• Uçaklı Yılbaşı Özel Gap turu
 • Uçaklı Yılbaşı Özel Gap turu
 • Uçaklı Yılbaşı Özel Gap turu
 • Uçaklı Yılbaşı Özel Gap turu
 • Uçaklı Yılbaşı Özel Gap turu
 • Uçaklı Yılbaşı Özel Gap turu
 • Uçaklı Yılbaşı Özel Gap turu
 • Uçaklı Yılbaşı Özel Gap turu
 • Uçaklı Yılbaşı Özel Gap turu
 • Uçaklı Yılbaşı Özel Gap turu
%35
Uçaklı Yılbaşı Özel Gap turu
GAP
Yarım Pansiyon Konaklamalı Tur


Gezilecek Yerler: MARDİN- DEYRULZAFERAN MANASTIRI-DARA ANTİK KENTİ- MOR GABRİEL-MİDYAT-KONUKEVİ-HASANKEYF-GÖBEKLİTEPE-ŞANLIURFA-BALIKLIGÖL-SIRA GECESİ-YILBAŞI ÖZEL
3 Gece 4 Gün 3 Gece Otel Konaklaması
1998,46 TL
1299 00
TL
%35
Bölgede Öne Çıkanlar

YILBAŞI ÖZEL UÇAKLI MARDİN ŞANLIURFA TURU

  

  Gidiş  : 29.12.2018 Pegasus Havayolları PC2430  07:20

 Dönüş :01.01.2019 Pegasus Havayolları PC2433 19:55

 

Gidiş-Dönüş Uçaklı

2 GECE MARDİN HB 1 GECE ŞANLIURFA BB KONAKLAMA

 

Farklı bir bölgede

Alışılagelmişin dışında hem eğlenmeye hem de büyülenmeye hazır mısınız?

 

Müze Kent Mardin’in kültürel değerlerini görüp Tarihin sıfır noktasına bir göz atıp 2019 yılına muhteşem unutulmaz eğlenceyle merhaba demek için sizleri davet ediyoruz…

ŞANLIURFA SIRA GECESİ EĞLENCESİ İLE YILBAŞI GALASI FARKIYLA

 

 

Bu Turumuz 26 kişi ile sınırlıdır. Geç kalmadan yerinizi ayırtın…

29.12.2018: Havalimanına kendi imkanları ile gelen misafirlerimizle 06:20’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Terminalinde buluşuyoruz. Pegasus Havayolları PC2430  07:20 uçağı ile Mardin Havalimanı’ na hareket ediyoruz. Uçağımız 09:10' da iniyor ve bizi bekleyen aracımıza biniyoruz. Mezopotomya’nın orta yerinde şehadet parmağı gibi göğe yükselen Gündüz seyranlık Gece seyranlık olan Mardin' i keşfetmeye başlıyoruz. Mardin' de  Artuklu dönemi mimari örneklerinden, dilimli kubbesi ve minaresiyle Mardin' in sembolü olan Mardin Ulu Camii ve latıfiye camiilerini ziyaret ediyoruz. Dar sokaklar arasında gezerken Abbaraları görüp muhteşem manzaralar yakalıyoruz. Yöresel pek çok seçenek damak zevkinize hitap edecek farklı seçenekleri ile Ebrar Mahalli yemekler'de öğlen yemeğimizi alıyoruz. PTT Evi, Şehidiye Cami' yi gördükten sonra turumuza adını Cihangir'in oğlu Kasım adından alan Kasımiye Medresesi ile devam ediyoruz. Daha sonra  Hz. İsa’dan sonra V. yüzyılda inşa edilen ve günümüzde Süryani Ortodoks Patriklerinin Evi ve mezarlığı olarak kullanılan Dayrul Zaferan Manastırı’nı geziyoruz. Güneş tapınağını da görüp  günümüzü bu noktada bitirip akşam yemeği için otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Mardin şehir merkezinde Serbest alınacak olup Tur Ücretine Dâhil değildir
Öğle Yemeği: Ebrar Restoranda yöresel menü olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacaktır.
Konaklama: Yay Grand Otel**** Mardin

30.12.2018: Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Mardin' in incisi Midyat' a hareket ediyoruz. Midyat’ ta yapıları, yaşam biçimi ve kültürel zenginliğiyle taş binaların oluşturduğu dar ve eski sokaklarında gezintiye çıkıyor ve bir çok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konukevi'ne geçiyoruz Mor Gabriel (Deyrulumur) Manastırı ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Yapılan araştırmalara göre ilk defa 12 bin yıl önce yerleşimin başladığı, sonrasında bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış, yakın zamanda sular altında kalacak olan Hasankeyf’e gidiyoruz. Burada rehberimiz eşliğinde gezimizi yaptıktan sonra serbest zaman veriyoruz ve ardından tarihte Yukarı Mezopotamya'nın en önemli yerleşim yerlerinden birisi olan Dara, İmparator Anastasius'un girişimleriyle 505 yılında, Doğu Roma İmparatorluğunun doğu sınırını Sasanilere karşı korumak için askeri amaçlı bir garnizon kenti olarak kurulmuştur. Kaya içine oyulan yapılardan oluşan ve geniş bir alana yayılan Dara Antik Kentinin çevresi 4 kilometrelik bir surla korunmuştur. İç kale, kentin kuzeyinde ve 50 m. yüksekliğindeki tepenin üst düzlüğüne kurulmuştur. Kent içinde kilise, saray, çarşı, zindan, tophane ve su bendi kalıntıları halen görülebilmektedir. Tarihte yolculuk yaptıktan sonra  Mardin’e geri dönüyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe alınacak olup Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Halfeti veya Midyat'ta yöresel menü olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacaktır.
Konaklama: Yay Grand Otel**** Mardin

31.12.2018: Sabah otelimizde alınan kahvaltı ardından Tarihi İpek Yolu güzergahında bulunan, Kızıltepe - Viranşehir üzerinden Peygamberler Şehri olan, hepimizin hafızalarında Çiğ Köfte, Balıklı Göl, Harran denildiğinde aklımıza gelen  Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Göbekli Tepe ile gezimize başlıyoruz. Dünya arkeolojisinin göz bebeği olan ve arkeolojik çalışmaların halen devam ettiği, dünyada bilenen ilk tapınağı içinde barındıran Göbekli Tepe Kutsal Alanını geziyoruz. Ardından öğle yemeği molamızı veriyoruz. Yemek sonrasında Şanlıurfa merkezde gezimize başlıyoruz. Halil Rahman Gölü, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, Hz İbrahim Makamı’ndan ötürü ismini alan Makam Camii, Rızvaniye Camii, Mevledi Halil Camii, Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı görüyoruz. Panaromik Urfa Kalesi, Tarihi Çarşılardan olan Sipahiler, Hüseyinciler, Bakırcılar Çarşısını geziyoruz. Ardından Eşkıya filminden anımsayabileceğiniz Gümrük Han’da çay molası veriyoruz. Günün sonunda aracımızla buluşarak dinlenmek için otelimize ulaşıyoruz. Hazırlıklarımızı tamamladıktan sonra  Urfa Kültürünün bir parçası olan Sıra Gecesi eşliğinde yeni yıla merhaba diyoruz.


Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe alınacak olup Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Şanlıurfa Tatlısöz Restaurant'ta  yöresel menü olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Sultanbey Konuk Evi'nde yılbaşı programı dahilinde menü 
Konaklama: Nevali Otel***** Şanlıurfa

01.01.2019: 2019 yılının ilk gününde otelimizde aldığımız kahvaltı ardından Dünya’da ilk buğdayın kültüre alındığına inanılan ve pek çok özelliğiyle ilklere sahip olan Harran’a geçiyoruz. Burada ilk olarak Harran Şehrinin ortasında 22 mt yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evlerinden birini ziyaret ediyoruz. Konuk olduğumuz evlerde yöresel kıyafetler giyinip fotoğraflar çekiniyoruz. Gezimizin ardından, uçağımıza hareket etmek üzere aracımızda buluşuyoruz. Pegasus Havayolları PC2433 19:55 uçuşuyla İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına uçuşumuzu gerçekleştirip bir başka SSC Tur organizasyondunda buluşmak dileğiyle siz değerli konuklarımızla vedalaşıyoruz.


Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe alınacak olup Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Harran'da   yöresel menü olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Kızıltepe'de Serbest Menü olarak alınacaktır.
Konaklama: Bu gece Konaklama Yoktur!
- İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanından Mardin Kızıltepe  Havaalanına Gidiş Dönüş Uçak Bileti
- 2 gece Mardin Yay Grand Otel Yarım Pansiyon Konaklama
- 1 gece Şanlıurfa Nevali Oda Kahvaltı Pansiyon Konaklama
- Otellerde 3 Sabah Kahvaltısı
- Otellerde 2 Akşam Yemeği
- Yılbaşı Gala Programı
- Şanlıurfa Sıra gecesi
- Otopark Ücretleri 
- Tüm Çevre Gezileri 
- Profosyenel Rehberlik Hizmetleri
- Araç İçi İkramlar
- 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
- Lüx Araçlar İle Ulaşım
-İlk Gün Sabah Kahvaltısı
-Tüm Öğlen Yemekleri
-Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
- Sıra Gecesinde Alkollü içecekler
-Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar 
- Extra Belirtilen Organizasyonlar
- Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Orta Fırat Bu bölümde Akdeniz iklimi görülür. Bölgenin içlerine doğru iklim karasallaşır. Kış sıcaklık ortalaması, Dicle Bölümü'ne göre daha yüksektir. Bölümün kış sıcaklık ortalaması 0 °C'nin altına pek düşmez. Yağış en fazla kış mevsiminde görülür. Yıllık yağış tutarı 700 mm dir. Yaz aylarında yağışların azalması ve sıcaklığın yüksek olması kuraklığı arttırmıştır. İç kesimlerde karasal iklim görülür. Dicle Bölümü'nde karasal iklim etkilidir. Bölümde yazlar çok sıcak ve kurak, kışlar ise soğuktur. Bölümün yüksek kesimlerinde kar yağışları görülür. Kış mevsiminde sıcaklık 0 °C nin altına düşer. Bölümdeki yıllık yağış miktarı 500–600 mm’dir.
OTOKAR SULTAN MAXİ
31+1 koltuklandırma, Abs,Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Sessistemi, 15 Lcd Tv
ISUZU NOVO – ISUZU TURKUAZ - OTOKAR SULTAN
27+1 koltuklandırma, Abs,Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Sessistemi, 15 Lcd Tv
MERCEDES SPRİNTER – VOLKSWAGEN CRAFTER
15 + 1 koltuklandırma, Abs,Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucudolap, Sıcak su ünitesi

Turumuz: Rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda SSCTur misafirlerine 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Turlarımızda kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Lütfen bu konuda ısrarcı olmayınız. 3 Günden fazla konaklamalı turlarda koltuk rotasyonu uygulanmakadır. 3-4 numaralı koltuklar rehberimize tahsis edilmiştir. Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından bildirilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 15 dakika önce hareket noktasında hazır olunuz. Araçlarımız  hareket saatinde  hareket etmektedir. Yol yoğunluğu ve trafik gibi sebeplerden aracın gecikmesi durumundan acente sorumlu tutulamaz. Geç kalan ve  tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar. T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez.

Tura katılım tarihinden  önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numarasına kısa mesaj  olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğruluğuna veya kullanılabilir olmasına dikkat ediniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir.  Rehber hava koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Mücbir sebeplerden (olumsuz hava şartları, yol, doğal afet, bulunulan bölgedeki aşırı yoğunluk, Trafik kazası vb.) veya misafirlerimize verilen zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden SSCTur kesinlikle sorumlu değildir.  Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

Turlarımızda sunulan Ekstra Ücretli Aktiviteler  (Balon Turu, Sıra Gecesi, Atv, Teleferik Zipline, Yamaç Paraşütü, Tekne Turu, Rafting, Fayton, Kar Bisikleti vb.) özel işletmelerce hizmet verilmektedir. Hizmet sağlayıcı firmalar fiyat değişiklik hakkını saklı tutar. Ücretlerdeki değişikliklerin acentemizle ilgisi bulunmamaktadır. Bayram gibi özel günler farklı fiyat uygulayabilmektedirler. Bu tür ekstra aktivite ödemeleri firmamız ve tur programı dışında ekstra ödeme olup firmamızı bağlayıcı bir uygulama değildir. En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. Bu sirkü 24/10/2018 tarihinde hazırlanmıştır.

 • Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir.Tur fiyatına Müze Ören Yeri ücretleri dahildir.(Özel İdare ve Belediye işletmeleri vb.) Kültür ve Turizm Bakanlığına ait yerlerde Müzekart geçerlidir. Dileyen misafirlerimiz rezervasyon esnasında müzekart ekletebilirler. Satış esnasında müzekart talep etmeyen misafirlerimiz ilgili müzelere giriş ücretlerini kendileri öderler.
 • T.C Vatandaşı olmayan misafirlere müzekart verilememektedir. Yabancı uyruklu misafirlerimizin müze giriş ücretleri kendilerine aittir.
 • Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar. Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. Ofislerimizden veya Kart makinesine sahip olan müzelerden kimlik ibrazı ile Müze Kart 70 TL ücret karşılığında alınabilir
Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı, bot veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabi ki en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı yanınıza almayı unutmayınız.
Yorumlar
Arama Talep Formu
Adınız :
Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Telefon Numaranız :
Talebiniz :