KAYIT     İLETİŞİM

SSC Tur ile Kemer Otelleri %40'a varan erken rezervasyon indirimleri ve 18 aya varan taksit imkanıyla sizleri bekliyor.

 • Amsterdam Boutique Otel & Residence

  Amsterdam Boutique Otel Kemer merkezde Denize 220 metre uzaklıkta yer alan ve ailemiz tarafından işletilen butik otelimiz, modern şekilde dizayn edilmiştir.
  Oda Kahvaltı
  200TL
  Kişi başı
  Detaylar
 • Get Enjoy Hotels

  Get Enjoy Hotels Antalya, Kemer bölgesinde bulunmaktadır. Tesisin denize uzaklığı 200 - 300 metre arasındadır. Tesis çocukların da konforunu düşünmekte olup, bebek…
  Herşey Dahil
  270TL
  Kişi başı
  Detaylar
 • Limak Limra Hotels & Resort

  Olimpos dağları eteklerinde denize sıfır konumda bulunan Limak Limra Hotels & Resort ulaşım kolaylığıyla da dikkat çekiyor. Akdeniz’in rüya gibi sularında yüzüp…
  Herşey Dahil
  1.125TL
  Kişi başı
  Detaylar
 • Transatlantik Hotel & Spa

  ULTRA HERŞEY DAHİLKahvaltı (07.00 ile 10.00 saatleri arasında)Geç…
  MÜSAİT ODA BULUNAMADI
  Farklı tarihleri arayabilir veya size özel fırsatlar için bize ulaşabilirsiniz
  Ultra Herşey Dahil
  Detaylar


 • Sadece Oda
 • Oda Kahvaltı
 • Yarım Pansiyon
 • Tam Pansiyon
 • Herşey Dahil
 • Ultra Herşey Dahil
 • Tam Pansiyon Plus
 • İngiliz Kahvaltısı
 • Alkolsüz Herşey Dahil
 • Alkollü Herşey Dahil

SSC Tur ile Kemer Otelleri %40'a varan erken rezervasyon indirimleri ve 18 aya varan taksit imkanıyla sizleri bekliyor.

KEMER HAKKINDA

Bir sahil bölgesi olan Kemer, ismini 1900'lü yıllarda alıyor. O dönemlerde bölgede yaşayan köy halkı, dağlardan gelen sel sularından korunmak amacıyla dağ eteklerine uzunluğu 23 km olan duvar örüyorlar. Örülen bu duvar aynı zamanda bölgeye Kemer adını veriyor. Kemer harita konumunda Konyaaltı'nın güneyinde bulunuyor. Yüz ölçümü 471 km olan Kemer, Antalya merkeze yaklaşık 40 km uzaklıkta bulunuyor. Batı Torosların eteğinde yer alan Kemer, ormanların ve dağların denizle buluştuğu eşsiz bir coğrafi konuma sahip. 1980'lerden önce küçük bir köy olarak bilinen Kemer, hızla gelişerek ilçe olabilecek niteliklere ulaşmış. Kemer turizm faaliyetlerinden önce tarım ve hayvancılığın yoğun olarak görüldüğü bölgede şimdilerde de bu faaliyetleri görebilmek mümkün. Türkiye'nin önemli bir turizm kenti olan Kemer nerede diye soracak olursanız, yeşil doğası, berrak ve mavi deniziyle Antalya'nın bir ilçesi konumunda. Saf doğanın ve mavi denizin buluşma noktası olan Kemer, huzur dolu mekanlarıyla yılın her dönemi misafirlerini ağırlayabiliyor. 320 yat kapasitesiyle Kemer marinası yat turizmi için de önemli noktalar arasında bulunuyor. Kemer kıyılarında doğal oluşumlarla meydana gelmiş irili ufaklı limanlar da görülüyor. Kemer, doğal güzelliklerinin yanında zengin bir tarihi mirasa sahip. Kemer tarihi çeşitli uygarlıkların etkisinde şekilleniyor. Şehir, verimli topraklarıyla, tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan bölgede bulunan birçok farklı kalıntıyla ön plana çıkıyor. Olympos ve Phalesis Antik Kentleri bu tarihi barındıran önemli tarihi noktalar arasında yer alıyor. Bu yönüyle Kemer kültür tatili için de ilgi çeken noktalar arasında yer alıyor. 52 km uzunluğundaki kıyı şeridi, Kemer'in turistik açıdan en çok ilgi çeken alanları arasında yer alıyor. Kemer sahip olduğu mavi bayraklı plajlarıyla deniz, kum ve güneşin keyfini çıkarmaya olanak sağlıyor. Geniş kumsallar ayrıca birçok aktivite imkanını da beraberinde getiriyor.

HARİTA VE YOL TARİFİ

Önemli bir turizm bölgesi olan Kemer'e farklı yollarla ulaşabilmek mümkün. Kemer hangi bölgede diye sorulacak olursa, Akdeniz Bölgesi'nde ve tipik bir Akdeniz kasabası olduğunu söyleyebiliriz. Kemer'e nasıl gidilir sorusunun üç farklı cevabı bulunuyor. Hava yolu, kara yolu ve deniz yoluyla Kemer'e kolayca ulaşım sağlanabiliyor. Kemer'e 57 km uzaklıktaki Antalya Havalimanına birçok şehirden uçuşlar bulunuyor. Havalimanından Kemer'e araç kiralayarak keyifli bir yolculuk sonrası ulaşım mümkün oluyor. Düzenli kalkan servisler veya taksi yoluyla da havalimanı Kemer arası ulaşım sağlanabiliyor. Özel araçla farklı noktalardan Kemer'e ulaşabilmek de mümkün. Yeşilin tonları arasında doğayla iç içe keyifli bir yolculukla ulaşım sağlanırken farklı noktalarda mola verme ve etrafı tanıma imkanı bulabilmek mümkün oluyor. Bir sahil bölgesi olan Kemer'e deniz yoluyla da ulaşım sağlanabiliyor. Antalya'dan Kemer'e deniz otobüsleri bu ulaşım ağında kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bölgede bulunan yat limanı Kemer'e özel tekne ve yatlarla ulaşımı mümkün kılıyor. Kemer yol tarifi konusunda farklı alternatifler sunuyor. Bu durum bölgenin ziyaret edilmesini kolay kılıyor.

HAVA DURUMU VE İKLİM

Akdeniz Bölgesi'nde bulunan Kemer, Akdeniz iklimi özelliklerini taşıyor. Yazlar sıcak ve kurak geçerken, kışlar ılık ve yağışlı oluyor. Kemer'de Akdeniz iklimi bitki örtüsü olan makileri de görebilmek mümkün. Kışın yağışlar yağmur şeklinde oluyor. Nadiren, bölgede kar yağışı görülebiliyor. Kemer hava durumu yılın genelinde soğuk olmadığı için 8 ay denize girilebilecek sıcaklıklar olabiliyor. Yıllık ortalama güneşli gün sayısı 300 gün olan Kemer bu özelliğiyle ülkemizdeki sıcak bölgeler arasında yer alıyor. Bu durum bölgeye farklı dönemlerde ziyaretlere uygunluk yaratıyor. Kıyı bölgelerinde yazlar uzun süreli ve oldukça sıcak geçebiliyor. Kemer hava sıcaklıkları yazın 40 derecenin üzerine çıkabiliyor. Bu dönemler, ayrıca bölgenin turizm yoğunluğu en yüksek olan dönemleri oluyor. Plajlar ve havuzlar güneşin tadını çıkarmak ve serinlemek için kullanılan noktalar arasında yer alıyor. Bu sıcaklıklara bağlı olarak yaz dönemlerinde deniz suyu sıcaklıkları da 30 dereceye yaklaşabiliyor. Kemer'in iç bölgelerinde karasal iklimin etkileri de görülebiliyor. İç kesimlerde günlük sıcak farklılıkları oluşabiliyor.

GEZİLECEK YERLER

Tahtalı Dağı, Göynük Kanyonu, Phaselis, Moon Light Parkı, Folklorik Yörük Parkı, DoluSu Park, Kemer Cumhuriyet Meydanı, Beylerdağı Sahil Milli Parkı, Çalış Tepesi, Diinopark, Tekirova Ekolojik Doğal Parkı, Beldibi Yeni Merkez Camii, Kemer Dolfin Park, Olbia Park, Merkez Eyüp Sultan Camii, Kemer Pazarı, Schwabach Parkı, Atatürk Ağaç Parkı, Tekiova Tabiat Parkı, Sünnet Lake, Blue World Diving Center, Olympos Teleferik, Tekirova Dalış Merkezi, Fly Club, Club Inferno.

HAKKIMIZDA

SSC Tur seyahat acentası olarak 19 yılı aşan deneyimli kadrosuyla sizlere her zaman daha iyi ve daha kaliteli hizmet vermeyi ilke edinmiştir. Devam »

İLETİŞİM

[email protected]
0216 472 3939
Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:41
    Daire:12 Kadıköy / İstanbul
Sitemizde bulunan tüm fiyatlar, sistemde bulunan geçerli kredi kartları ile tek ödeme için en ucuz başlangıç fiyatlarıdır, yeterli kontenjanlarda geçerlidir.
v2