KAYIT     İLETİŞİMAnkara Çıkışlı Batı Karadeniz Kültür Turları

Karadeniz Bölgesinde tarihi güzellikleri ile öne çıkan bölüm Batı Karadeniz bölümüdür. Sıcak görünümlü ve doğal güzelliklere sahip şehirleri ile Batı Karadeniz ziyaretçilerini beklemektedir. Birçok turistik şehre sahip olan bu bölge de turistlerin en fazla ziyaret ettiği şehirler arasında Amasra, Safranbolu, Bolu, Kastamonu gibi gözde tatil merkezleri vardır. Bu bölgenin en önemli özelliği temiz havası, çok fazla ormanlık alanlarının olmasıdır diyebiliriz. Ama sadece bunları saymak eksik bir bilgi olacaktır. Özellikle metropol bir şehirde yaşayan, yoğun bir çalışma hayatı olan kişiler için ideal bir seçenek olan Batı Karadeniz Kültür Turları SSCTur tarafından farklı seçeneklerle siz değerli misafirlerin hizmetine sunulmuştur. Doğasının yanı sıra tarihi güzellikleri ve dingin atmosferi ile ziyaretçilerine huzur veren Batı Karadeniz kendine özgü tatlarıyla da ziyaretçilerin ilgi odağı olmaktadır.

Batı Karadeniz Kültür Turlarında Görülmesi Gereken Yerler

Batı Karadeniz'e gidip de orada yapmanız gereken etkinlikler, tatmanız gereken tatlar, görmeniz gereken yerler hakkında bir ön bilgiye sahip olursanız, gezinizi daha dolu dolu geçirebilirsiniz. Bu yazımızda SSC Tur olarak sizlere gerekli detayları vererek yardımcı olmaya çalışacağız. Öncelikle Batı Karadeniz'e gidip de mutlaka görmeniz gereken yerlerden bahsedelim. Batı Karadeniz'e gittiğiniz zaman size tavsiyemiz mutlaka Safranbolu'yu görmenizdir. Burada tarihi Kent Müzesi, Hükümet Konağı, Cinci Hanı, Mencilis Mağarası görülmeye değer yerler arasındadır. Amasra şehrinde ise tarihi mekanların yanı sıra liman bölgesinde gezintiye çıkıp tekne turlarına katılabilirsiniz. Eğer özellikle tarihi mekanlara ayrı bir ilginiz var ise Kastamonu bu anlamda tam da sizin aradığınız yer olabilir. Burada bulunan Ev Kaya Mezarları turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Görülmeye değer yerlere daha ir çok mekan ekleyebiliriz ama biz sizin için en çok ilgi odağı olan mekanları sıralayalım. Örneğin Sinop'taki Sinop Kalesi, Huzurlu bir doğa ortamı arayanlar için Bolu Abant Gölü ve Düzce'de yer alan plajlar, Batı Karadeniz'in en eski köyü sayılan Yörük Köyü, manzaralarıyla eşi benzeri olmayan Yedigöller yöresi , Sapanca Gölü ve özellikle kayak tutkunları için Kartalkaya Kayak Merkezi mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır.

Batı Karadeniz Kültür Turlarında Tadılması Gereken Tatlar

Güne dinamik başlamak istiyorsanız sabah kahvaltınızı Bolu yöresinde muhteşem bir köy kahvaltısı yapmalısınız. Gezini sırasında tatmanız gereken tatlar hakkında bir bilgiye sahip değilseniz sizlere birkaç öneride bulunabiliriz. Örneğin, Kastamonu yöresindeki et ekmeği, banduma ve caba güveci, Amasra bölgesinde yer alan balık restoranlarında her çeşit balığın olduğu ve balığın çok değişik şekillerde pişirilip servis edildiği bir ziyafet çekebilirsiniz. Özellikle balık sofranızda olması gerektiğini düşündüğümüz Amasra Salatası bu bölgeye özel bir salatadır ve her damak tadına hitap etmektedir.

HAKKIMIZDA

SSC Tur seyahat acentası olarak 15 yılı aşan deneyimli kadrosuyla sizlere her zaman daha iyi ve daha kaliteli hizmet vermeyi ilke edinmiştir. Devam »

İLETİŞİM

info@ssctour.com
0850 222 87 72
Hasanpaşa Mahallesi, Fahrettin Kerim
    Gökay Caddesi, No: 39-41/12 Kadıköy
11736
Sitemizde bulunan tüm fiyatlar, sistemde bulunan geçerli kredi kartları ile tek ödeme için en ucuz başlangıç fiyatlarıdır, yeterli kontenjanlarda geçerlidir.