• Yılbaşı Özel Uçaklı Trabzon Rize Batum Turu
 • Yılbaşı Özel Uçaklı Trabzon Rize Batum Turu
 • Yılbaşı Özel Uçaklı Trabzon Rize Batum Turu
 • Yılbaşı Özel Uçaklı Trabzon Rize Batum Turu
 • Yılbaşı Özel Uçaklı Trabzon Rize Batum Turu
 • Yılbaşı Özel Uçaklı Trabzon Rize Batum Turu
 • Yılbaşı Özel Uçaklı Trabzon Rize Batum Turu
 • Yılbaşı Özel Uçaklı Trabzon Rize Batum Turu
 • Yılbaşı Özel Uçaklı Trabzon Rize Batum Turu
 • Yılbaşı Özel Uçaklı Trabzon Rize Batum Turu
%35
Yılbaşı Özel Uçaklı Trabzon Rize Batum Turu
KARADENİZ
Yarım Pansiyon Konaklamalı Tur


Gezilecek Yerler: TRABZON-SÜMELA MANASTIRI-MEMİŞAĞA KONAĞI-SÜRMENE-RİZE-AYDER-ZİLKALE-HOPA-BATUM
3 Gece 4 Gün 3 Gece Otel Konaklaması
Fiyat Sorunuz
%35
Bölgede Öne Çıkanlar
YILBAŞI ÖZEL UÇAKLI KARADENİZ BATUM TURU 

    Gidiş  :  29.12.2018 Pegasus Havayolları PC2814  08:15 - 09:50

 Dönüş :   01.01.2019 Pegasus Havayolları PC2833 19:55 - 21.00

Gidiş-Dönüş Uçaklı

3 GECE AYDER YAYLASINDA KONAKLAMA

2019 Yılına Çifte Gala ile Merhaba Demeye Hazır mısınız?

Gelinliğini Giymiş Uzungöl ve Ayder Yaylasını Hiç Böyle Görmediniz

Karadeniz’in Eşsiz doğasını ve manzarasını doyasıya yaşamak, aynı zamanda Batum’u gezip gece hayatındaki eğlenceye katılmak için tadı damağınızda kalacak, Unutamayacağınız farklı bir davet gönderiyoruz… 

AYDER YAYLASINDA VE BATUMDA  YILBAŞI GALASI FARKIYLA

  Bu Turumuz 26 kişi ile sınırlıdır. Geç kalmadan yerinizi ayırtın

29.12.2018: Havalimanına kendi imkanları ile gelen misafirlerimizle 06:45’te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde buluşuyoruz. Pegasus Havayolları PC2814  08:05 uçağı ile Trabzon  Havalimanı’na hareket ediyoruz. Uçağımız 09:50' de iniyor ve bizi bekleyen aracımıza biniyoruz. Karadeniz manzarası eşliğinde kahvaltımızı(extra) aldıktan sonra Trabzon’daki gezimize başlıyoruz. 13.yy da I. Manuel Komnenos zamanında yapılmış, 1572 tarihinde camiye çevrilen, ardından 1964 tarihinde müzeye çevrilmiş ve 2013 yılında tekrar camii olarakhizmet vermeye devam eden Ayasofya’yı geziyoruz. Trabzon merkezde küçük bir gezinti yapıyoruz. Bu gezintide Trabzon’a has olan Telkâri Sanatının örneklerini görebileceğimiz ve satın alabileceğimiz Telkâri Atölyesi ve Mağazası gezintinin ardından Soğuksu Mevkiine doğru yola çıkıyoruz. Burada bizi bir 20.yy şaheseri olan Atatürk Köşkü karşılıyor. Ulu Önder, bu köşkü 1924 ve 1930 yıllarında ziyaret etmiş ve 1937 yılında bir kez kalmış, vasiyetinin bir kısmını da bu köşkte yazmıştır. Köşk’ün mimarisi ve bahçesi sizleri büyüleyecek cinstendir. Atatürk Köşkü gezimizin ardından Of-Çaykara güzergahını takip ederek 1050m rakımda bulunan doğaharikası uzungölü geziyoruz. Yeşilliği ve manzarasıyla kartpostallardan aşina olduğumuz Uzungölü beyaz örtü altındaki içinizi ısıtacak manzarasını görünce oradan ayrılmak istemeyeceksiniz. Daha sonra Ayder yaylasındaki otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Zigana Yörük Çadırnda açık büfe veya serpme olarak alınacaktır. Extra
Öğle Yemeği: Altınboğa Köfte Akçaabat
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacaktır.
Konaklama: Ayderoom Otel / AYDER

30.12.2018: Sabah gözlerimizi Ayder’in muhteşem manzarasında açıp manzaranın tadını çıkarttıktan sonra kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı ardından fırtına vadisinin muhteşem manzarası eşliğinde Fındıklı’ya geçiyoruz. Fındıklı’dan Laz kültürünün hakim olduğu güzel bir karadeniz köyü olan Çağlayan köyüne gidiyoruz. Mikroklima alanı özelliğinden dolayı yarı tropik özellik gösteren köyün ilk sakinleri Yavuz Sultan Selim tarafından Lazlar ve Kürtler yerleştirmiştir. Ve padişah bölgenin sulak olmasına hayran kalarak “Abu hayat Burada” demiştir ve uzun yıllar ismi ABU olarak kalmış bir yerleşimdir. Çağlayan köyünü gezdikten sonra Hopa’ya geçiyoruz. Öğlen yemeğimizi yedikten sonra   Sarp Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan / Acara bölgesine geçiyoruz. Hz. İsa’nın Oniki Havarisinden biri olan St. Mathias`in Mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio (Apsaros)  Kalesi'ni (Panoramik) görüyoruz. Batum şehir merkezine doğru giderken birbirinden faklı mimari üslupla inşaa edilen binaları göreceğiz. Avrupa Meydanında göğe yükselen Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli’ni görüp, sonrasında Piazza Meydanı’na gidiyoruz, Batum’un en güzel yerlerinden biri olan meydan Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor. Havayı saran taze kahve kokusu ile hoş bir atmosfer sunan meydanda verdiğimiz serbest zamanın ardından Tiyatro Meydanı’nda, Altın renkli Poseidon Heykeli’ni görüp fotoğraf molası veriyoruz. Tiyatro Binasını, Meryem Ana Katedrali’ni ziyaret ediyoruz. Dünyadaki 14 yazı sisteminden biri olan Gürcü Alfabesini görebileceğimiz Alfabe Kulesi ve aşkları filmlere ve kitaplara konu olan Ali ve Nino Heykeli’ni görüp fotoğraflıyoruz. Karanlığoın çökmesiyle su ve müziğin eşsiz dansını izleyip gece eğlencesine hazırlık için serbest zaman veriyoruz. Sınırsız eğlenceyi yaşayacağımız Gürcü gecesinde belirtilen saatte buluşup çıkış işlemlerini tamamladıktan sonra Ayder Yaylasındaki otelimize geçip dinleniyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Pınar Alabalık , Çarkçı  Restaurant’ta serbest menü olarak alınacaktır
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacaktır.
Konaklama: Ayderoom Otel / AYDER

31.12.2018: Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı ardından Fırtına vadisinden manzara resimleri yakalayıp Çamlıhemşin’e doğru geçiyoruz. Tarihi köprülerde molalar verip Fırtına deresinin başladığı noktada fotoğraf molası veriyoruz.Çamlıhemşin'de Minibüslere binip(extra) tarihi İpekyolu güzergahı olarak kulanılan Çat vadisi’ne geçiyoruz. Çat vadisinde Konaklar mahallesindeki eşsiz mimariyle inşaa edilmiş konakları görüp fotoğrafladıktan sonra vargelleri, Serender(naliya)leri görüp muhteşem manzara eşliğinde eski adı Çinçiva şimdiki adı Şenyuva olan ve pek çok dizi, film ve klibin çekimlerinin yapıldığı alanları görüyoruz.  Daha sonra vadi içerisinde kartal yuvası görünümünde olan Zilkale’yi geziyoruz. Zilkale 2500 yıldır ticareti güvende tutmak amacıyla kullanımış bir kaledir. Günümüzde ortaçağ kalesi görünümde olup restorasyonla görüntüsüne kavuşturulmuştur. Bizleri büyüleyecek vadi yerleşimleri ve manzarasını geride bırakıp Ayder’e geri dönüyoruz. Ayder’de;  Gelintülü şelalesi Horon Düzü ve ayderin doğal kendisine hayran bırakan doğasıyla sizleri başbaşa bırakıyoruz. Serbest zamanın ardından gece eğlencesi için otelimize dinlenmeye geçiyoruz. 2019 yılına Karadenizin eşsiz ezgileri, her yöreden ezgiler ve enstrümanlar, Yöresel oyunlar, ve eğlenceli aktiveler , havai fişekler, kar üzerinde ateş  gibi etkinliklerle yeni yıla merhaba diyoruz.

Yılbaşı Programı:
Y
emek sonrası eğlence başlayacak. Org , Klavye, Gitar, Tulum eşliğinde eğlencenin tadına varacağız.Gecenin ilerleyen saatlerde dışarıda ateş yakılarak ateş başında kestane pişirilecektir. saatler gece yarısı gösterdiğinde havai fişek gösterisi yapılacaktır. Daha sonra gece çorbası servisi ile birlikte gecemizi tamamlayacağız.

 Zilkale : Eski Ticaret Yolunu korumak için Çat Vadisine kurulmuş olan Zil kale ve Ortan Köyü gezisi kişi başı 30 TL (Ekstra) Çamlıhemşin’den bizleri alan minibüslerle “Sevdaluk” dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Şen yuva köyünü görerek, tarihi Hemşin konaklarını fotoğraflayabileceğiniz Ortan köyüne gidiyoruz. Burada vereceğimiz kısa mola sonrasında fırtına vadisi üzerinde yükselen ŞAMATA TUR farkıyla Zil Kale’ye geçiyoruz. Tıpkı bir kartal yuvasını andıran kale fethedilmesi zor bir bölgede inşa edilmiştir.

Sabah Kahvaltısı: Otelde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Doğa Alabalık , Ayder’de serbest menü olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Yılbaşı gala programı kapsamında menü olarak alınacaktır .
Konaklama: Ayderoom Otel / AYDER

01.01.2019: 2019’ un ilk gününde otelden çıkış işlemlermizi tamamlayıp Trabzon istikametine doğru geçiyoruz. Rize bezi dokuma atölyesine uğrayıp birbirinden farklı ürünü inceleyip almak için serbest zaman veriyoruz. Ardından Rize ve Rize kalesini görüp tarihi konaklardan Memişağa Konağı’nı geziyoruz. Sürmene’ye uğrayıp dövme el bıçaklarıhakkında bilgiler alıp Trabzon’a geçiyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Sümela Manastırı’na doğru Maçka istikametine doğru gidiyoruz. Sümela Manastırı açık olması halinde; Rehberimizin anlatımları ile gerek yapılış öyküsü, gerekse de mimarisi ve konum olarak hayran kalacağınız manastırı geziyoruz. Kapalı olması durumunda panoramik görüp bilgiler alıyoruz. Daha sonra meşhur hamsiköy sütlacını yiyip Trabzon merkezde serbest zaman veriyoruz. Belirtilen saatte aracımızda buluşup bu unutulmaz gezimizi geride bırakıp havalimanına geçiyoruz. Pegasus Havayolları PC2830 19:55 uçuşuyla İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına uçuşumuzu gerçekleştirip Bir başka SSC Tur organizasyonunda buluşmak dileğiyle siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Trabzon’da  serbest menü olarak alınacaktır.

- İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından Trabzon  Havaalanına Gidiş Dönüş Uçak Bileti
- 3 Gece Ayderoom  Otelde Yarım Pansiyon Konaklama
- Otellerde 3 Sabah Kahvaltısı
- Otellerde 3 Akşam Yemeği
- Yılbaşı Gala Programı
- Otopark Ücretleri 
- Milli Park Girişleri
- Tüm Çevre Gezileri 
- Profosyenel Rehberlik Hizmetleri
- Araç İçi İkramlar
- 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
- Lüx Araçlar İle Ulaşım
- İlk Gün Sabah Kahvaltısı
- Tüm Öğlen Yemekleri
- Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
-Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar 
- Yurtdışı Çıkış Harcı
- Extra Belirtilen Organizasyonlar
- Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Batum’a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanları veya pasaportları ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (Ehliyet, Evlilik Cüzdanı vs.) geçiş yapılamamaktadır. TC vatandaşı olmayan misafirlerimiz pasaport ile geçiş yapacaklardır. Ailesi ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM’a geçişleri için NOTERDEN ONAYLI MUVAFAKATNAME almaları gerekmektedir, (velayet olsa dahi)  Muvafakatnamenin hem anne hem babadan onaylı olması gerekmektedir.

ÖNEMLİ NOT : NÜFUS CÜZDANLARININ SOĞUK DAMGASININ GÖZLE GÖRÜLÜR ŞEKİLDE BELLİ OLMASI VE NÜFUS CÜZDANININ KESİNLİKLE YIPRANMAMIŞ OLMASI GEREKMEKTEDİR. MADURİYET YAŞANMAMASI İÇİN YENİ ÇİPLİ KİMLİKLERLE GELİNMESİ RİCADIR.YENİ KİMLİK KARTINA BAŞVURAN MİSAFİRLERİMİZİN ESKİ KİMLİKLERİ İPTAL OLDUĞU İÇİN GEÇERLİ DEĞİLDİR BU YÜZDEN YENİ ÇİPLİ KİMLİKLERİ GELENE KADAR BATUM'A GEÇİŞ YAPAMAMAKTADIRLAR.

Karadeniz Bölgesi dört mevsimi yağışlı olabilen genelde ılıman bir iklim tipidir. Bölgede kıyıya paralel yüksek dağların bulunması yağışların fazlalaşmasına ortam hazırlamıştır. Bu nedenle bölgede yıllık ve günlük sıcaklık farkı fazla değildir. Aynı zamanda bölgede kış çok soğuk olmaz, ancak yağışlı geçer. Yağışlar daha çok yağmur şeklinde olup kar yağışı, don olayları görülebildiği gibi sık sık sis de görülür. Bölgede yaz ayları da ılıman geçer. En sıcak ayın ortalaması 22°C-24°C'ı geçmez. En soğuk ayın ortalama sıcaklığı ise her zaman 0°C'ın üzerindedir. Zaman zaman kuzeybatıdan gelen soğuk hava kütleleri bölgeyi etkilese de bu etki bölgenin doğusuna gidildikçe kaybolur. Bölge coğrafî özelliklerine göre, sıcaklık ve yağış bakımından değişiklikler göstermektedir. Karadeniz üzerinden gelen serin ve nemli havanın Kuzey Anadolu Dağları boyunca yükselmesi ile yağışlar meydana gelir. Doğu Karadeniz Bölümü'nde yüksekliğin fazla olması nedeniyle en fazla yağış bu bölümde görülür. Yıllık yağış miktarı ortalama 2000 mm'dir (Rize 2300 mm). Kuzey Anadolu Dağlarının güney kesiminde ise bu değer, 300 mm'ye kadar düşer. Orta Karadeniz Bölümü ise, yüksekliğin azalması nedeniyle bölgenin en az yağış alan bölümüdür. Burada yıllık yağış miktarı ortalama 700 mm kadardır. Batı Karadeniz Bölümü'nde ise yükseltinin Doğu Karadeniz Bölümü'ne göre daha az olmasına paralel olarak bu bölümde yağışlar Doğu Karadeniz Bölümü'ne göre daha azdır. Yıllık yağış miktarı ortalama 1200 mm civarındadır. Bölge genelinde yıllık yağış miktarı özellikle Doğu Karadeniz Bölümü'nde 2000 mm'nin üzerine çıkabildiği gibi Orta Karadeniz Bölümü'nde 600 mm'ye kadar düşebilmektedir.

MERCEDES TRAVEGO & TOURİSMO

46+1 koltuklandırma, Abs, Asr,Klimalı, karoseri indirme kaldırma sistemi,Tempomat, biri önde biri orta kapıda olmak üzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd player (DVD-CD-MP3 ),sıcak su ünitesi, 2 adet soğutucu dolap.

NEOPLAN TOURLINER & CITYLINER

46+1 koltuklandırma, Abs, Asr,Klimalı, karoseri indirme kaldırma sistemi,Tempomat, biri önde biri orta kapıda olmak üzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd player (DVD-CD-MP3 ),sıcak su ünitesi, 2 adet soğutucu dolap.

MAN FORTUNA 

46+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, suısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cdve dvd oynatıcı

MİTSUBİSHİ SAFİR 

46+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, suısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cdve dvd oynatıcı

OTOKAR DORUK

38+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, SesSistemi, 15 Lcd Tv

OTOKAR SULTAN MAXİ

31+1 koltuklandırma, Abs,Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Sessistemi, 15 Lcd Tv

ISUZU NOVO – ISUZU TURKUAZ - OTOKAR SULTAN

27+1 koltuklandırma, Abs,Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Sessistemi, 15 Lcd Tv

MERCEDES SPRİNTER – VOLKSWAGEN CRAFTER

15 + 1 koltuklandırma, Abs,Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucudolap, Sıcak su ünitesi

Turumuz: rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda SSCTur misafirlerine 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Turlarımızda kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Lütfen bu konuda ısrarcı olmayınız. Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından bildirilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 15 dakika önce hareket noktasında hazır olunuz.  Araçlarımız  hareket saatinde  hareket etmektedir. Yol yoğunluğu ve trafik gibi sebeplerden aracın gecikmesi durumundan acente sorumlu tutulamaz. Geç kalan ve  tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar. T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez.

Tura katılım tarihinden  önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numarasına kısa mesaj  olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğruluğuna veya kullanılabilir olmasına dikkat ediniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir.  Rehber hava koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Mücbir sebeplerden (olumsuz hava şartları, yol, doğal afet, bulunulan bölgedeki aşırı yoğunluk, Trafik kazası vb.) veya misafirlerimize verilen zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden SSCTur kesinlikle sorumlu değildir.  Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

Turlarımızda sunulan Ekstra Ücretli Aktiviteler  (Balon Turu, Sıra Gecesi, Atv, Teleferik Zipline, Yamaç Paraşütü, Tekne Turu, Rafting, Fayton, Kar Bisikleti vb.) özel işletmelerce hizmet verilmektedir. Hizmet sağlayıcı firmalar fiyat değişiklik hakkını saklı tutar. Ücretlerdeki değişikliklerin acentemizle ilgisi bulunmamaktadır. Bayram gibi özel günler farklı fiyat uygulayabilmektedirler. Bu tür ekstra aktivite ödemeleri firmamız ve tur programı dışında ekstra ödeme olup firmamızı bağlayıcı bir uygulama değildir. En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. Bu sirkü 11/10/2018 tarihinde hazırlanmıştır.

 • Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir.Tur fiyatına Müze Ören Yeri ücretleri dahildir.(Özel İdare ve Belediye işletmeleri vb.) Kültür ve Turizm Bakanlığına ait yerlerde Müzekart geçerlidir. Dileyen misafirlerimiz rezervasyon esnasında müzekart ekletebilirler. Satış esnasında müzekart talep etmeyen misafirlerimiz ilgili müzelere giriş ücretlerini kendileri öderler.
 • T.C Vatandaşı olmayan misafirlere müzekart verilememektedir. Yabancı uyruklu misafirlerimizin müze giriş ücretleri kendilerine aittir.
 • Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar. Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. Ofislerimizden veya Kart makinesine sahip olan müzelerden kimlik ibrazı ile Müze Kart 70 TL ücret karşılığında alınabilir
Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı, bot veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Yağmurluk şemsiye ve gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabi ki en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı yanınıza almayı unutmayınız.
Yorumlar
Arama Talep Formu
Adınız :
Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Telefon Numaranız :
Talebiniz :