KAYIT     İLETİŞİM

 • Günübirlik Edirne Lozan Anıtı Selimiye Camii Turu

  Edirne turu ile Trakya’nın tarihi kentinde unutulmaz bir gezi sizi bekliyor. Edirne'nin Meşhur Camii'lerini ziyaret edip ünlü ciğer tavasının tadına çıkaracağınız…
  -%50
  1 Gün
  Otobus
  900TL
  1.350TL
  Kişi Başı
  Detaylar


Edirne Kültür Turları
Bütçenizi sarsmadan, yakın mesafeli, kültürel zenginlikler ile ziyaretçilerini büyüleyen Edirne kültür turlarını SSC Tur ayaklarınıza getirmektedir. Yurdumuzun en nadide yerlerinden biri olan Edirne, en eski şehirlerden biridir ve bu yüzden kültürel zenginlikler açısından oldukça zengin bir ilimizdir. Yerli ve yabancı turistlerin her zaman ilk tercihleri arasında yer alan Edirne, yemek kültürüyle,tarihi güzellikleriyle, doğasıyla siz değerli ziyaretçilerini beklemektedir. Edirne kültür turları sırasından çok fazla tarihi mekanlar göreceksiniz. Özellikle Mimar Sinan'ın eserleri oldukça dikkat çekerken yine Edirne'de yiyeceğiniz ciğerin bugüne kadar yediğiniz diğer ciğerlerden ne kadar farklı olduğunu anlayacaksınız. Edirne kültür turlarının bir diğer avantajı ise uzun uzun zaman ayırmanız gereken bir tur seçeneği değildir. Günübirlik bile gidip doya doya güzel bir gezi geçirebilirsiniz. Bu özellikle yoğun iş hayatı olan kişiler için bir günlük de olsa güzel bir gezi fırsatı yakalamak isteyenler için ideal bir seçenektir.

Edirne'de Görülmesi Gereken Yerler
Edirne'nin en önemli özelliklerinden bir tanesi 88 sene Osmanlı İmparatorluğu'na başkentlik yapmasıdır diyebiliriz. Çünkü, bu özelliğinden dolayı Osmanlı'ya ait birbirinden harika mimari eserlere sahiptir. Edirne'ye gelip de Osmanlı'dan kalma mimari eserleri görmeden gitmeniz büyük kayıp olacaktır. Bu anlamda mutlaka ziyaret etmeniz gereken mimari eserlerden bahsetmek gerekirse Edirne'deki ilk dini yapı olan ve Mimar Sinan'ın ustalık eseri olan Selimiye Cami'den başlayabiliriz. Ve yine Osmanlıdan miras kalan Muradiye Camii, Eski Camii ve Üç Şerefli Camii görülmeye değer yapılar arasındadır. Edirne'ye Mimar Sinan'dan kalan en değerli miraslardan biri de Rüstem Paşa Kervansarayı'dır. Her yıl düzenli olarak yapılan Kırkpınar Yağlı Güreşleri de yine Edirne'de Saray İçi'nde yapılmaktadır.Mimari eserlerin yanı sıra her biri paha biçilemez kıymete sahip eserlerin bulunduğu Edirne Türk İslam Eserleri Müzesi de mutlaka ziyaret etmeniz gereken noktalardan biridir. Dünyadaki en uzun taş köprü olarak bilinen Uzun Köprü yine tarihten günümüze kalan tarihi değerlerimizden biridir. Tüm geziniz boyunca tabi ki sadece mimari eserler görmeyeceksiniz. Bu güzelliklerin yanı sıra gezinize Edirne'nin doğa harikalarını da dahil edebilirsiniz. Bunun için Meriç Nehri en ideal mekanlarınızdan biri olacaktır. Ayrıca Gala Gölünde nesli neredeyse bitmek üzere olan birbirinden farklı kuş türlerini çok yakından görüp muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz. Turunuza biraz heyecan katmak isterseniz de size tavsiyemiz Saros Körfezi'nde bir sualtı macerası yaşamanızdır. Tüm bu saydığımız güzellikleri ve imkanları SSC Tur olarak sizlere yaşatmaktan büyük mutluluk duymaktayız.

HAKKIMIZDA

SSC Tur (BSC Club Turizm Seyahat Acentası) seyahat acentası olarak 20 yılı aşan deneyimli kadrosuyla sizlere her zaman daha iyi ve daha kaliteli hizmet vermeyi ilke edinmiştir. Devam »

İLETİŞİM

[email protected]
0216 472 3939
Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:41
    Daire:12 Kadıköy / İstanbul
Sitemizde bulunan tüm fiyatlar, sistemde bulunan geçerli kredi kartları ile tek ödeme için en ucuz başlangıç fiyatlarıdır, yeterli kontenjanlarda geçerlidir.
v2