KAYIT     İLETİŞİM

 • Ankara Çıkışlı Batı Karadeniz Abant Safranbolu Amasra Turu (1 Gece Konaklamalı)

  Unesco Dünya Kültür Mirası Listesinde Bulunan Müze Kent Safranbolu'da, Geleneksel Osmanlı Mimarisinin En Güzel Örneklerini İnceleme Fırsatı, Çeşm i Cihan Olarak…
  -%50
  2 Gün
  Otobus
  1.599TL
  2.398,50TL
  Kişi Başı
  Detaylar
 • Günübirlik Abant Gölcük Gölü Turu

  Bol ve doğal oksijenin sizde yarattığı etkiyi hemen fark edecek, yer çekiminin azaldığı hissine kapılacaksınız. Dilerseniz göl kenarında uzun ve sakin bir yürüyüş…
  -%35
  1 Gün
  Otobus
  599TL
  808,65TL
  Kişi Başı
  Detaylar
 • Günübirlik Bolu Yedigöller Turu

  Bir doğa harikasıdır Yedigöller, yedi adet gölün olağanüstü beraberliğidir. Yedigöller’in her mevsimi bir başka güzel ama İlkbahar ve Sonbaharı kaçırılmayacak zamanlarıdır.…
  -%50
  1 Gün
  Otobus
  599TL
  898,50TL
  Kişi Başı
  Detaylar
 • Günübirlik Düzce Şelaleleri Ve Topuk Yaylası Turu

  Şelaleler Cenneti Olarak Bilinen, Issızlığın İçinde Nefes Kesen Güzellikteki Düzce Şelalelerini ve Manzarası ile Kendine Hayran Bırakan Topuk Yaylasını Birlikte…
  -%30
  1 Gün
  Otobus
  599TL
  778,70TL
  Kişi Başı
  Detaylar
 • Batı Karadeniz Abant Safranbolu Amasra Turu (1 Gece Konaklamalı)

  Unesco Dünya Kültür Mirası Listesinde Bulunan Müze Kent Safranbolu'da, Geleneksel Osmanlı Mimarisinin En Güzel Örneklerini İnceleme Fırsatı, Çeşm i Cihan Olarak…
  -%50
  2 Gün
  Otobus
  2.290TL
  3.435TL
  Kişi Başı
  Detaylar


Abant Turları

Günübirlik bir tur planı yapmak isteyenler için SSCtur olarak birbirinden eşsiz yerleri gezip görebilme imkanı sunmaktayız. Zaten ülkemizi düşündüğümüz zaman ne kadar şanslı bir millet olduğumuzu daha iyi anlayabiliriz. Birbirinden muhteşem ve görkemli yerlere sahip olan yurdumuzun her karışını gezmek gerektiğini düşünüyoruz. Görülmesi gereken yerlerden bir tanesi de Abant'tır. Peki Abant hakkında neler biliyoruz ve Abant ne gibi güzelliklere sahiptir?

Abant Hakkında Her Şey

Abant Gölü, Bolu'nun Mudurnu ilçesine 18 km. uzaklıktadır. Yükseklik olarak ortalama 1350 metredir ve 125 hektarlık bir alana sahiptir. Abant Gölü herkesin de bildiği gibi bir heyelan set gölüdür. Abant Gölü 1988 yılında etrafındaki 1150 hektarlık zengin bitki örtüsü nedeniyle Tabiat Parkı olarak koruma altına alınmıştır. Çok çeşitli bitki örtüsüne sahip olan Abant Gölü yüksek yamaçlarında da Abant Çiğdemi ve göldeki Abant Alabalığı ile de oldukça bilinen bir özelliğe sahiptir. Göl etrafında Günübirlik tur düzenleyenler için 4 tane piknik alanı bulunurken Samat yaylası civarında da 330 çadır kapasiteli kamp alanları bulunmaktadır. Bu sayede Abant ziyaretçileri eşsiz bir doğa manzarası ile oldukça dinlendirici vakitler geçirebilmektedir. Ayriyeten göl çevresi de gezinti amaçlı asfalt yol şeklinde düzenlenmiştir.

Abant'ta Görülmesi Gereken Yerler

Abant Gölü ülkemizde doğal güzellikleriyle ziyaretçilerinin hafızalarına kazınan muhteşem bir yerdir. 1970 yıllarında Abant Gölü Yeşilçam'ın vazgeçilmez film karelerinden biri olmuştur ve bu yıllardan sonra bu bölgeler daha hareketli bir hale gelerek olduğundan çok daha fazla ziyaretçi akınına uğramıştır. Tabi ki Abant sadece Abant Gölü ve çevresinden ibaret değildir. Bahsettiğimiz bu güzelliğin yanında Yedigöller Milli Parkı, Seben Kaya Evleri, Yıldırım Beyazıt Camii, Süleyman Paşa Camii, Saraçhane Camii, Akşemseddin Türbesi, Orta Hamam, Yıldırım Beyazıt Hamamı gibi hala tarih kokularını içerisinde barındıran ziyaretçilerine tam bir geçmişe yolculuk yapma fırsatı veren eşsiz ve büyüleyici mekanlar da bize göre Abant ziyaretçilerinin mutlaka görmesi gereken yerlerdir.

Yedigöller Turları

İstanbul Çıkışlı Yedigöller turları özellikle sonbahar aylarında çok fazla ilgi görmektedir, sebebi ise dökülen yapraklarla eşi benzeri görülmeyen doğa harikası bir milli park oluyor Yedigöller Miili parkı. Herke'de sahilde kahvaltımızı aldıktan sonra Yedigöllere yola çıkıyoruz, Mangal keyfi yapacağımız ve yaklaşık 4 km yol yürüyeceğimiz bu turumuz için yanınıza çok rahat spor ayakkabılar almanız gerekmektedir. Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlıgöl olarak adlandırılan bu göllerin enbüyüğü Büyükgöldür.

Örmece Yaylası

Örmece yaylasına geldiğiniz zaman ilk gözünüze çarpan otantik bir görünüm olacaktır. Çünkü, Abant'ın Örmece Yaylası ahşap evleri görsellik olarak oldukça dikkat çekmektedir. Bunun yanı sıra taş kaldırımlar ahşap evlerin verdiği otantik atmosferin tam bir bütünleyicisi olmuştur. Örmece Yaylası ziyaretçilerine rahatlatıcı bir yürüyüş yapabilme imkanı tanırken dileyenlere de çadır kurup güzel bir kamp yapma imkanı sunmaktadır.

Sinekli Yaylası

Şehrin tüm gürültüsünden uzaklaşıp ruhunuzu ve bedeninizi arındırmak isterseniz Sinekli Yaylası ilk durağınız olabilir. Yaylanın bol oksijenli ortamlarında mis gibi doğa yürüyüşü yaparken doğal ortamda kendiliğinden yetişen doğal mantarlar da toplayabilirsiniz.

Samandere Şelalesi

Doğal bir şelale olan Samandere Şelalesi, Orman Bakanlığı tarafından Tabiat Anıtı Olarak tescil edilip koruma altına alınmıştır. Ziyaretçilerine kamp alanlarıyla çadır kurma imkanı sağlarken günübirlik ziyaretçilerine de piknik alanlarıyla piknik yapma imanı vermektedir. Ayrıca yürüyüş parkurları da yine ziyaretçilerinin deşarj olabilmesi için muhteşem bir fırsattır.

Abant Doğal Yaşam Müzesi

Abant Gölü'nün girişinde yer alan bu müze mimari olarak ahşap bir yapıya sahiptir. Bu mekana gelenler Abant bölgesinin vahşi hayvanlarını, doğal bitki örtüsünü görebilir.

Abant'a Hangi Mevsimde Gidilmeli

Abant her mevsimde ayrı ayrı güzelliklere sahip bir bölge olduğu için aslında her mevsim gidilebilecek bir yerdir. Yaz ve bahar aylarında tercih eden ziyaretçileri tam bir doğa harikasıyla baş başa kalıp ruhlarını arındırabilme imkanı yakalayabilir. Doğal mekanlarında kamp yapıp, dinlendirici doğa yürüyüşleri yapabilir. Abant Gölü kış aylarında karla kaplı ağaçlarının muhteşem görüntüsü ve gölün bembeyaz örtüye bürünmüş haliyle ziyaretçilerini büyülemektedir.


HAKKIMIZDA

SSC Tur (BSC Club Turizm Seyahat Acentası) seyahat acentası olarak 20 yılı aşan deneyimli kadrosuyla sizlere her zaman daha iyi ve daha kaliteli hizmet vermeyi ilke edinmiştir. Devam »

İLETİŞİM

[email protected]
0216 472 3939
Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:41
    Daire:12 Kadıköy / İstanbul
Sitemizde bulunan tüm fiyatlar, sistemde bulunan geçerli kredi kartları ile tek ödeme için en ucuz başlangıç fiyatlarıdır, yeterli kontenjanlarda geçerlidir.
v2