• Ankara Çıkışlı Fırtına Gibi Gap Turu
  • Ankara Çıkışlı Fırtına Gibi Gap Turu
  • Ankara Çıkışlı Fırtına Gibi Gap Turu
  • Ankara Çıkışlı Fırtına Gibi Gap Turu
  • Ankara Çıkışlı Fırtına Gibi Gap Turu
  • Ankara Çıkışlı Fırtına Gibi Gap Turu
  • Ankara Çıkışlı Fırtına Gibi Gap Turu
  • Ankara Çıkışlı Fırtına Gibi Gap Turu
  • Ankara Çıkışlı Fırtına Gibi Gap Turu
  • Ankara Çıkışlı Fırtına Gibi Gap Turu
%50
Ankara Çıkışlı Fırtına Gibi Gap Turu
GAP
Yarım Pansiyon Konaklamalı Tur


Gezilecek Yerler: ALMACI PAZARI - Hz. YUŞA TÜRBESİ - BAKIRCILAR ÇARŞISI - TAHMİS KAHVEHANESİ ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ - KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ - CENDERE KÖPRÜSÜ - NEMRUT DAĞI GÜNEŞ BATIŞI- NİSSİBİ KÖPRÜSÜ - DİYARBAKIR ULU CAMİİ- MARDİN KAPI – DİYARBAKIR KAPI - MARDİN ULU CAMİİ - MARDİN ÇARŞILARI-DEYR-UL ZAFARAN MANASTIRI - GÖBEKLİTEPE - BALIKLIGÖL - AYN-I ZELİHA GÖLÜ - Hz İBRAHİM MAKAMI - ŞANLIURFA ÇARŞILARI - SIRA GECESİ-HARRAN – HALFETİ – ADANA – AKSARAY
4 Gece 5 Gün 3 Gece Otel Konaklaması
1698,00 TL
849 00
TL
%50
Başlıca ÖzelliklerSSC ÖneriyorRehberlikKonaklamalı TurlarSigortaOtobüs
Bölgede Öne Çıkanlar
Düşlediğimiz , özlemini çektiğimiz bölgeye hep beraber gidiyoruz…
Halfeti Tekne Turu ve Nemrut Dağı Minibüs Ulaşımı ÜCRETSİZ!!!
4 Gece 5 Gün 3 Gece Otel Konaklaması
Araç Hareket Noktaları ve Saatleri

21:00 Meşrutiyet caddesi 22/3
21:10 Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı
21:20 Armada Avm Önü
21:30 Konya Yolu Çırağan Et Lokantası Önü
22:00 Gölbaşı Shell Benzin İstasyonu  
Sabah alacağımız (Ekstra) kahvaltı sonrasında Bakırcılar Çarşısı, Hz. Musa’nın yeğeni Hz. Yuşa Türbesi, Yemeniciler Arastası ve Almacı Pazarı’nı gördükten sonra Türkmen Ağası ve Sancak Beyi Mustafa Ağa Bin Yusuf tarafından, Mevlevihane Tekkesi’ne gelir getirmesi amacıyla 1635-1638 yılları arasında yaptırılmış Tahmis Kahvesi’nde Menengiç Kahvesi içerek zamanda yolculuk yapıyoruz. Çarşılarda vereceğimiz serbest zamanın ardından Büyük İskender’in generallerinden ve daha sonra Suriye Kralı da olan Selevkos Nikator’un kurduğu, sonrasında Roma’nın eline geçen Zeugma Şehri’ndeki Romalı Generallerin Villalarının taban mozaiklerinin sergilendiği, 2748 m2 mozaik ile dünyanın ikinci büyük mozaik müzesi olma özelliğini taşıyan, Zeugma Mozaik Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Ziyaretimiz sonrasında 1517 yılında Mercidabık Seferi sırasında Yavuz Sultan Selim’in “Yavuz’un İli” adını verdiği Yavuzeli, isminin eski çağlarda Arat olduğu anlaşılan Araban, Timur'un istilalarına karşı destanlaşan kahramanlıkları ile Yıldırım Beyazıt'tan takdirname alan ilk şehir Besni istikameti ile Yavuz Sultan Selim’in İran Seferi dönüşünde Osmanlı’ya kattığı Adıyaman’a ulaşarak minibüslerimize binip Güneşin Batışı’nı izlemek üzere yola çıkıyoruz. Kommagene Krallık ailesinin kadınlarına ait Karakuş Tümülüsü, İmparator Septimius Severus döneminde yapılan Cendere Köprüsü ziyaretlerimizden sonra zirveye ulaşarak I. Antiochos’un tanrılara ve atalarına minnettarlığını göstermek için yaptığı görkemli anıt mezarı ve tanrılarının anıtlarını görerek Güneş Batışı’nı izledikten sonra Otelimize Ulaşıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Yol Üzeri Tesislerde Ekstra Olarak Alınacaktır. • Tur Ücretine Dahil Değildir.
Öğle Yemeği: Adıyaman İskender 85 Restoran. • Tur Ücretine Dahil Değildir.
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe Veya Set Menü Olarak Alınacaktır.
Konaklama: Adıyaman Antiochos Otel, vb.
Rota: Ankara – Gaziantep (700Km) / Gaziantep – Adıyaman (150Km) / Adıyaman – Kahta (70Km)
Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, 2015’te açılan ve 620m uzunluğundaki Nissibi Köprüsü üzerinden geçip, Osmanlı döneminde Diyarbakır vilayetine bağlı bir kaza olan, 1926 yılında Urfa'ya bağlanarak ilçe haline getirilmiş Siverek istikameti ile ilk yerleşimi Fis Kayası adı verilen sarp bölgenin bugünkü İç kale arazisinde kalan kesiminde Amida veya Virankale olarak adlandırılan Höyükte tespit edilmiş Diyarbakır’a ulaşıyoruz. Uzunluğu 5700m’ye ulaşmış, dört kapısı ve seksen iki burcu bulunan Surların içerisine girerek, 639 yılında Müslümanlar tarafından feth edilince Camiye çevrilmiş, İslamiyetin 5. Harem-i Şerif’i Diyarbakır Ulu Camii, Ünlü şair Cahit Sıtkı Tarancı’nın 1910 yılında doğduğu ev ve Diyarbakır sivil mimarisinin en güzel örneklerinden biri olarak günümüze ulaşmış, Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evi’ni ziyaretimiz sonrasında, Diyarbakır’ın İl Merkezine en yakın, coğrafi açıdan en büyük, Nüfus açısından da dördüncü büyük ilçesi Çınar’dan geçerek Yavuz Sultan Selim döneminde 1516 yılında Osmanlı topraklarına dahil edilmiş Mardin’e varıyoruz. Diyarbakır Kapı’da aracımızdan inerek (2.00TL) Şehiriçi Dolmuşlar ile Cumhuriyet Meydanı’na ulaşıp Mardin Sokaklarında yapacağımız yürüyüş sonrasında Artuklu Dönemi mimari örneklerinden, dilimli kubbesi ve minaresiyle Mardin'in sembolü olan Mardin Ulu Cami gezimizin bitiminde vereceğimiz serbest zaman sonrasında Telkari, Eşek Sütü Sabun, Mavi Badem Şekeri alışverişi yapabilirsiniz. Alısveriş Molası sonrasında Otelimize Ulaşıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Veya Set Menü Olarak Alınacaktır.
Öğle Yemeği: Mardin Kasr-ı Kaya Restoran. • Tur Ücretine Dahil Değildir.
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe Veya Set Menü Olarak Alınacaktır.
Konaklama: Mardin Yay Grand Otel, vb.
Rota: Adıyaman - Diyarbakır (210Km) / Diyarbakır - Mardin (95Km)
Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, 5. yüzyılda inşa edilen, 1932’ye kadar 640 yıl boyunca Süryani Ortodoks patriklerinin ikametgah yeri olan Deyr-ul Zafaran Manastırı ziyaretimiz sonunda bilinen en eski adı Dunaysır olan, Artuklular döneminde Urfa ve Diyarbakır’ı Musul’a bağlayan yol üzerinde canlı bir konaklama ve ticaret merkezi olan Kızıltepe, Arzana adlı bir beyliğin hükümet merkezliğini de yapan, 1516 yılında Osmanlı egemenliği altına girmiş Viranşehir istikameti ile 1995-2006 yılları arasında Şanlıurfa Müze Müdürlüğü başkanlığında, Alman Dr. Klaus Schmidt ve ekibinin katılımıyla kesintisiz kazı çalışmaları gerçekleştirilmiş, Dünyanın orijinal hâliyle günümüze kalmış en eski tapınağı, “İnsanlık Mirası” kavramının adeta ete kemiğe büründüğü, ve Dünya’nın Tarihi’ni değiştiren Göbekli Tepe’ye ulaşarak 12bin yıl öncesi Tapınakları göreceğimiz Göbeklitepe gezimizi yapacağız. Sonrasında, Hz. İbrahim’in Nemrut tarafından ateşe atıldığı Balıklıgöl, Nemrut’un kızı Zeliha’nın Göz Yaşları’ndan oluştuğuna inanılan Ayn-ı Zeliha Gölü, Hz. İbrahim’in Doğduğu Mağara gezilerimizi yapıp, M.Ö. 10.000 yıllarına ait neolitik bir alan üzerine kurulduğu tahmin edilen Şanlıurfa Kalesi’ni Panoramik görerek Şanlıurfa Çarşıları’nda vereceğimiz mola devamında Otelimize Ulaşıyoruz. Kısa bir süre dinlendikten sonra dileyen konuklarımız ile Kurtuluş Savaşı’nın bize armağanı ve bölge kültürünü tanıyabileceğimiz Sıra Gecesi Organizasyonumuza (Ekstra 90.00TL) katılıyoruz. Konaklama Otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Veya Set Menü Olarak Alınacaktır.
Öğle Yemeği: Şanlıurfa Tatlısöz Restoran. • Tur Ücretine Dahil Değildir.
Akşam Yemeği: Sıra Gecesi Programı Akşam Yemeklidir. • Tur Ücretine Dahil Değildir.(90 TL)
Konaklama: Şanlıurfa Nevali Otel – Şanlıurfa Güven Otel - Uludağ Otel, vb.
Rota: Mardin - Göbeklitepe (190Km) / Göbeklitepe - Şanlıurfa (35Km)
Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, avlusunda yer alan Anadolu’da Emeviler döneminde kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale ve Tarihi Surları görüp Konik Kubbeli Evlerinden birini ziyaret ediyoruz. Yöresel kıyafetler giyip fotoğraflar çektikten sonra, çoğu 2000 yılında su tutmaya başlayan Birecik Barajı’nın suları altında kalan, Karagül Dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Halfeti’ye ulaşarak teknemize biniyoruz. Kral Kızı Mağarası, Rum Kale ve sonrasında Savaşan Köyü’nde Fırat’ın suları altında kalan Cami ve minaresini görüp tekrar Halfeti’ye dönüyoruz. Birecik Barajı'nın 643 km²lik gölet kısmında yapacağımız Yaklaşık 1 saat sürecek Tekne Turumuzun bitiminde aracımıza binerek Adana istikameti ile yaklaşık 9 saat sürecek dönüş yolculuğumuzun Gece Saatlerinde bitiminde Ankara'ya Vardığımızda Sizleri Aldığımız Noktalarda Bırakarak Bir Sonraki Organizasyonumuzda Buluşmak Üzere Vedalaşıp, Turumuzu Tamamlıyoruz.
Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Veya Set Menü Olarak Alınacaktır.
Öğle Yemeği: Halfeti Duba Restoran. • Tur Ücretine Dahil Değildir.
Akşam Yemeği: Yol Üzeri Tesislerde Ekstra Olarak Alınacaktır. • Tur Ücretine Dahil Değildir.
Konaklama: Bu Gece Konaklama Yapılmayacaktır. • Tur Ücretine Dahil Değildir. 
Rota: Şanlıurfa – Harran (45Km) / Harran - Halfeti (165Km) / Halfeti – Ankara (795Km)
- 3 Gece Otel Konaklaması
- 3 Sabah Kahvaltısı
- 2 Akşam yemeği
- Halfeti Tekne Turu
- Nemrut Dağı Minibüs Ulaşımı
- Tüm Çevre gezileri
- Profesyonel rehberlik hizmetleri
- Araç İçi ikramları
- 1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası
- Lüks Araçlar İle Ulaşım
- İlk gün Sabah Kahvaltısı
- Öğle Yemekleri
- Şanlıurfa Akşam Yemeği(Sıra Gecesi Dahil 90 TL)
- Nemrut Shuttle ücreti (5 TL)
- Tüm Yemeklerde alınan içecekler
- Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar
- Tüm özel harcamalar
- Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Tura çıkış gününden; 72 Saat (3 Gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunuluyor.Konaklamalı turlarda sigorta bedeli kişi başı 30 TL’dir. 
Acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta kapsamı detayları ; Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır) 
Turumuz: Rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda SSCTur misafirlerine 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Turlarımızda kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Lütfen bu konuda ısrarcı olmayınız. 3-4 numaralı koltuklar rehberimize tahsis edilmiştir. 3 Günden fazla konaklamalı turlarda koltuk rotasyonu uygulanmakadır. Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından bildirilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 15 dakika önce kalkış noktasında hazır olunuz. Yol yoğunluğu, trafik vb. sebeplerden aracın gecikmesinden SSC Tur sorumlu tutulamaz. Geç kalan ve tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar. T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez.

Tura katılım tarihinden önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numarasına kısa mesaj olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğruluğuna veya kullanılabilir olmasına dikkat ediniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir. Rehber hava koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Mücbir sebeplerden (olumsuz hava şartları, yol, doğal afet, bulunulan bölgedeki aşırı yoğunluk, Trafik kazası vb.) veya misafirlerimize verilen zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden SSCTur kesinlikle sorumlu değildir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

Bölgelerde verilen serbest zamanlar, müze ve ören yerlerinde verilecek serbest zamanlar her turda farklılık göstermektedir. Tur rehberimiz tarafından düzenli olarak misafirlere bildirilmektedir. Profesyonel Kokartlı Tur Rehberi gezi noktalarına göre programı belirleyip, uygun saate depar verecektir. Tura katılan her misafir tur rehberinin bildireceği saate uymayı Kabul ve taaahüt etmiş sayılır. Otelllerden çıkış saatleri de tur rehberinin belirleyeceği program dahilindedir. Otellerde standart uygulanan Giriş - Çıkış saatleri Yurt içi Kültür Turlarında geçerli değildir. Rehberiniz tarafından bir gün öncesinden saati bildirilecektir.

Kültür turlarımızın tamamında Erken Rezervasyon dahil olmak üzere KADEMELİ FİYAT uygulaması bulunmaktadır. Aynı tarihteki Paket Turun içindeki rezervasyon sayısı arttıkça fiyatları da kademeli olarak yükselecektir. Ödeme alınmadan fiyat sabitleme yapılamaz.

Turlarımızda sunulan Ekstra Ücretli Aktiviteler (Balon Turu, Sıra Gecesi, Atv, Teleferik Zipline, Yamaç Paraşütü, Tekne Turu, Rafting, Fayton, Kar Bisikleti vb.) özel işletmelerce hizmet verilmektedir. Hizmet sağlayıcı firmalar fiyat değişiklik hakkını saklı tutar. Ücretlerdeki değişikliklerin acentemizle ilgisi bulunmamaktadır. Bayram gibi özel günler farklı fiyat uygulayabilmektedirler. Bu tür ekstra aktivite ödemeleri Ssc Tur ve tur programı dışında ekstra ödeme olup firmamızı bağlayıcı bir uygulama değildir. En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. Bu sirkü 31/08/2019 tarihinde hazırlanmıştır.
Orta Fırat Bu bölümde Akdeniz iklimi görülür. Bölgenin içlerine doğru iklim karasallaşır. Kış sıcaklık ortalaması, Dicle Bölümü'ne göre daha yüksektir. Bölümün kış sıcaklık ortalaması 0 °C'nin altına pek düşmez. Yağış en fazla kış mevsiminde görülür. Yıllık yağış tutarı 700 mm dir. Yaz aylarında yağışların azalması ve sıcaklığın yüksek olması kuraklığı arttırmıştır. İç kesimlerde karasal iklim görülür. Dicle Bölümü'nde karasal iklim etkilidir. Bölümde yazlar çok sıcak ve kurak, kışlar ise soğuktur. Bölümün yüksek kesimlerinde kar yağışları görülür. Kış mevsiminde sıcaklık 0 °C nin altına düşer. Bölümdeki yıllık yağış miktarı 500–600 mm’dir. 
Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.Nemrut Dağı için yanınıza sıcak tutacak kıyafet almalısınız. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabi ki en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı yanınıza almayı unutmayınız 
Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısına göre belirlenmektedir.

38 kişi ve üzeri Otokar Doruk MercedesTravego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner
31 kişiye kadar lüks Otokar SultanMaxi
27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan
18 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen Crafter araçlar kullanılır.

MERCEDES TRAVEGO & TOURİSMO
46+1 koltuklandırma, Abs, Asr,Klimalı, karoseri indirme kaldırma sistemi,Tempomat, biri önde biri orta kapıda olmak üzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd player (DVD-CD-MP3 ),sıcak su ünitesi, 2 adet soğutucu dolap.

NEOPLAN TOURLINER & CITYLINER
46+1 koltuklandırma, Abs, Asr,Klimalı, karoseri indirme kaldırma sistemi,Tempomat, biri önde biri orta kapıda olmak üzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd player (DVD-CD-MP3 ),sıcak su ünitesi, 2 adet soğutucu dolap.

MAN FORTUNA
46+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, suısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cdve dvd oynatıcı

MİTSUBİSHİ SAFİR
46+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, suısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cdve dvd oynatıcı

OTOKAR DORUK
38+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, SesSistemi, 15 Lcd Tv

OTOKAR SULTAN MAXİ
31+1 koltuklandırma, Abs,Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Sessistemi, 15 Lcd Tv

ISUZU NOVO – ISUZU TURKUAZ - OTOKAR SULTAN
27+1 koltuklandırma, Abs,Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Sessistemi, 15 Lcd Tv

MERCEDES SPRİNTER – VOLKSWAGEN CRAFTER
15 + 1 koltuklandırma, Abs,Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucudolap, Sıcak su ünitesi
Yorumlar
Arama Talep Formu
Adınız :
Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Telefon Numaranız :
Talebiniz :