• Yılbaşı Özel Uçaklı Gap Mardin Urfa Diyarbakır Turu
  • Yılbaşı Özel Uçaklı Gap Mardin Urfa Diyarbakır Turu
  • Yılbaşı Özel Uçaklı Gap Mardin Urfa Diyarbakır Turu
  • Yılbaşı Özel Uçaklı Gap Mardin Urfa Diyarbakır Turu
  • Yılbaşı Özel Uçaklı Gap Mardin Urfa Diyarbakır Turu
  • Yılbaşı Özel Uçaklı Gap Mardin Urfa Diyarbakır Turu
  • Yılbaşı Özel Uçaklı Gap Mardin Urfa Diyarbakır Turu
  • Yılbaşı Özel Uçaklı Gap Mardin Urfa Diyarbakır Turu
  • Yılbaşı Özel Uçaklı Gap Mardin Urfa Diyarbakır Turu
  • Yılbaşı Özel Uçaklı Gap Mardin Urfa Diyarbakır Turu
%50
Yılbaşı Özel Uçaklı Gap Mardin Urfa Diyarbakır Turu
GAP
Yarım Pansiyon Konaklamalı Tur


Gezilecek Yerler: Mardin, Deyrulzaferan Manastırı, Dara Antik Kenti, Mor Gabriel, Midyat, Konukevi, Hasankeyf, Göbeklitepe, Şanlıurfa, Balıklıgöl, Sıra Gecesi, Yılbaşı Özel
3 Gece 4 Gün 3 Gece Otel Konaklaması
2900,00 TL
1450 00
TL
%50
Bölgede Öne Çıkanlar
Gidiş : 29.12.2019 Pegasus Havayolları PC2380 08:00
Dönüş : 01.01.2020 Pegasus Havayolları PC2385 21:05
Gidiş - Dönüş Uçaklı
2 GECE MARDİN HB 1 GECE ŞANLIURFA BB KONAKLAMA

Farklı bir bölgede
Alışılagelmişin dışında hem eğlenmeye hem de büyülenmeye hazır mısınız?
Müze Kent Mardin’in kültürel değerlerini görüp Tarihin sıfır noktasına bir göz atıp 2020 yılına muhteşem unutulmaz eğlenceyle merhaba demek için sizleri davet ediyoruz…

ŞANLIURFA SIRA GECESİ EĞLENCESİ İLE YILBAŞI GALASI FARKIYLA
HASANKEYF , GÖBEKLİ TEPE , BALIKLI GÖL , MOR GABRİEL

Bu Turumuz 44 kişi ile sınırlıdır. Geç kalmadan yerinizi ayırtın…
Havalimanı Servis Saatlerimiz;

04:15 İncirli Doğtaş Mobilya Önü
04:30 Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü
05:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

29.12.2019:
Sabah saatlerinde belirtilen kalkış noktalarından buluşarak siz değerli misafirlerimizle birlikte İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Havalimanı'na kendi imkanları ile gelen misafirlerimiz ile 06:00’de Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde buluşuyoruz. Pegasus Havayolları'nın 08:00 uçağı ile Diyarbakır Havalimanı’na hareket ediyoruz. Uçağımız 09:50' de iniyor ve bizi bekleyen aracımıza biniyoruz. Tarihi surlar içerisindeki Dicle’nin sevgilisi Diyarbakır'ın Tarihi Hasan Paşa Hanı’nda meşhur kahvaltısını tadıyoruz(Ekstra). Edebiyat dünyamızın önemli isimlerinden 35 yaş şiiri ile tanınan, Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu ve şu anda müze olarak hizmet veren evi geziyoruz. Bu ev aynı zamanda Diyarbakır sivil mimarisinin de en güzel örneğidir. Sur içerisinde İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan Anadolu’da kurulan ve V.Haremi Şerif olan Diyarbakır Ulu Cami’ini geziyoruz. Yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip olduğu bilinen Diyarbakır surlarının en eskisi olan Keçi Burcunu panoramik görüp, öğle yemeğimiz için Batman’ a hareket ediyoruz. Batman’da yöreye özgü tatlardan oluşan leziz et ve kebapların tadına bakabilirsiniz (Ekstra). Batman’daki öğle yemeğimizin ardından araç içi ikramlar eşliğinde Hasankeyf’e doğru yola çıkıyoruz. Yapılan araştırmalara göre ilk defa 12 bin yıl önce yerleşimin başladığı, bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış, sular altında kalacak olan Hasankeyf’e gidiyoruz. Hasankeyf gezimizin ardından Midyat’a doğru yola çıkıyoruz. Midyat’a vardığımızda ilk olarak  Süryanilerin anayurdu olarak bilinen Turabdin Bölgesinin kalbi konumundaki Mor Gabriel Manastırı'na gidiyoruz. Manastır meşe ağaçları ile örtülü tepe noktalarının birinde 1600 yıllık tarihi ile gelen misafirleri büyüleyerek karşılıyor. Süryani Kilisesi tarafından “İkinci Kudüs” olarak ilan edilen Mor Gabriel (Deyrulumur)  Manastırı ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Midyat’ın yaşam biçimi ve kültürel zenginliğini taş binaların oluşturduğu dar ve eski sokaklarında gezintiye çıkıyoruz. Bir çok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konukevi' ni gezdikten sonra, Midyat’ a özgü telkâri sanatının en nadide eserlerini ve işçiliğine tanıklık edeceğimiz, Midyat Gümüşçüler çarşına hareket ediyoruz. Burada siz değerli misafirlerimize telkâri sanatının ustaların elinden yapılmış olan gümüş işlemeleri için alışveriş molası veriyoruz. Molamızın ardından. Mardin’e  hareket. Akşam saatlerinde Mardin’e varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

 

Sabah Kahvaltısı: Diyarbakır Tarihi Hasan Paşa Han’da Serbest Zamanda Alınacak Olup Tur Ücretine Dahil Değildir.
Öğle Yemeği: Batman’da Ali Usta’da Serbest Zamanda Alınacak Olup Tur Ücretine Dahil Değildir (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup Tur  Ücretine Dahildir.
Konaklama: Yay Grand Otel vb Mardin

30.12.2019:Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Mezopotomya'nınn orta yerinde şehadet parmağı gibi göğe yükselen Gündüz seyranlık Gece gerdanlık olan Mardin'i keşfetmeye başlıyoruz. Mardin’de yapımına Artuklu dönemi’nde başlanmış ve Akkoyunlu Hükümdarı Cihangiroğlu Kasım döneminde tamamlanmış Kasımiye Medresesi’ni ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretimiz sırasında rehberimizin bilgilendirici anlatımlarının ardından, 5. yüzyılda yapılan bir Süryani manastırı ve Süryanilerin önemli merkezlerinden biridir. Mor Hananyo Kilisesi, Azizler Evi, Meryem Ana Kilisesi ve Güneş Tapınağı manastırın önemli yapılarını oluşturan Deyrüzzaferân Manastırını geziyoruz. Buradaki gezimizin ardından, Öğle Yemeği,bölgenin yöresel yemeklerinden oluşan öğle yemeği menümüzü almak adına anlaşmalı restaurantımıza gidip leziz yemeklerinin tadını çıkartıyoruz.( Ekstra) Öğle yemeğimizin ardından Diyarbakır Kapı bölgesinden aracımızdan inip yürüyüşümüze başlıyoruz. Peygamber Efendimizin habercisi olarak bilinen Abdullah Bin Enes El Cüheyni'nin Kabri’nin bulunduğu Şeyh Çabuk Camii’ni dışarıdan görerek Cumhuriyet Meydanı’na ulaşıyoruz. Yürüyüşümüze, Ermeni Usta Lole tarafından 11.yy da yapıldığı tahmin edilen ve minaresi ile meşhur Ulu Camii’ni görüp bilgiler alıyoruz. Sokaklar arasında kemerli geçişleri sağlayan Abbaraları, eski bir Ermeni Konağı olan ve Şahtana Konağı olarak bilinen Eski Ptt Binası ve 13. Yüzyılın başlarında Artuklu Sultanı Melik Nasreddin Artuk Aslan tarafından yaptırıldığı sanılan Şehidiye Camii’ni görerek devam ediyoruz. Şehidiye Camimizin ziyaretimizin sonrasında  bölgenin meşhur Süryani şarabından tatma ve meşhur mardin şekerlemelerinden alabilmeniz için serbest zaman molası veriyoruz. Bu alışveriş molamızın ardından, Akşam yemeği ve konaklamamız için otelimize yerleşiyoruz. Bölgedeki otelimizde akşam yemeği ve konaklama.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Alınacak Olup Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Ebrar Mahalli Yöresel Menü Olarak Alınacaktır(Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe  Olarak Alınacaktır.
Konaklama: Yay Grand Otel Mardin

31.12.2019: Sabah otelimizde alınan kahvaltı ardından Tarihi İpek Yolu güzergahında bulunan, Kızıltepe - Viranşehir üzerinden Peygamberler Şehri olan, hepimizin hafızalarında Çiğ Köfte, Balıklı Göl, Harran denildiğinde aklımıza gelen Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Göbekli Tepe ile gezimize başlıyoruz. Dünya arkeolojisinin göz bebeği olan ve arkeolojik çalışmaların halen devam ettiği, dünyada bilenen ilk tapınağı içinde barındıran Göbekli Tepe Kutsal Alanını geziyoruz. Ardından öğle yemeği molamızı veriyoruz. Yemek sonrasında Şanlıurfa merkezde gezimize başlıyoruz. Halil Rahman Gölü, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, Hz İbrahim Makamı’ndan ötürü ismini alan Makam Camii, Rızvaniye Camii, Mevledi Halil Camii, Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı görüyoruz. Panaromik Urfa Kalesi, Tarihi Çarşılardan olan Sipahiler, Hüseyinciler, Bakırcılar Çarşısını geziyoruz. Ardından Eşkıya filminden anımsayabileceğiniz Gümrük Han’da çay molası veriyoruz. Günün sonunda aracımızla buluşarak dinlenmek için otelimize ulaşıyoruz. Hazırlıklarımızı tamamladıktan sonra Urfa Kültürünün bir parçası olan Sıra Gecesi eşliğinde yeni yıla merhaba diyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe alınacak olup Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Şanlıurfa Tatlısöz Restaurant'ta yöresel menü olarak alınacaktır.
Yılbaşı Özel Akşam Yemeği: Paşa Sarayı Konuk Evi (Ekstra) 150 TL
Konaklama: Nevali Otel Şanlıurfa

Yılbaşı Menüsü;Ordür Tabağı, Ara Sıcaklar, İçli Köfte, Semusek, Salatalar, Lebeni, Bostana, Ana Yemek, Kuzu Dolma, Ara Öğün, Çiğköfte, Meyve, Çerez, Tatlı, Katmer, İçecekler (Su, Çay, Mırra, Soft, Ayran, Kola, Fanta)Müzik Eğlence Yöresel Sanatçılar, Yılbaşı Özel Hediye Çekilişi, Alkol (Ekstra)

 Not: Soft İçecekler Dahil Alkollü İçecekler Extra'dır.

01.01.2019: 2019 yılının ilk gününde otelimizde aldığımız kahvaltı ardından Dünya’da ilk buğdayın kültüre alındığına inanılan ve pek çok özelliğiyle ilklere sahip olan Harran’a geçiyoruz. Burada ilk olarak Harran Şehrinin ortasında 22 mt yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evlerinden birini ziyaret ediyoruz. Konuk olduğumuz evlerde yöresel kıyafetler giyinip fotoğraflar çekiniyoruz. Gezimizin ardından, uçağımıza hareket etmek üzere aracımızda buluşuyoruz. Pegasus Havayolları PC2385 21:05 uçuşuyla İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına uçuşumuzu gerçekleştirip Sabiha Gökçen Havaalanında bizleri bekleyen transfer aracımıza binerek siz değerli misafirlerimizi almış olduğumuz kalkış noktalarımıza bir sonraki SSCTUR organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Alınacak Olup Ücretine Dâhildir
Öğle Yemeği: Siverek Emmas Bucak Tesislerinde Alınacaktır.(Ekstra)
Akşam Yemeği: Diyarbakır'da Can Ciğerde Alınacaktır.(Ekstra)
Konaklama: Bu Gece Konaklama Yoktur!

- İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanından Diyarbakır Havaalanına Gidiş Dönüş Uçak Bileti
- 2 gece Mardin Yay Grand Otel Yarım Pansiyon Konaklama
- 1 gece Şanlıurfa Nevali Oda Kahvaltı Pansiyon Konaklama
- Otellerde 3 Sabah Kahvaltısı
- Otellerde 2 Akşam Yemeği
- Otopark Ücretleri
- Tüm Çevre Gezileri
- Profosyenel Rehberlik Hizmetleri
- Araç İçi İkramlar
- 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

- İlk Gün Sabah Kahvaltısı
- Tüm Öğlen Yemekleri
- Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
- Sıra Gecesi ve Yılbaşı Galası
- Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar
- Extra Belirtilen Organizasyonlar
- Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Orta Fırat Bu bölümde Akdeniz iklimi görülür. Bölgenin içlerine doğru iklim karasallaşır. Kış sıcaklık ortalaması, Dicle Bölümü'ne göre daha yüksektir. Bölümün kış sıcaklık ortalaması 0 °C'nin altına pek düşmez. Yağış en fazla kış mevsiminde görülür. Yıllık yağış tutarı 700 mm dir. Yaz aylarında yağışların azalması ve sıcaklığın yüksek olması kuraklığı arttırmıştır. İç kesimlerde karasal iklim görülür. Dicle Bölümü'nde karasal iklim etkilidir. Bölümde yazlar çok sıcak ve kurak, kışlar ise soğuktur. Bölümün yüksek kesimlerinde kar yağışları görülür. Kış mevsiminde sıcaklık 0 °C nin altına düşer. Bölümdeki yıllık yağış miktarı 500–600 mm’dir. 

Turumuz: Rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda SSCTur misafirlerine 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Turlarımızda kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Lütfen bu konuda ısrarcı olmayınız. 3 Günden fazla konaklamalı turlarda koltuk rotasyonu uygulanmakadır. 3-4 numaralı koltuklar rehberimize tahsis edilmiştir. Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından bildirilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 15 dakika önce hareket noktasında hazır olunuz. Araçlarımız  hareket saatinde  hareket etmektedir. Yol yoğunluğu ve trafik gibi sebeplerden aracın gecikmesi durumundan acente sorumlu tutulamaz. Geç kalan ve  tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar. T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez.

Tura katılım tarihinden  önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numarasına kısa mesaj  olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğruluğuna veya kullanılabilir olmasına dikkat ediniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir.  Rehber hava koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Mücbir sebeplerden (olumsuz hava şartları, yol, doğal afet, bulunulan bölgedeki aşırı yoğunluk, Trafik kazası vb.) veya misafirlerimize verilen zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden SSCTur kesinlikle sorumlu değildir.  Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

Turlarımızda sunulan Ekstra Ücretli Aktiviteler  (Balon Turu, Sıra Gecesi, Atv, Teleferik Zipline, Yamaç Paraşütü, Tekne Turu, Rafting, Fayton, Kar Bisikleti vb.) özel işletmelerce hizmet verilmektedir. Hizmet sağlayıcı firmalar fiyat değişiklik hakkını saklı tutar. Ücretlerdeki değişikliklerin acentemizle ilgisi bulunmamaktadır. Bayram gibi özel günler farklı fiyat uygulayabilmektedirler. Bu tür ekstra aktivite ödemeleri firmamız ve tur programı dışında ekstra ödeme olup firmamızı bağlayıcı bir uygulama değildir. En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. Bu sirkü 24/10/2018 tarihinde hazırlanmıştır.

T.C Vatandaşı olmayan misafirlere müzekart verilememektedir. Yabancı uyruklu misafirlerimizin müze giriş ücretleri kendilerine aittir.
Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar. Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. 
Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı, bot veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabi ki en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı yanınıza almayı unutmayınız. 
OTOKAR SULTAN MAXİ
31+1 koltuklandırma, Abs,Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Sessistemi, 15 Lcd Tv

ISUZU NOVO – ISUZU TURKUAZ - OTOKAR SULTAN
27+1 koltuklandırma, Abs,Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Sessistemi, 15 Lcd Tv

MERCEDES SPRİNTER – VOLKSWAGEN CRAFTER
15 + 1 koltuklandırma, Abs,Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucudolap, Sıcak su ünitesi


TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.
Yorumlar
Arama Talep Formu
Adınız :
Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Telefon Numaranız :
Talebiniz :