KAYIT     İLETİŞİM

 • Günübirlik Kartepe Turu (haftaiçi Hergün)

  Kayak Merkezleri'nin en başında gelen Kartepe'ye, SSC Tur'un her gün düzenlemiş olduğu Rehberlik ve Milli Park ücreti dahil olan Kartepe Kayak Turu ile en uygun…
  -%65
  1 Gün
  79TL
  130,35TL
  Kişi Başı
  Detaylar
 • KESİN ÇIKIŞ

  Günübirlik Uludağ Turu (hergün Kesin Kalkışlıdır)

  Beyaza bürünmüş bir doğada, karın keyfini isterseniz kar topu oynayarak ya da kayak yaparak, isterseniz muhteşem kar manzarasını izlerken şömine başında kahvenizi…
  -%65
  1 Gün
  Otobus
  89TL
  146,85TL
  Kişi Başı
  Detaylar
 • Günübirlik Ormanya Hobbit Evleri Sapanca Maşukiye Turu

  Aileniz ve arkadaşlarınızla birlikte yepyeni bir doğa turuna sizleri bekliyoruz.. Deniz ve Göl havasını, Orman ve Şelale dokusunu ailenizle birlikte iliklerinize…
  -%35
  1 Gün
  Otobus
  89TL
  120,15TL
  Kişi Başı
  Detaylar
 • İstanbul Çıkışlı Günübirlik Ilgaz Kayak Turu (cumartesi, Pazar)

  Yıldıztepe kayak merkezinde kayak ve kızak keyfi yaşamaya gidiyoruz.
  -%35
  1 Gün
  149TL
  201,15TL
  Kişi Başı
  Detaylar
 • Kastamonu Konaklamalı Ilgaz Kayak Turu (1 Gece Otel Konaklamalı)

  Çankırıda Doya Doya Kaymaya Eğlenmeye Kızak kaymaya Gidiyoruz.
  -%35
  2 Gün
  349TL
  471,15TL
  Kişi Başı
  Detaylar
 • Ilgaz (kayak Merkezi) Safranbolu Yörük Köyü Turu (1 Gece Konaklamalı)

  Tek turda Hem kayak turu hem doğa turu yapmak için sizleri davet ediyoruz.
  2 Gün
  Otobus
  399TL
  Kişi Başı
  Detaylar


Kartepe Kayak Turları
Gezi yolculuğumuzda Kartepe kayak turu gelmektedir. SSC turlarının katkılarıyla hazırlanan Kartepe kayak turları gezimiz için Kartepe bölgesi hakkında sizlere detaylı bilgiler sunmaya çalışacağız. Kartepe Kocaeli’ne bağlı bir ilçedir. Kartepe yerleşim ve ticaret açısından güçlü merkezlerden birisidir. Çok sayıda kişi özellikle kayak turizmi yapmak için bu güzel ilçeye gelmektedir. Kayak turizmi dışında ilçe çam, meşe, kestane, fındık gibi pek çok farklı türde ağaçların karışımından oluşan gür ormanlara da sahiptir. Bu açıdan burada kayak turizmi dışında trekking, doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz.

Kartepe’ye Ne Zaman Gidilir?
Kartepe’ye kayak yapmaya gitmek için genelde kış mevsimi tercih edilir. Kışın yağan muhteşem karı izlemek ve kayak yapmak için kış aylarında ilçede ziyaretçi sıklığı artar. Kayak sezonun başladığı dönem aralık ayı ortaları ve mart başında da sezon biter. SSCTUR yılın oniki ayı İstanbul ve Ankaradan Kartepe turları düzenlemektedir. 

Kartepe’ye Nasıl Gidilir?
Kartepe’ye özel araçları olanlar şahsi araçlarıyla olmayanlar ise otobüsle gidebilir. Otobüs için İstanbul'dan kış aylarında hergün SSCTUR otobüsleri ile gidebilirsiniz isterseniz green Park Otelde konaklama yapabilir isterseniz günü kayak yaparak geçirebilirsiniz. 

Kartepe’de Ne Yenir?
Kartepe’de yemek için en ideal yemek ekmek arası sucuktur. Kayak merkezlerin vazgeçilmezi sucuk keyfini Kartaltepe’de de yapabilirsiniz. Sucuk ekmek dışında Kartaltepe’de ayva tatlısıi ovma çorbası, Gebze mantısı, alabalık, kiremitte köfte, çene suyu gibi yemekler de yiyebilirsiniz.

Maşukiye: Kartepe gezisinde Maşukiye ilk sırada yer alır. Turistlerin en çok uğradığı yerlerden birisi Maşukiye’dir. Doğal güzellikleri ve ormanlık alanı ile burası piknik yapmak için ideal yerlerden birisidir.

Kuzu Yaylası: Doğal görünümü ile ilgi çekici yerlerden birisi de Kuzu Yaylasıdır. Kartepe’ye geldiğinizde burayı ziyaret edebilir ve bu eşsiz güzellikleri siz de görebilirsiniz.

Aygır Deresi: İçinde pek çok küçüklü büyüklü dere ve pınarların bulunduğu aygır deresi doğal görünümü ile buranın en güzel yerlerinden birisidir.

Hikmetiye Camisi: 1960 yılında restore edilen cami burada görülmesi gereken tarihi yapılardan birisidir. Kartepe’ye geldiğinizde bu muhteşem yapıyı mutlaka ziyaret edin.

Alabalık Vadisi: Hem doğal görünümü ile harika bir yer olan hem de taze balıklarıyla sizleri büyüleyecek bir yer olan Alabalık Vadisi Kartepe gezisinden görülmesi gereken yerlerden birisidir.

Başdeğirmen Mesire Yeri: Karapınar köyünde bulunan bu yerin özelliği ahşap dağ evleriyle dolu olması ve pek çok alabalık restoranının olmasıdır. Burada köy peynirinden yumurta, bal, tereyağ gibi pek çok doğal yiyecek bulabilirsiniz.

Sarımeşe: Meşe ormanlarıyla kaplı olan bu yer Temmuz ayında kültür şenlikleriyle dolu harika bir yerdir.

Eşme: Doğa ile iç içe olmak isteyen kişiler için Eşme’de piknik yapabilir ve doğa yürüyüşü yapabilirsiniz.

Kartepede’den Ne Alınır?
Kartepe’den dönüşte yanınızda götürmek için pek çok şey satın alabilirsiniz. Örneğin İzmit pişmaniyesi, kandıra yoğurdu, eşme ayvası, Değirmendere fındığı gibi pek çok yiyecek yanında yöresel hediyelik eşyalar, biblolar, duvar süsleri alabilir ve sevdiklerinize hediye götürebilirsiniz.

HAKKIMIZDA

SSC Tur seyahat acentası olarak 15 yılı aşan deneyimli kadrosuyla sizlere her zaman daha iyi ve daha kaliteli hizmet vermeyi ilke edinmiştir. Devam »

İLETİŞİM

[email protected]
0216 472 3939
Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:41
    Daire:12 Kadıköy / İstanbul
Sitemizde bulunan tüm fiyatlar, sistemde bulunan geçerli kredi kartları ile tek ödeme için en ucuz başlangıç fiyatlarıdır, yeterli kontenjanlarda geçerlidir.