KAYIT     İLETİŞİMBodrum Turları
SSCTur Her hafta Çarşamba ve Pazar günleri çıkışlı bodrum turları ile bol bol denizin tadını çıkaracak akşamları bodrum sokaklarında eğlenceye doyamayacaksınız. Bodrum turları ile beyaza bürünmüş Ege'nin en değerli ilçesi olan ve tüm dünyanın gözünün üstünde olduğu Bodrum yaz aylarında insan seline dönüşüyor, Bodrum barlar sokağı, Gümbet barlar sokağı ile eğlence ve her türlü müzik bar disco bulabileceğiniz mekanlardır. Bodrum ilk girişte sizi muhteşem kalesi ile karşılayacaktır. Turgut reiste denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Bodrum turlarımıza katılacak misafirler için kredi kartına 18 taksit yapma avantajımızda bulunmaktadır.
Bodruma gidince unutulmayacak en önemlili Bodrum döneridir ve kesinlikle Bodrum barlar sokağında yemenizide tavsiye ederiz.

Bodrum Tatili Ve Turları

Ülkemizin Muğla ilinde bulunan Bodrum geçmişten günümüze en popüler tatil beldesi olup geçmişten günümüze adına birçok da şiir yazılmıştır. Giden insanların bir daha asla vazgeçemediği Bodrum tatili gerek gezilecek yerleri ile gerek halkıyla sımsıcak ve huzurlu bir tatil yaşatır ziyaretçilerine. Deniz, dağ ve çam ormanlarının buluştuğu tüm özellikleri arayan bir tatil istiyorsanız Bodrum tatil tercihlerinizin en başında bulunmalıdır.
 Bodrum; en eski yerleşim birimlerinden biri olan Halikarnas üzerine kurulmuştur. Bölgenin simgesi haline gelen Halikarnas Balıkçısı mahlasına sahip olan Cevat Şakir Kabaağaçlı'nın Bodrum için söylediği; '' Sanma ki sen geldiğin gibi gideceksin, senden öncekiler de böyleydiler. Akıllarını hep Bodrum'da bırakıp gittiler.'' sözleri Bodrum'un vazgeçilmez olduğunun ispatıdır.
 Bodrum'un bilinen en eski adı Halikarnassos'tur. Milattan Önce 484 yılında Dor'lar tarafından kurulan Bodrum, milattan önce 650 yılında Megeralıların bu şehre gelerek geliştirmesiyle bugünkü Bodrum olmuştur. Bodrum ismi ise Cumhuriyet'in ilanından sonra verilmiştir. 
 Bodrum'a uçakla gitmeyi tercih ederseniz Muğla'nın Milas hava alanında indiğinizde sizi Bodrum servisleri karşılar. Milas'tan yaklaşık 45 dakikalık bir kara yolu seyahatinizle muhteşem Bodrum'a ulaşabilirsiniz. Otobüsle seyahat edecekseniz direk Bodrum'a ulaşabileceğiniz otobüs firmaları bulunur.
 Bodrum'da her bütçeye uygun konaklama alanları bulunur. Pansiyonlar, çok lüks oteller ya da günlük veya haftalık kiralayabileceğiniz evler oldukça fazladır. Bunların dışında Bodrum'un tüm alanlarını gezip vaktinizi en kaliteli şekilde değerlendirmek isterseniz Bodrum turlarımızı inceleyebilirsiniz. 

 BODRUM'UN TARİHİ VE TURİSTİK YERLERİ

 Bodrum Kalesi
Bodrum'un merkezinde her gidenin muhakkak görmesi gereken bir Bodrum Kalesi bulunur. Bu Bodrum kalesinin içinde; Bodrum Su Altı Arkeoloji Müzesi, Bodrum Antik Tiyatrosu, Bodrum Mausoleion Açık Hava Müzesi, Mydnos Kapısı bulunmaktadır. Yani sadece Bodrum kalesine giriş yapan ziyaretçiler tüm bu tarihi yapıları aynı anda gezebilirler. 

 Bodrum Kalesi oldukça büyük bir alana sahiptir. Kalenin karşısında bulunan muhteşem deniz manzarasını izlemek için kalenin üstünde bir çay bahçesi bulunmaktadır. Kaleye ait olan çay bahçesinde ailenizle ya da arkadaşlarınızla samimi sohbetler ederken Bodrum ayaklarınızın altında olacaktır. Müze ücreti 30 TL’dir.  

 Bodrum Yel Değirmenleri

 Bodrum Yel Değirmenleri adeta Bodrum'un simgesi olmuştur. Ziyaretçiler hem tarihi bir alan gezerken hem de adeta bir görsel şölen yaşayacaklardır. Tarihe göre ilk yel değirmenleri milattan sonra 644 yılında Seisan'da görülmüştür. Bodrum'da bolca bulunan yel değirmenleri, kesme veya moloz taştan yapılmıştır. Değirmenin üzerinde ahşap konik biçimde bir çatı vardır. Beyaz badana ile sıvanmış duvarları ziyaretçilere ferah bir ruh hali yaşatır. Yel değirmenlerinin içine yuvarlak kemerli bir kapıdan girilir.

 Geçmişte değirmenlerin içinde un depoları da bulunurmuş. Yel değirmenleri rüzgarın etkisinden faydalanarak enerji üretmeye yararlar. Çok eski zamanlarda da yel değirmenleri; buğday öğütmek ve su depolamak gibi amaçlarda da kullanılmıştır. Bodrum'a gelip Yel değirmenlerini ziyaret edenler Bodrum'a bir daha aşık olacaklardır. 

 Bodrum Deniz Müzesi

 Yüzlerce tekneleri, tekne yapı atölyeleri ve tersanesi bulunan Bodrum için Bodrum Deniz Müzesi oldukça önemli bir yere sahiptir. Bodrum'da denizcilik çok eski tarihlerden gelmektedir. Bodrum Deniz Müzesi'de deniz tarihi çok eskiye dayanan Bodrum'un geçmişine ışık tutmanızı sağlayacaktır. Denize merakı olan ve tüm yolu Bodrum'a düşen yerli ve yabancı turistlerin muhakkak uğraması gereken bir yerdir. Aynı zamanda Türkiye'deki en önemli denizcilik ve tekne yapım merkezlerinden biridir Bodrum Deniz Müzesi. 
 Bunlara ek olarak Bodrum Deniz Müzesi 2011 yılında ziyaretçilerine açılmıştır ve içerisinde nakliye ve gezi tekneleri modellerini görebilirsiniz. Bunun dışında içerisinde deniz kabukları koleksiyonu da bulunur. Müze Bodrum merkezinde yer alır ve zamanında Bodrum'da kullanılan yolcu teknesi, balıkçı teknesi ve sünger teknesi gibi çeşitlerin maketleri bulunur. Bu maketlerin yanında da kullanan kişilerin fotoğrafları ve hakkında bilgileri bulunmaktadır. Müzede aynı zamanda Bodrum'un simgesi olan Halikarnas Balıkçısı adı ile bilinen asıl adı Cevat Şakir Kabaağaçlı için de oldukça içerikli bir köşe de bulunmaktadır. Müze giriş ücreti 20 TL’dir. 

 Zeki Müren Müzesi
 Bodrum'un en önemli gezilecek yerlerinden biri de şüphesiz Zeki Müren müzesidir. Türk Sanat Müziğinin en önemli isimlerinden biri olan Zeki Müren sahne hayatına doktorlarının önerisiyle ölümünden önceki 6 senesinde ara vermiştir. Ve bu ara verdiği 6 sene boyunca da Bodrum merkezde bulunan Kumbahçe mahallesinde kendisine denize karşı harika bir ev satın almıştır. Zeki Müren ömrünün en güzel yıllarını Bodrum'da geçirdiğini söylemiştir. Bodrum'da güzel dostluklar kurmuş, Bodrum esnafı tarafından oldukça sevilmiştir. Zeki Müren 1996 yılında vefat ettikten bir süre sonra Kültür ve Turizm bakanlığı tarafından yaşadığı iki katlı evi restore edilip müze haline getirilmiştir. 8 Temmuz 2000 tarihinde ziyarete açılmıştır ve halk tarafından büyük ilgi görmüştür. 
 Bodrum Kumbahçe mahallesinde bulunan Zeki Müren Müzesinin girişinde ziyaretçileri bilet aldıkları alan karşılar. Bu alanda çeşitli Zeki Müren fotoğrafları bulunur. Müzeyi gezen ziyaretçiler gezi boyunca Zeki Müren'in o eşsiz şarkılarını dinlerler. Alt katta Zeki Müren'in salonu, yatak odası ve mutfağı ziyaretçilere sunulmuştur. Bu bölümlerde bulunan eşyalar Zeki Müren'in sağlığında o evde yaşarken kullandığı gerçek eşyalardır. Üst katında ise 3 oda bulunur. Bu odalardan birinde Zeki Müren'in sahne kıyafetleri bulunurken, diğerinde aksesuarları, gözlük koleksiyonu ve her zaman fark yaratan ayakkabıları bulunmaktadır.
 Bir diğer odasında ise Zeki Müren'e hayranları tarafından gönderilen yüzlerce mektup bulunuyor. Son olarak iki katlı müzenin bahçesinde ise Zeki Müren'in ölmeden önce sahip olduğu arabası sergileniyor. Ve bahçede oldukça büyük bir Zeki Müren heykeli vardır ki, ziyaretçiler muhakkak fotoğraf çekilmekten kendilerini alamayacaklar. Müze giriş ücreti ise 5 TL’dir ve hijyen açısından içeride galoş giymek mecburidir. 
 Son olarak müzenin çıkışında sizi Zeki Müren fotoğrafları olan ürün satışları yapılan aynı zamanda dinleneceğiniz ufak bir dükkan bulacaksınız. Burada kahvenizi yudumlarken Zeki Müren şarkıları dinleyip, deniz manzarasında huzur bulabilirsiniz. 
 Tüm bu gezilecek alanın dışında Bodrum merkezin sokaklarında gezerken sevdiklerinize hediyeler götürebileceğiniz ufak dükkanlar bulunmaktadır. Hediyelik dükkanlar dışında, deri ayakkabı üretip satan dükkanlar, hiçbir yerde bulamayacağınız giyim butikleri ve tatil giyim dükkanları yanınıza hiçbir ihtiyacınızı almadan çantanızla çıkıp gitmenizi sağlar. Tüm ihtiyaçlarınızı bulabileceğiniz gibi aynı anda bu dükkanları büyük keyif alarak gezeceksiniz. 

 Bodrum Plajları ve Koyları

 Kış aylarında bile muhteşem olan Bodrum genelde yazları daha çok tercih edilir. Yaz tatilinin vazgeçilmezi plajları da Bodrum'da oldukça fazladır. Yaz sıcaklarında eğer Bodrum'u tercih etmişseniz birçok plaj bulacaksınızdır ve hepsinden de ayrı ayrı memnun kalacaksınızdır. Aşağıda listelediğimiz tüm koy ve sahillere Bodrum merkezinde bulunan otogardan servislere binerek kolayca ulaşabilirsiniz.

l Kargıack Koyu: Burası Bodrum'da bulunan ve bilinen en güzel plajlardandır. 2 km kadar sürecek bozuk bir yoldan gidilir Kargıcak'a. Fakat yolu ne kadar bozuk olsa da Kargıcak Koyu'na vardığınızda pişman olmayacaksınız. Çok önceleri buraya tekne turları gerçekleşirmiş ve suyu bulanıklaşmış zamanla. Fakat daha sonrasında halkın şikayeti ile jandarmalar tarafından yasaklanmış ve su eski berraklığına kavuşmuştur. Aynı zamanda burada çadırınızı da kurabileceğiniz bir alan vardır. 

l Peksimet Plajı: Bu plajın kenarında çok fazla işletme yok sadece bir kaç tane sahil restoranı tarzında yerler bulunuyor. Ayrıca bu plaj belediye şezlonglarıyla ziyaretçilerine ücretsiz hizmet vermektedir. Akşamları da gün batımının en güzel izlendiği yerdir.

l Mazı Köyü: İnsanların çok fazla bilgisi olmadığı bu sahil az bilindiği için daha sessiz ve sakin. Kalabalık sevmeyen ziyaretçiler buraya bayılacak. 

l Çakılyalı Koyu: Çok büyük bir alan değildir. Çevresinde bir kaç tane pansiyon bulunur. Sahilin ilerisinde ağaçlık bir alan bulunur ki bu da yeşille maviyi bir arada görmek isteyen ziyaretçiler için ideal bir ortamdır.

l İnceyalı ve Hurma Sahili: Bu ikisi tek bir koy gibidir fakat bir kaya parçası ikisini birbirinden ayırır. Az işletme vardır ve sakin ve huzur arayanlar için birebirdir. 

l Torba: Bodrum'daki ormanlık alanlardan biridir. Yine yeşil ile maviyi bir arada bulabilirsiniz. Sizi bu alanda tek rahatsız edecek şey fazla rüzgarlı olması olabilir. Denizi taşlık olduğu için su oldukça berrak ve sakin.

l Adabükü: Bodrum'un en fazla el değmemiş sahilidir. En güzel özelliği denizin berrak ve dalgasız olmasıdır. Yalnız herkes kullanamıyor. Site sakini ya da sitede bir tanıdığınız olması gerekir.

l Bardakçı Koyu: Eskiçeşme'ye bağlıdır ve denizi akvaryuma benzetilir. Çünkü içerisinde bulunan balıklarla birlikte yüzüyorsunuz. Şezlong hizmeti ücretli ama ücretsiz belediyenin sunduğu alanı da var fakat o biraz küçük. 

l Kumbahçe Sahili: Bu sahil Bodrum Merkezde bulunuyor. Karşınızda Bodrum Kalesi bulunuyor. Gün batımını izlemeyerek yüzme deneyiminiz sizi mutlu edecek. Ayrıca etrafında bulunan salaş mekanlarda tatilinize otantik bir hava katacak.

l Gümüşlük: Bu sahil çok fazla tercih edildiği için kafa dinlemek isteyenlere pek uymuyor. Fakat sosyal ortam ve kalabalık sevenler için oldukça canlı bir yer. Ayrıca denizi biraz yosunlu. Ve bu koya çok yakın olan Tavşan Adası'na denizden yürüyerek geçebilirsiniz. Ayrıca bu denizin seviyesi bel hizanızı geçmiyor. Son olarak burada aktivite olarak kano da kiralayabilirsiniz.

l Karaada: Bodrum Körfezi içinde bulunur ve tekne turu için harika bir alandır. Genelde tur yapan tekneler buraya demir atarlar. Turkuaz renkte harika bir denizi vardır ve ilgililer burada dalış da yapıyorlar.

l Bitez: Taşlığın üzerine kurulmuş bir iskele ve iskelenin üzerinde bir işletme. Burada denize girmek için ücret ödemeniz gerekmektedir. Yani iskelenin üzerindeki işletmede yediğiniz içtiğinize ücret öder iskeleden denize girersiniz.

l Türkbükü: Türkbükü Bodrum'da bilinen genelde ünlü isimlerin de tercih ettiği en canlı mekanları bulunan bir sahildir. 

l Akyarlar: Burası da Bodrum'a gelen ziyaretçilerin denize girmek için en çok tercih ettiği alanlardan biri. Çünkü denizi gayet temiz olduğu kadar ılıktır da. 

Bodrum'da Nerede Neler Yenilir?

 Bodrum Mandalinası... 

 Bodrum'da ne yenilir başlığımıza öncelikle Bodrum'da meşhur olan mandalinadan başlayalım. Bodrum'un her alanında Bodrum mandalinalı kahve çeşitleri ve Bodrum mandalinalı dondurmalar bulmanız mümkün. Buna ek olarak Ege'nin İncisi olarak simgelenen Bodrum yerli ve yabancı turistlere deniz, kum, güneşin en güzelini sunarken yemek konusunda da oldukça çeşitlidir.

 Bodrum'da Kahvaltı

 Günün en önemli öğünlerinden olan kahvaltı, Bodrum'da daha da fazla önem kazanır. Bodrum'da portakal ve mandalina ağaçları altında kahvaltı yapacağınız o kadar fazla mekan var ki kahvaltı sofrasından asla kalkmak istemeyeceksiniz. Bodrum'da bulunan kahvaltı mekanlarında peynir zeytin gibi bilinen kahvaltılıkların dışında bu mekanların bahçelerinde bulunan portakal ve mandalina ağaçlarının meyvelerinden yapılan taze reçelleri de deneyebilirsiniz. Bunların yanı sıra Bodrum'daki kahvaltı mekanlarında kendinizi anne evinde gibi hissedeceksiniz. Çünkü Bodrum'un yerli hakkı tıpkı Bodrum gibi sıcacık insanlardır. Yine Bodrum'da her kahvaltı mekanının bahçesinde yetiştirilen domates ve diğer sebzelerden tatmanız bile Bodrum'u vazgeçilmez kılacaktır.

 Esnaf Lokantaları ve Yöresel Lezzetleri

 Hem düşük bütçeyle karnımı doyurayım hem de yöresel lezzetleri tadayım diyenlere de karşılık veriyor Bodrum. Esnaf lokantası denilen uygun bütçeli ve her damak zevkine hitap eden mekanlarda Ege otları ile yapılmış müthiş lezzetli zeytinyağlıları ve ev yemeklerini tadabilirsiniz. Fakat bu tarz mekanlarda çok geç vakte kaldığınızda muhtemelen yemek kalmamış olacaktır. Ve girdiğiniz mekana muhakkak cibes otu, pancar kavurma ve de keşkek olup olmadığını sormalısınız. Çünkü bu tatları denemeden Bodrum'dan gitmek olmaz. Ev yemekleri denilince de ilk akla gelen yerdir Bodrum. Ege Mutfağından lezzetler mekanların en ünlü tatlarından biri olan kabak çiçeği dolması Bodrum ziyaretçileri için harika bir öğlen yemeği tercihidir. Aynı zamanda Bodrum'da öğle yemeğinizi yerken, Bodrum'un simgesi olan begonviller size harika bir görsel şölen ile eşlik edecektir. Bodrum'da öğle yemeği olarak yine çok meşhur olan kuru fasulye, pilav, yaprak sarması ve sütlü kadayıf dörtlüsünü de muhakkak denemelisiniz.

Sebzeli Döner

Bodrum'un vazgeçilmez ve kendine has olan bir diğer tadı da sebzeli döneridir. Bazı insanların damak zevkine göre biraz yağlı gelse bile, Bodrum'un klasik tatlarından biridir. Yağlı olduğunu düşünseniz bile denemeden gitmemelisiniz, çünkü sebzeli dönerin yaratılış yeridir Bodrum. Özellikle de, Bodrum'un harika gece eğlencelerinden çıktıktan sonra müthiş bir atıştırmalık olacaktır. Bodrum'da adım attığınız her alanda sebzeli döner yapan mekan bulabilirsiniz. Sıcakta döner yenmez diyenlerin, Bodrum'un sebzeli dönerini yedikten sonra tamamen fikirleri değişecektir. Fiyatları da oldukça uygundur. 

Bodrum'da Akşam Yemeği

Bir tatil beldesinin her öğününün ayrı ayrı lezzetli olabileceğini gösterir Bodrum. Kahvaltınızı yaptınız, öğle yemeğinizi begonviller eşliğinde yediniz ve sıra geldi akşam yemeğinize...
Bodrum'da akşam yemeği için lüks ve şık restoranlar bulabileceğiniz gibi, sokak arasında serpiştirilen masalarıyla daha salaş restoranlar da bulabilirsiniz. Bu mekanlarda Bodrum'un yöresel lezzetlerini tadabileceğiniz gibi aynı zamanda Dünya Mutfağından da lezzetler bulabilirsiniz. Özellikle İtalyan pizzaları ve spagettileri oldukça çeşitli ve meşhurdur.
 Bu akşam yemeklerinizi özellikle gün batımı saatlerine denk getirirseniz sizin için daha keyifli olacaktır. Bodrum'un kalbi olan Marina'da cadde boyunca oldukça şık ya da isteğinize göre salaş mekanlarda çok taze balık yiyebileceğiniz restoranlar bulabilirsiniz. Yine bu bölgede yiyeceğiniz midye dolmaların tadını başka hiçbir yerde bulamayacaksınız.
 Son olarak Bodrum Kale'sinde, tüm Bodrum manzarasını izleyerek şarabınızı yudumlayabileceğiniz mekanlarda bulunmaktadır.

Bodrum Turlarımız

Tatil yeri olarak Bodrum'u tercih edenler eğer bir rehber eşliğinde tüm bu güzellikleri görmek istiyorlar ise Bodrum turları araştırmaya başlayacaktır. Peki, mevcut Bodrum turlarımız nelerdir bunlar hakkında aşağıda maddeler halinde inceleyebilirsiniz.

* Bodrum - Fethiye Ölüdeniz ve Salda Gölü Turları 

* Bodrum - Marmaris - Datça - Akyaka Deniz Turu 

* Ankara Çıkışlı Bodrum - Fethiye- Ölüdeniz Turları

* Ankara Çıkışlı Bodrum - Marmaris - Datça - Salda Gölü Turları

* Ankara Çıkışlı Bodrum - Marmaris - Datça - Akyaka Turları

* Bursa Çıkışlı Bodrum - Fethiye - Ölüdeniz - Salda Gölü Turları

* Bursa Çıkışlı Bodrum - Marmaris - Datça - Akyaka Turları

* İzmir Çıkışlı Bodrum - Fethiye - Ölüdeniz - Salda Gölü Turları

* İzmir Çıkışlı Bodrum - Marmaris - Datça - Akyaka Turları

Turlarımız sadece bunlarla sınırlı değildir. Bunların yanı sıra uçak tercihli turlarımız, tekne turlu turlarımız, kayak ve tekne etkinlikleri bulunan turlarımız, kültür ve Gap turlarımız da bulunmaktadır. Turlarımızın içerikleri, kaç gün sürdükleri ve ücretleri hakkında daha detaylı bilgileri bu konudaki uzman ekibimizden Bodrum turu hakkında bilgi alabilir dilerseniz broşürlerimizi ya da sitemizi ziyaret edebilirsiniz.HAKKIMIZDA

SSC Tur (BSC Club Turizm Seyahat Acentası) seyahat acentası olarak 20 yılı aşan deneyimli kadrosuyla sizlere her zaman daha iyi ve daha kaliteli hizmet vermeyi ilke edinmiştir. Devam »

İLETİŞİM

[email protected]
0216 472 3939
Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:41
    Daire:12 Kadıköy / İstanbul
Sitemizde bulunan tüm fiyatlar, sistemde bulunan geçerli kredi kartları ile tek ödeme için en ucuz başlangıç fiyatlarıdır, yeterli kontenjanlarda geçerlidir.
v2