KAYIT     İLETİŞİMKartepe Kayak Turları

Gezi yolculuğumuzda Kartepe kayak turu gelmektedir. SSC turlarının katkılarıyla hazırlanan Kartepe kayak turları gezimiz için Kartepe bölgesi hakkında sizlere detaylı bilgiler sunmaya çalışacağız. Kartepe Kocaeli’ne bağlı bir ilçedir. Kartepe yerleşim ve ticaret açısından güçlü merkezlerden birisidir. Çok sayıda kişi özellikle kayak turizmi yapmak için bu güzel ilçeye gelmektedir. Kayak turizmi dışında ilçe çam, meşe, kestane, fındık gibi pek çok farklı türde ağaçların karışımından oluşan gür ormanlara da sahiptir. Bu açıdan burada kayak turizmi dışında trekking, doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz.

Kartepe’ye Ne Zaman Gidilir?

Kartepe’ye kayak yapmaya gitmek için genelde kış mevsimi tercih edilir. Kışın yağan muhteşem karı izlemek ve kayak yapmak için kış aylarında ilçede ziyaretçi sıklığı artar. Kayak sezonun başladığı dönem aralık ayı ortaları ve mart başında da sezon biter. SSCTUR yılın oniki ayı İstanbul ve Ankaradan Kartepe turları düzenlemektedir.

Kartepe’ye Nasıl Gidilir?

Kartepe’ye özel araçları olanlar şahsi araçlarıyla olmayanlar ise otobüsle gidebilir. Otobüs için İstanbul'dan kış aylarında hergün SSCTUR otobüsleri ile gidebilirsiniz isterseniz green Park Otelde konaklama yapabilir isterseniz günü kayak yaparak geçirebilirsiniz.

Kartepe’de Ne Yenir?

Kartepe’de yemek için en ideal yemek ekmek arası sucuktur. Kayak merkezlerin vazgeçilmezi sucuk keyfini Kartaltepe’de de yapabilirsiniz. Sucuk ekmek dışında Kartaltepe’de ayva tatlısıi ovma çorbası, Gebze mantısı, alabalık, kiremitte köfte, çene suyu gibi yemekler de yiyebilirsiniz.

Maşukiye: Kartepe gezisinde Maşukiye ilk sırada yer alır. Turistlerin en çok uğradığı yerlerden birisi Maşukiye’dir. Doğal güzellikleri ve ormanlık alanı ile burası piknik yapmak için ideal yerlerden birisidir.

Kuzu Yaylası: Doğal görünümü ile ilgi çekici yerlerden birisi de Kuzu Yaylasıdır. Kartepe’ye geldiğinizde burayı ziyaret edebilir ve bu eşsiz güzellikleri siz de görebilirsiniz.

Aygır Deresi: İçinde pek çok küçüklü büyüklü dere ve pınarların bulunduğu aygır deresi doğal görünümü ile buranın en güzel yerlerinden birisidir.

Hikmetiye Camisi: 1960 yılında restore edilen cami burada görülmesi gereken tarihi yapılardan birisidir. Kartepe’ye geldiğinizde bu muhteşem yapıyı mutlaka ziyaret edin.

Alabalık Vadisi: Hem doğal görünümü ile harika bir yer olan hem de taze balıklarıyla sizleri büyüleyecek bir yer olan Alabalık Vadisi Kartepe gezisinden görülmesi gereken yerlerden birisidir.

Başdeğirmen Mesire Yeri: Karapınar köyünde bulunan bu yerin özelliği ahşap dağ evleriyle dolu olması ve pek çok alabalık restoranının olmasıdır. Burada köy peynirinden yumurta, bal, tereyağ gibi pek çok doğal yiyecek bulabilirsiniz.

Sarımeşe: Meşe ormanlarıyla kaplı olan bu yer Temmuz ayında kültür şenlikleriyle dolu harika bir yerdir.

Eşme: Doğa ile iç içe olmak isteyen kişiler için Eşme’de piknik yapabilir ve doğa yürüyüşü yapabilirsiniz.

Kartepede’den Ne Alınır?

Kartepe’den dönüşte yanınızda götürmek için pek çok şey satın alabilirsiniz. Örneğin İzmit pişmaniyesi, kandıra yoğurdu, eşme ayvası, Değirmendere fındığı gibi pek çok yiyecek yanında yöresel hediyelik eşyalar, biblolar, duvar süsleri alabilir ve sevdiklerinize hediye götürebilirsiniz.


HAKKIMIZDA

SSC Tur (BSC Club Turizm Seyahat Acentası) seyahat acentası olarak 20 yılı aşan deneyimli kadrosuyla sizlere her zaman daha iyi ve daha kaliteli hizmet vermeyi ilke edinmiştir. Devam »

İLETİŞİM

[email protected]
0216 472 3939
Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:41
    Daire:12 Kadıköy / İstanbul
Sitemizde bulunan tüm fiyatlar, sistemde bulunan geçerli kredi kartları ile tek ödeme için en ucuz başlangıç fiyatlarıdır, yeterli kontenjanlarda geçerlidir.
v2