KAYIT     İLETİŞİMKars Turları
SSCTUR her mevsim kars turları düzenlemektedir, Kış aylarında Doğu ekspresi ile yapılan uçaklı Kars turları ile Çıldır gölü üzerinde atlı kızaklara binebilirsiniz, Sarıkamış Şehitliği ve muhteşem pistleri ile kayak merkezinin tadını çıkarabilir, Ermenistan sınırında bulunan Ani Harabelerini gezerken büyüleneceğinizi şimdiden düşünmeye başlayabilirsiniz. Kars Kalesi ile meşhur bir ilimizdir, Kars Turu ile gezeceğiniz ilimizden Kars Kaşarı almadan geri dönmeyin Lütfen. Kars Balı ile de ünlü şehirlerimizdendir. Kars denilince aklıma Kafkas yöresi geleceğinden Kars gecelerinde Aşık atışması dinlemeye Kafkas dansları izlemeye Kars Kale restoranta bekleriz. 

Kars Turu
Kars turumuz Aralık- Mart ayları arasında her hafta kesin hareketli olarak yapılmaktadır. Menuçehr Cami, Ani Harabeleri ve Çıldır Gölünü görüyoruz. Çıldır gölünde atlı kızaklarla gezinti yaptıktan sonra Kars kaşarı için alışverişe gidiyoruz. Kars kültürünü daha yakından tanımak ve yöresel lezzetleri de tatmak için ekstra olarak düzenlediğimiz Kafkas Gecesine katılıyoruz. Canlı müzik eşliğinde  Kafkas dansının büyüsüne kapılıp Aşık atışmalarını  zevkle izleyebilirsiniz.Karsın meşhur Kaz etini ve diğer lezzetlerini de  (Gartol, Piti) tatma fırsatı bulacağız.

Doğu Ekspresi Kars Turu
Doğu Ekspresi turumuz her hafta kesin hareketli olarak yapılmaktadır. Turumuza Van Gölü kenarında muhteşem Van kahvaltısı ile başlıyoruz ve Van Gölünde kısa bir tekne turu yapıyoruz. Vanın meşhur kedilerini de görüp Van Kalesine ulaşıyoruz. Kars - Erzurum arası yaklaşık 4 saat sürecek olan yolculuğumuzu ise Doğu Ekspresi Treni ile gerçekleştiriyoruz. Güzel manzaralara doyacağımız yolculuğumuzun ardından Erzuruma ulaşıyoruz. Çifte Minareli Medreseyi ve Ulu camiyi görüp Oltu taşı için alışverişimizi de yaptıktan sonra bir sonraki turumuzda tekrar görüşmek üzere turumuzu sonlandırıyoruz.

Uçakla Kars Turları
Turumuz gidiş dönüş uçaklı olarak yapılmaktadır. Günümüzü daha çok değerlendirebilmek adına  sabah 06:00 - 08:00 saatleri arasındaki uçuşları tercih etmekteyiz. Havaalanında rehberimizle buluşmamızın ardından turumuza başlamaktayız. Karsta mutlaka görülmesi gereken yerler olan Ani Harabeleri, Çıldır Gölü, Kars Kalesi, Kümbet Cami, Kanlı Tabya ve Lala Mustafa Paşa tarafından yaptırılan Taş Köprüyü görüyoruz.  Kars kaşarı, Kars balı gibi yöresel ürünleri tadıp bol bol alışveriş yapıyoruz. 

Çıldır Gölü Kars Turları
Türkiye - Ermenistan sınırında Aras nehrinin önemli kolu olan Çıldır Gölüne ulaştıktan sonra her sene Aralık ayında donan  göl üzerinde atlı kızaklar ile gezebilir, donmuş göl üzerinde balık tutma keyfi yaşayabilirsiniz.Suya ulaşana kadar buzları kırıp açılan deliklerden balık avlandıktan sonra bu delikler bir gecede tekrar donuyor ve balıkçılar her gün yenisini açıyor.  Ve birde  eğer  fotoğraf tutkunu iseniz burada bol bol hatıra fotoğrafı çekme imkanı bulabilirsiniz.

Kars Kalesi

Kars Kaşarı

Sarıkamış Şehitliği

Kars Aşık Atışması

Kars Kafkas Dansları ve Gecesi

Kars Gezisi

Kars Turu Fiyatları

Trenle Kars Turu

Kars Van Erzurum Turları

Doğu Anadolu Turları ve Kars

HAKKIMIZDA

SSC Tur (BSC Club Turizm Seyahat Acentası) seyahat acentası olarak 20 yılı aşan deneyimli kadrosuyla sizlere her zaman daha iyi ve daha kaliteli hizmet vermeyi ilke edinmiştir. Devam »

İLETİŞİM

[email protected]
0216 472 3939
Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:41
    Daire:12 Kadıköy / İstanbul
Sitemizde bulunan tüm fiyatlar, sistemde bulunan geçerli kredi kartları ile tek ödeme için en ucuz başlangıç fiyatlarıdır, yeterli kontenjanlarda geçerlidir.
v2