmadan bir tatil yapacaksanız Ssc Tur şirketini arayabilir, siz de bu eşsiz gezinin keyfini çıkarabilirsiniz.

 3- Akyaka

 Muğla ilinde güzel bir Marmaris tatili yapmayı arzu ediyorsanız Akyaka 'yı tercih edebilirsiniz. Akyaka'ya Muğla'nın Ula ilçesine bağlı adeta bir cennet bahçesi desek yanılmış olmayız. Burada eğlenceli ve huzurlu bir gezinti yapmak için Gökova Körfezi'nde bulunan saklı tatil kasabalarına gidebilir, yazın yakıcı sıcağında serinliği ile size rahat nefes aldıracak bir tatil yapabilirsiniz. Son zamanlarda mekan ve mimari olarak da kendini geliştiren Akyaka deniz tatili severlerin gözdesi halinde gelmiş durumdadır. Bu sebeple sizin de Ssc Turu arayıp şimdiden yerinizi ayırtmanızda fayda vardır.

 4- Kleopatra Adası - Sedir Adası

 Kleopatra Adası ya da Sedir Adası olarak bilinen kumları Mısırdan getirtilmiş binlerce altın tozunun üzerinde yürüyormuş hissi veren bu plaj Ssc Tur'un Marmaris tekne turu rotasında bulunuyor. Bu altın sarısı plajda denizin ve güneşin eşsiz güzelliğini tadacak, yakınında bulunan Boncuk Koyu ve Cedrae Antik Kentini de ziyaret edebileceksiniz. Gökova Körfezinde bulunan bu nadide ada Marmaris'te tertemiz berrak denizi ile mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında gelmektedir.

 5- Turunç 

  Marmaris'in Turunç bölgesi en popüler tatil beldeleri arasında yer alır. Mavi bayraklı denizi yani temizlik ve berraklık konusunda standartları yakalamış deniz ve yeşilin onlarca tonunu görebileceğiniz Turunç bölgesi Ssc Tur Marmaris turu gezi rotasında bulunan eşsiz bir yerdir. Aynı zamanda yürüyerek gidebileceğiniz Antik kenti bulunmaktadır. Doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz, kaliteli otel ve pansiyonlarda kalabileceğiniz Turunç meyve bahçeleri ile de ünlü bir beldedir. Turunç beldesinde dalış ve su sporları yapabileceğiniz etkinlikler bulunması ile de deniz aşıkları için tam anlamı ile bir cennet köşesidir.

 6- Selimiye 

 Selimiye Köyü Marmaris'in en sakin ve huzurlu tatil yerlerinin başında gelmektedir. Dağların sardığı bu cennet koyuna yukarıdan baktığınızda göl gibi görebilirsiniz. Neredeyse her zaman sakinliğini koruyan dingin ve berrak bir denizi vardır. Kendine has Akdeniz lezzetlerini bulabileceğiniz Selimiye bölgesi yerel halkın da halen yaşadığı bir kasaba görümündedir. Bu sebeple doğal yaşam severleri için bu abartısız, gürültüsüz ve sakin beldeyi öneriyoruz. Özellikle Selimiye'ye gelmişken Bozburunda bulunan şelaleye de gitmelisiniz. Muhteşem şelale sularının altına ıslanıp serinleyebileceğiniz eşsiz bir yer olması ile her daim ilgi toplayan Bozburun ve Söğüt'ü ziyaret etmeyi de unutmamalısınız. Selimiye özellikle tekne turu rotasında bulunan deniz yolu ile Datça'dan da ulaşımı sağlanabilen bir yerdir. Salaş restoranları ve harika gün batımı izleyebileceğiniz bir alan olması ile Selimiye yerli yabancı turistlerin yeni gözdesi olmayı başarmıştır. 

 7- Cennet Adası

 Cennet adası Marmaris'te adının kesinlikle hakkını veren bir bölgedir. Tekne turlarının da gezi rotasında bulunan sıklıkla ziyaret edilen yerlerden biri olan Cennet Adası bir yarımada özelliği taşımaktadır. Cennet Adasına gittiğinizde ağaçların gölgesinde denize girebileceğiniz oksijene, mavi ve yeşile doyabileceğiniz bir doğa ile karşılaşacaksınız. Özellikle çevresinde bulunan restoranlarda muhteşem manzara eşliğinde gün batımını izleyebilir, leziz yemekler yiyebilir ve bol bol doğa fotoğrafı çekebilirsiniz. Ayrıca doğa yürüyüşü sevenler için Yalancı Boğaz'a yürüme etkinliklerine katılabilirsiniz. Cennet Adası ve Yalancı Boğaz bölgesi dalış yapmak için de oldukça uygun bir yer. Aynı zamanda Cennet Adasında bulunan Fosforlu Mağara denizin yaptığı yansımalar sayesinde ulaştığı farklı görünü ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Tam bir gününüzü geçirebileceğiniz bir tatil için ne gerekiyorsa bulabileceğiniz bir yer olması ile sıklıkla tercih edilen yerlerden olan Cennet Adasına Marmaris' e gitmişken uğramanızı tavsiye ederiz.

 8- İçmeler

 Marmaris'in İçmeler bölgesi otellerin, pansiyonların, gece kulüplerinin daha sıklıkla olduğu popüler bir alandır. Özellikle lüks çevrelerinde İçmeler bölgesini sıklıkla tercih ettiğini biliyoruz. Su sporları, alışveriş, ulaşım, restoran gibi her isteğe cevap verebilecek bir yer olması ve denizinin temizliği ile de deniz tatili için akla gelen ilk yerlerden biridir. İçmeler adını şifalı suların aktığı denizinden almaktadır. Bu kaynak suyu uzun yıllar önce keşfedilmiştir ve birçok hastalığa da iyi geldiği rivayet edilir. Siz de Marmaris'e gittiğinizde hareketli ve eğlenceli zaman geçirmek istiyorsanız Ssc Tur'u arayabilir, İçmeler bölgesi turları hakkında bilgi edinebilirsiniz. 

 9- Hisarönü

 Hisarönü geniş plajı, berrak denizi, koylara ve büklere yakınlığı ile tekne gezilerinde de sık sık ziyaret edilen bir yerdir. Tertemiz havasının da nefes problemi çeken hastalara iyi geldiği söyleniyor. Yerel halk da motorlu tekne ya da Zodyaklar ile açılıp olta balıkçılığı yapmaktadır. Halen el değmemiş birçok koya ulaşım Hisarönü lokasyonundan sağlanmaktadır. Özellikle çadır camping alanları da bulunan İnbüküne, tertemiz denizi ile tekne turlarının uğrak yerlerinden biri olan Tavşan Adasına ve Kartal Koyuna Hisarönü üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

 10- Amos Koyu

 Amos Koyu Marmaris'in Kumlubük beldesinde yer alır ve Marmaris turları denilince akla gelen uğrak yerlerinden biri olmuştur. Özellikle kolayca çıkabileceğiniz Amos Antik Kenti doğal yapısını korumayı başarmış kültürel yapılar arasında muhakkak görmeniz gereken bir yerdir. Amos tepesine çıktığınızda güneşin doğuşunu ve batışını farklı yerlerden görme fırsatı elde etmiş olursunuz ve bu harika manzara eşliğinde keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Amos Koyu tur teknelerinin de ziyaretçilerine göstermek istediği Marmaris'in en güzel ve şirin koylarından biridir. Bir köy havası almak isteyenler Amos Koyu'nu ziyaret edebilirler. Yerel halkın da yaşadığı bu sevimli koyun balıklarının çok iyi olduğunu biliyoruz. Bu sebeple Amos koyuna gitmişken buradaki balık restoranlarına uğramanızı tavsiye ederiz.

 Marmaris'te Gezebileceğiniz Tarihi ve Kültürel Alanlar

 Marmaris genel olarak deniz tatili için tercih edilen yerlerden biridir. Ancak unutulmamalıdır ki Ege toprakları binlerce yıl farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış dolayısı ile tarih ve kültürel birçok mirası da üstünde taşımaktadır. Deniz, kum, güneş ve eğlencenin yanı sıra Marmaris' te bulunan antik kent, antik tiyatro, cami, kümbet ve çarşıları da görmenizi tavsiye ederiz. Özellikle bir tur rehberi ile giderseniz birçok bilgi edinebileceğiniz gibi üstüne bastığınız toprakların hikayesini dinlemiş olacaksınız. Biz de Marmaris' e gitmişken gidip gezebileceğiniz bu tarihi ve kültürel alanları sizler için derledik.

 1- Physkos Antik Kenti

 Physkos Marmaris’in yıllar önceki adıdır. Bu sebeple Marmaris'in en önemli simgelerinden biri olmayı başarmıştır. Seyahatnameye de konu olan (Evliya Çelebi) Physkos Antik Kenti yarımadada bulunmaktadır.

 2- Marmaris Büyük Çarşı - Bedesten 

 Marmaris'te özellikle turistlerin ilgi odağı olan bu büyük çarşı içerisinde hediyelik eşya dükkanları, giysi ve restoranlar bulunduran sahil şeridi boyunca uzanan bir eski adı ile büyük bir bedestendir. Büyük Çarşı istediğiniz hemen her şeyi alternatifleri ile bulabileceğiniz aynı zamanda alışveriş yaparken yakıcı sıcaktan da korunabileceğiniz kapalı tarihi bir alandır.

 3- Marmaris Taşhan Kemerli Köprü 

 Marmaris'in en bilindik tarihi yapılarından biri olan Taşhan Kemerli Köprü Kanuni Sultan Süleyman döneminde yapılmıştır. Kökleri Osmanlı Devleti'ne dayanan bu tarihi köprü halen bozulmamış doğal yapısı ve güzelliği ile her yıl yerli ve yabancı birçok turistin dikkatini çekmektedir. 

 Marmaris'te Katılabileceğiniz Eğlenceli Aktiviteler Nelerdir?

 Marmaris'in saymakla bitiremeyeceğimiz doğal güzelliklerinin yanında ziyaretçilerine sunduğu birçok eğlenceli aktivitesi vardır. Ssc Tur'un da sunduğu imkanlar arasında yer alan Jeep Safari organizasyonu ile gruplar eşliğinde yoğun insan kalabalığından uzaklaşıp keyifli bir maceraya atılabilirsiniz. Üstü açık Jeeplerin arkasında şelalelerden akan suların altında ıslanabilir, el değmemiş ormanların içinden geçip doğaya ve eğlenceye doyabilirsiniz. Özellikle yurt dışından gelen turistlerinden sıklıkla tercih ettiği Jeep Safari organizasyonunun detaylarına www.ssc.com.tr/marmaris-turlari internet adresini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. 

 Tatilinizin bir bölümünü Jeep Safari' ye ayırmayı düşünüyorsanız aklınıza bazı sorular olabilir. Örneğin mola verilmesi, yemek yenilmesi, gezintiye yaya olarak devam edilmesi gibi. Ancak endişelenmenize lüzum yoktur. Güvenli araçları ile belli bir kişi sayısı ile 1-2 saatlik molalarla doğayı keşfedebileceğiniz zamanlarınız olacak ve yemekli tur seçenekleri ile de lezzetli yemekler yiyebileceksiniz. Eğer çocuklu bir aile iseniz çocuklarında katılmasına uygun olan tur seçenekleri mevcuttur. Bütçenizi çok aşmadan eğlenebileceğiniz bir alan yaratan Jeep Safari'yi Marmaris'e gitmişken deneyimlemenizi öneririz.

 Marmaris'te daha kısa süreli olarak bu eğlenceye ortak olmak istiyorsanız 1 ila 3 saat arasında değişebilen ATV Quad Offroad Safari'yi deneyimleyebilirsiniz. Çocuklarınız ile de katılabileceğiniz 3 ya da 4 tekerlekli motor gezisi ile bu safari için özel olarak hazırlanmış parkurlarda sürüş yapabilirsiniz. Marmaris safari gezileri dışında eğlence mekanları ile de ünlü olan bir yerdir. Müzikli tercihe göre alkollü, deniz kenarı ya da otel içi bu mekanlara Marmaris bölgesinde sıklıkla rastlayabilirsiniz.

 Marmaris'te yapabileceğiniz diğer etkinlikler ise büyük su parkları, dalga ve yunus havuzlarıdır. Bu alanların özellikle çocukların ilgi odağında olduğunu biliyoruz. Siz de tatilinizi daha eğlenceli bir hale getirmek istiyorsanız bu alanları tercih edebilirsiniz.

 Marmaris'te Neden Tekne Turu Yapmalısınız?

 Muğla'nın kuşkusuz en güzel deniz ve koyları Marmaris bölgesindedir. Bu mavi suları köşe bucak keşfetmeniz için tekne turlarına katılmalısınız. Tekne turlarında bindiğiniz tekneye göre etkinlikler değişse de genel olarak size müzik, yemek, su kaydırakları ve enfes koylarda verdiği molalarda denizin tadını çıkarabileceğiz bir alan sunulur. Gündüz ve gece tur imkanları da bulunur. Marmaris her yıl binlerce yerli ve yabancı turist ağırladığından dolayı birçok alternatifi bir arada bulmak mümkündür. Her tekne de olmasa da eğitmenler ile birlikte dalış yapma imkanı bulabilir, eğlencenin, doğanın ve farklı deneyimlerin tadını varabilirsiniz. Tekne turu yapmak istiyorsanız tur firmanız ile konuşup kişi sayısı, gezi içeriği gibi önemli soruları da geziye başlamadan evvel muhakkak sormanızda fayda vardır.

 Tur İle Tatil Yapmanın Avantajları Nelerdir?

 Bütün bir yılın stresini atmak kendimize, ailemize ve sevdiklerimize keyifli anlar yaşatabilmek adına tatil yapmak isteriz. Maalesef birçok kişinin yıl boyunca şehir kalabalığında ve stresinde yaşarken yalnızca birkaç hafta tatil yapma imkanı vardır. Bu sebeple yapacağımız tatilin planlanması gerekir. Gitmek istediğimiz yeri, bütçemize uygun otel ve pansiyonları, eğlenip rahatlayabileceğimiz ortamları seçmemiz ve bu kısıtlı zamanı stressiz geçirmemiz için bir planlamanın önemi büyüktür. Gideceğimiz şehirin ya da beldenin detaylarını öğrenmek ve kaliteli bir zaman geçirmek isteriz. Ancak bu planlamayı ya da organizasyonu yapacak zamanınız yoksa ya da planlarınız doğrultusunda yaptığınız bütçe size fazla geliyor ise tur şirketleri ile anlaşarak tatilinizi daha verimli geçirebilirsiniz. 

 Tur şirketi seçme işi de çok önemlidir. İsteklerinizin ve beklentilerinizin tam olarak karşılanması ve hayal kırıklığına uğramamak adına sıkı bir araştırma yapmanız gerekebilir. Bizim sizlere önerimiz müşteri memnuniyetini ve güvenilirliğini sağlamış, kaliteli otel ve araçları ile size bir gezi rehberi olan Ssc Tur olacaktır. Eğlenceli aktiviteleri, doğa yürüyüşleri, lezzetli yemekleri, kültürel gezileri, müşterilerine özenli davranışları ile Ssc Tur kendi alanında markalaşmış bir Tur şirketidir. En uygun bütçe ile en verimli tatil imkanını size sunmaktadır. Detaylarına telefon numarasından ya da internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

 Sizlere neden tur ile seyahat etmenizi ya da tatilinize neden tur ile devam etmelisiniz, biraz ondan bahsetmek isterim. Tatil yapmanın belki de en sıkıcı yanı uçak, otobüs bileti ayarlama, konaklayacak yer arama, araç kiralama gibi planlama işleridir. Eğer bir tur ile seyahat edecekseniz size uygun paketi internet sitesinden seçip ücretinizi ödeyip geri kalan bütün bu angarya işlerinizi tur şirketine bırakabilirsiniz. Öte yandan kendi imkanlarımız ile gittiğimiz tatillerde genelde bulunduğumuz otel ya da bölgeden pek ayrılmayız. Özellikle yabancısı olduğunuz bir bölgeyi kendi imkanlarınız ile keşfetmeniz bazen size zor anlar yaşatabilir. Bu anlamda seçtiğiniz tatil bölgesi ve yakın bölgeleri orayı bilen bir tur rehberi ile gezmeniz şehri daha kolay anlamınıza nerede ne yenir, nerenin denizi daha iyidir, eğlence etkinlikleri nerede yapılır gibi sorularla baş etmek zorunda kalmamanızı sağlayacaktır. Yeni insanlarla da tanışma ve arkadaş olma imkanı da bulabilirsiniz. Bu anlamda Ssc Tur'u güvenle tercih edebilirsiniz.


HAKKIMIZDA

SSC Tur (BSC Club Turizm Seyahat Acentası) seyahat acentası olarak 20 yılı aşan deneyimli kadrosuyla sizlere her zaman daha iyi ve daha kaliteli hizmet vermeyi ilke edinmiştir. Devam »

İLETİŞİM

[email protected]
0216 472 3939
Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:41
    Daire:12 Kadıköy / İstanbul
Sitemizde bulunan tüm fiyatlar, sistemde bulunan geçerli kredi kartları ile tek ödeme için en ucuz başlangıç fiyatlarıdır, yeterli kontenjanlarda geçerlidir.
v2