KAYIT     İLETİŞİMMakedonya Turları

Gezi rehberine Makedonya turunu eklemek isteyen kişiler SSC tur katkılarıyla Makedonya turları düzenlenmektedir. Makedonya ülkesine gitmeden önce bilgi edinmeniz için sizlere Makedonya hakkında bazı temel bilgileri vermeye çalışacağız. Makedonya Güneydoğu Avrupa’da yer alan bir balkan ülkesidir. Yunanistan, Bulgaristan, Sırbistan, Kosova ve Arnavutluk ile komşudur. Ülkede pek çok farklı medeniyetlerin izleri bulunmaktadır. Akdeniz’e yakın olduğu için burasının uygarlıklarının izleri de ülkede bulunmaktadır. Bizans, Roma ve Osmanlı uygarlıkları ülkede bulunur. Bu açıdan ülke tarihi açıdan pek çok medeniyetlerin etkisi altında kaldığı için kültürel açıdan da zenginleşmiş ve akabinde bu ülke bu nedenle turist çekmektedir.

Makedonya şehirleri içinde en önemlileri Üsküp,Bitola, Manastır, Pirlepe, Kalkandelen, Ohri gibi şehirlerdir. Makedonya’da Makedonca dışında Arnavutça, Türkçe, Romanca, Sırpça, Boşnakça da konuşulmaktadır. Dini inanç olarak genelde çoğunluk Ortodoks kilisesine bağlıdır. Müslüman nüfusu da ülkede yüzde 33.3 oranında bulunur. Arnavut, Roman ve Türkler Müslüman nüfusu oluşturur.

Makedonya’ya Ne Zaman Gidilir?

Makedonya’yı rahat bir şekilde gezip görmek için en uygun zaman yaz mevsimidir. Yazları sıcak ve yağışsız geçtiği için yaz mevsiminde bu ülkeyi gezmek çok daha rahat olacaktır.

Makedonya’ya Nasıl Gidilir?

Makedonya’ya gitmek için İstanbul ve Antalya havaalanlarından aktarmasız olarak Makedonya’nın başkenti olan Üsküp’e inebilirsiniz. İstanbul şehrinden pek çok firma da ülkeye otobüs seferleri düzenlemektedir.

Makedonya’da Ne Yenir?

Makedonya oldukça zengin bir mutfak kültürüne sahiptir. Burada çok sayıda lezzet imkanı bulabilirsiniz. Yemekler dağlardan toplanan taze otlarla yapılır. En önemli yöresel yemeleri kaçamak, mekici, popara, pindjur dur.

Makedonya’da Gezilecek Yerler

Üsküp: Makedonya’nın başkenti Üsküp bu ülkede gezilebilecek en ideal yerlerdendir. Nehrin iki yakasına kurulu şehir burada görülmesi gereken güzel kentlerden birisidir.

Ohrid: Ohrid gölü kıyısına kurulmuş bu güzel yer manzarası ve mimarisiyle insanı büyülemeye yetiyor. Turistlerin en çok uğrak yerlerinden birisi olan Ohrid Makedonya’da mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisidir.

Struga: Ohri gölü kıyısında olan yerlerden birisi de Struga’dır. Sanat geceleri ve festivalleri ile tanınan bu güzel şehir de bu ülkede görülmesi gereken yerlerdendir.

Bitola: Türkçe ismiyle Manastır Makedonya ülkesinin Üsküp’ten sonra ikinci büyük şehridir. Sakin ve temiz caddeleriyle tanınan Manastır şehri Atatürk’ün Askeri Rüştiyesini tamamladığı ve Manastır Askeri İdadisi imtihanlarından başarılı olduğu yerdir.

Mavrova: Kayakseverler için ideal olan yerlerden birisidir. Kayak yapmak isteyenler burasını ziyaret edebilirler.

Galiçnik: Geleneksel adet ve yöresel kıyafetlerle yapılan düğünleri ile tanınan bu bölgeyi de Makedonya’ya geldiğinizde ziyaret edebilirsiniz.

Makedonya’dan Ne Alınır?

Makedonya’dan ayrılırken hediyelik eşya olarak tanınmış markaların kopya ürünleri olan çanta ve gözlükler, inciler, tablolar satın alabilirsiniz. Bu güzel şehirden ayrılırken ayrıca yiyecek olarak kurutulmuş sebze de satın alabilir ve ülkenize eliniz dolu dönebilirsiniz.


HAKKIMIZDA

SSC Tur (BSC Club Turizm Seyahat Acentası) seyahat acentası olarak 20 yılı aşan deneyimli kadrosuyla sizlere her zaman daha iyi ve daha kaliteli hizmet vermeyi ilke edinmiştir. Devam »

İLETİŞİM

[email protected]
0216 472 3939
Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:41
    Daire:12 Kadıköy / İstanbul
Sitemizde bulunan tüm fiyatlar, sistemde bulunan geçerli kredi kartları ile tek ödeme için en ucuz başlangıç fiyatlarıdır, yeterli kontenjanlarda geçerlidir.
v2