KAYIT     İLETİŞİM

 • İzmir Çeşme Alaçatı Kuşadası Şirince Efes Turu (1 Gece Otel Konaklamalı)

  Baharın gelmesiyle birlikte hem doğa renk değişimine uğrayacak hem de sizlerin, bölgenin kendine has insanlarına ve doğallığına daha kolay ulaşmanızı sağlayacak.…
  -%50
  3 Gün
  Otobus
  2.990TL
  4.485TL
  Kişi Başı
  Detaylar
 • Türkiye'nin Maldivleri Salda Gölü Pamukkale Çeşme Alaçatı Turu (1 Gece Otel Konaklamalı)

  Lavanta ve Gül Hasatlarımız sonrasında şimdi Tatil Zamanı!! Turkuaz sularda bembeyaz kumlarda unutamayacağınız bir tatil deneyimi için sizleri Türkiye'nin Maldivleri…
  -%50
  3 Gün
  Otobus
  2.990TL
  4.485TL
  Kişi Başı
  Detaylar


Kuşadası Turları

Kuşadası’nın kim tarafından bulunduğu ve kurulduğu belli olmamakla beraber çok eski medeniyetlere dayanır. Özellikle Kuşadası iyonlar tarafından bulunduğu sanılıyor. Kuşadası Aydın iline bağlıdır. Farklı medeniyetleri ve farklı kültürleri içine alan bir şehirdir. Gün doğumu ile gün batımı en güzel olan şehirlerden biridir. Yazın gelen tatilcilerin gözde yerlerindendir. Burada zamanın nasıl geçtiği anlaşılmaz. Küçük bir yer olan Kuşadası insanları ile de samimi bir ilçedir. Kuşadası Selçuk arası mesafe 30 km, Aydın arası mesafe 1 saat, İzmir arası mesafe 1 saat olarak değişkenlik gösterir. Plajları ile ünlü, doğası ve yapıtları ile göz dolduran bir şehir. Bu ilçeye gelen ziyaretçi bir daha gelmek isteyebilir.

 Kuşadası’nda Gezilecek Yerler

 Kuşadası yeşilliği, denizi, kumsalı ile gelen ziyaretçileri hayran bırakan bir şehirdir. Yazın oldukça kalabalık kışın ise biraz daha sakin bir ortamı vardır. Medeniyet kokan bu topraklarda farklı kültürlere ait anıtlar bulunmakta, tam olarak şehrin tarihini yansıtmaktadır. Şehrin ışıkları güzel ortamı tamamen doldurmaya yetecek kadar aydınlık ve ferahtır. Hafta sonu özellikle ailelerin tercih ettiği birçok piknik alanları mevcuttur. Kuşadası ilçesinde oldukça tarihi alanlar vardır. Görülmeye değer yapıtlar bulunur. Aynı zamanda bu ilçeye bağlı köy yerlerini de keşfetmek mümkün. Özelikle Kirazlı köyü kahvaltı ile meşhur bir köy yeridir. Buraya varıldığında doğa ile iç içe bir ortam görülür. Kuşadası’na 30 km uzaklıkta bulunan Selçuk ilçesine bağlı Şirince köyünün güzelliklerine de şahit olmak mümkün

 Kuşadası’nda Neler Yapılır?

  Kuşadası ilçesine varıldığında ilk olarak sahil kesimlerinde temiz bir hava almak, şehrin ferah kokusunu hissetmek iyi gelecektir. Yine sahil kesimlerinde bulunan restoranlara oturulabilir, soğuk veya sıcak bir içecek ile gün batımı seyredilebilir. Aynı zamanda şehrin içinde bulunan kadınlar denizi plajında, kumsalda yürüyerek sahil havası almak mümkündür. Alışveriş yapmak için de uygun yerler bulunmaktadır. Yürüme mesafesinde birçok mağazaya girilebilir. Çoğu mağaza yan yanadır. Bununla birlikte yaz mevsiminde bir çok tur yapmakta mümkündür. Özellikle tatilbudur.com sitesinden farklı alternatifler ile Kuşadası turları yapılabilir. Aynı zamanda jolly.com ve tatil sepeti.com gibi firmalar üzerinden de çeşitli turlara ulaşmak mümkün. 

 Kuşadası’nda Bulunan Tarihi Yerler

 Kuşadası ilçesi medeniyetleri ile meşhur bir yerdir. Dolayısıyla görülmeye değer birçok tarihi yer vardır. Özellikle güvercinada kalesi şehrin manzarasını izlemek müthiş olacaktır. Güvercinada kalesi savunma amaçlı yapılmış bir kaledir. Tahminlere göre Roma döneminden kalmıştır. Önceleri sandal ile kaleye geçilmeye çalışırken, şimdilerde yol üzerinden geçiş sağlanmaktadır. Bir diğer tarihi alan ise Öküz Mehmet Paşa kervansarayıdır. İlçede ki tarihi yapıtları görmek isteyen yabancı ve yerli turistler tarafından ilgi odağı bir yerdir. Yine ilçede bulunan Kaleiçi cami Öküz Mehmet Paşa tarafından yaptırılmıştır. Kuşadası’nın en eski camisidir.

 Kuşadası’nda Bulunan Doğal Güzellikler

 Kuşadası ferah bir ortama sahiptir. Halk ise sıcak ve samimidir. İçten tavırlarıyla Kuşadası ilçesiyle bağdaşmıştır. Kuşadası merkezinde bulunan kadınlar denizi tam bir doğal güzelliğe sahiptir. Özellikle temiz havası ile gelen ziyaretçileri memnun etmektedir. Bir diğer doğal güzellik ise milli parktır. İnsanlar burada denize girebilir, piknik yapabilir, manzarayı doyasıya seyredebilir. Özellikle ailelerin tercihi olan milli park, temiz bir deniz suyuna sahip. Milli park Güzelçamlı’da bulunmaktadır. Kuşadası turu yaparken de milli parkı gezdiren firmalar da bulunmaktadır. Aynı Selçuk ilçesine bağlı Şirince turu yapılabilir, burada ki doğal güzellikler de keşfedilebilir. Kuşadası’nda bulunan Bafa gölü ise Ege Bölgesi’nde bulunan tek tabiat parkıdır. Yine burada da tertemiz bir oksijen karşılaşmak mümkün.

 Selçuk'ta Gezilecek Yerler

 Selçuk Efes Antik Kenti ile meşhur bir ilçedir. İlk gezilecek seçeneklerden biri Efes Antik Kenti olabilir. Devamında tercih edilebilecek ve ziyaretçi akımına uğrayan yerlerden biri de Efes Meryem Ana Kilisesi’dir. Özellikle yabacı turistler tarafından oldukça ilgi görmektedir. Bir diğer yer ise Selçuk Kalesidir. İlk yerleşim yerinin üstüne kurulmuş bir kaledir.

 Davutlar’da Gezilecek Yerler

 Davutlar minik bir ilçe olmakla beraber ulaşımı da kolay bir yerdir. Trafik sıkıntısı olmayan sade bir havası vardır. Bu ilçede ziyaretçilerin sıkça gittiği Davutlar plajı sakinliği ile tercih edilen yerlerdendir. Özellikle sevgi plajı da ailecek gidilecek bir halk plajıdır. Davutlar sahili bakımlı bir sahildir. yabancı turistlerin ziyaretçi akımına uğradığı güzel bir ilçedir. Doğası ile farklı bir güzelliğe sahiptir. 

 Şirince’de Gezilecek Yerler

  Şirince Selçuk yakınlarında olan ismiyle benzerlik taşıyan şirin bir köydür. Esnafın güler yüzlülüğü ile karşılaşmak bu köye tamamen bir samimiyet getirmiştir. Burada birçok keşif yapılabilir. Yakınlarında bulunan Nesin matematik köyünü ziyaret etmek ve temiz oksijen almak için uygun bir yer. Özellikle kiliseleri ile meşhur bir yer. Gezilebilecek diğer yerleri ise hodri meydan tepe, tiyatro medresesi, Efes antik kenti, key museum, aziz Dimitrios kilisesi, John Baptist kilisesi gibi çeşitli yerleri görme şansı mevcuttur. Zeytin ağaçlarının kokusu tüm köyü sarmış durumdadır.

 Kuşadası’nda Turizm

 Ege bölgesinin en çok ziyaretçi akımına uğrayan ilçelerinden biridir. Kuşadası Aydın iline bağlı bir ilçedir. Aydın ise efeler diyarı olarak bilinir. Yazın oldukça kalabalık bir turist kitlesine sahip olan Kuşadası Bölgesi yazlıkçılarında tatil yeri olmuştur. Kuşadası tarımı ve turizmi ile bilinmektedir. Ekonomisi bu yönde devam etmekte, her zaman ki gibi gelen ziyaretçileri memnun etmektedir. Turizm çeşitliliği oldukça fazladır. Kültürel varlık olarak önemli bir tarih taşır. Kültürel mirasları ile fazlaca yabancı turist ağırlamakta, gelen ziyaretçileri memnun bırakmaktadır. Özellikle deniz, kum, güneş üçlüsü bu ilçeyle bağdaşmış bir hal içindedir. Konaklama ve turizm sektörü açısından gelişmiş bir yapısı vardır. Bununla beraber birçok mavi bayraklı plajları bulunmaktadır. Bunlardan biri kadınlar denizi plajıdır. Kuşadası limanı ise Türkiye’nin en çok kruvaziyer gemi ve yolcusunun geldiği bir liman olmakla başarılı bir Ege Bölgesi olmuştur.

 Kuşadası'nda Tur Çeşitleri

 Kuşadası’nda çeşitli turlar yapmak mümkündür. Tamamen tur yapacak kişiye bağlı birçok seçenek mevcuttur. Özellikle Kuşadası ilçesi tekne turları ile meşhurdur. Bununla beraber isteğe göre çeşitli Efes turları yapılabilir. Uygun fiyat seçimleriyle farklı rotalar belirlenebilir. Genellikle tekne turları 90 TL gibi bir rakamdır. Özellikle yaz aylarından dolayı doluluk oranı fazla olduğu için ön rezervasyon yapılmasında fayda olacaktır. Diğer turlar ise jeep safari, dalış turu, at safari, balık avı, atv safari, gibi aktiviteler yapılabilir.

  Kuşadası'nda Turlar Nasıl Yapılır?

 Kuşadası ilçesinde yapılabilecek birçok tur seçeneği mevcuttur. Özellikle aile ortamları için zevkli turlar tercih edilebilir. Bu turlar genellikle günlük turlar olmakla beraber keyifli turlardır. Alternatifler oldukça fazladır. Tutarlar tercihlere göre belirlenir. Turlar sayesinde ilçede dolu dolu olacak bir tatil yapma şansı yakalanabilir. Özellikle tarihi ve kültürel bir tur seçeneği var ise seçenek olarak göz doldurucu denilebilir. Uygun firmalarla görüşme sağlandıktan sonra. Tur yapacak kişinin seçimi doğrultusunda farklı paketler seçilebilir. Paketler her tura göre değişiklik gösterebilir.

 SSCTUR Nedir?

 Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’ne bağlı A grubu bir seyahat acentesidir. Özellikle kültür turları ile ön plana çıkmış bir acentedir. Güvenilir, kaliteden ödün vermeyen bir firma olmakla beraber tur seçeneklerinde iletişim halinde olunabilir. Keyifli turlar ve konforlu bir tatil yapılabilir.

HAKKIMIZDA

SSC Tur (BSC Club Turizm Seyahat Acentası) seyahat acentası olarak 20 yılı aşan deneyimli kadrosuyla sizlere her zaman daha iyi ve daha kaliteli hizmet vermeyi ilke edinmiştir. Devam »

İLETİŞİM

[email protected]
0216 472 3939
Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:41
    Daire:12 Kadıköy / İstanbul
Sitemizde bulunan tüm fiyatlar, sistemde bulunan geçerli kredi kartları ile tek ödeme için en ucuz başlangıç fiyatlarıdır, yeterli kontenjanlarda geçerlidir.
v2